A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

A,B,C Lakierowania

Post autor: truckman » czw wrz 05, 2013 11:12

lustro to błąd w sztuce lakierniczej koledzy. Zobaczcie sobie do salonu jak wyglądają nowe samochody.
to akurat zalezy od marki pojazdu.


Obrazek

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » czw wrz 05, 2013 19:06

To_mas pisze:lustro to błąd w sztuce lakierniczej koledzy. Zobaczcie sobie do salonu jak wyglądają nowe samochody.
To zły przykład, w salonie na ekspozycji prawie wszystkie samochody są poprawiane, czasami aż w oczy szczypie. Mój ulubiony przykład to ten kolor
http://img.gawkerassets.com/img/18nchl7 ... iginal.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; po prostu nie da się tego położyć jednakowo dwa razy, a w salonie próbują bez cieniowania.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jozek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw lut 22, 2007 23:00
Lokalizacja: Krakow, Lewniowa
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: jozek88 » ndz wrz 08, 2013 15:05

Witam nie moge znalesc na forum dzialu ktory by dotyczyly takiego tematu wiec zakladam tu. No wiec do rzeczy:) Chce kompletnie odrestaurowac bude w swoim mk2 wyzbyc sie kazdej mozliwej rdzy i na nowo zabezpieczyc na kolejne "20 lat"no i nowy lakierek. z braku czasu zaplecza w postaci duzego garazu no i wiedzy wszystko zostanie oddane lakiernikowi ktory rozbierze cale auto jak i zrobi blacharke. Zeby mi nie odwalil fuszerki itp chcialbym cos czaic dobrze temat wiec pytanie 1 Piaskowac? no bo chyba nie ma innej rownie skutecznej metody by wytracic ruda jak zabezpieczyc po piaskowaniu jaki podklad czy cos innego i w jakim najpozniejszym czasie? bo slyszalem ze powinno sie odrazu to zrobic a moj lakiernik jak cos bedzie wiozl auto do piaskowania. i Mozna to robic w zimie czy lepiej takie prace sie przeprowadza w lecie jak piaskowanie malowanie itd wiadomo malowanie w komorze itd ale nie ma jakiegos znaczenie pora roku?. Jesli idzie o elementy jak blotniki maske drzwi nie nadaja sie one do piaskowania z powodu ryzyka odksztalcen wiec co z nimi zrobic? nalezy sie pozbyc starego lakieru czy ten sie matowi i na to podkladuje itd? wydaje mi sie ze chyba powinno sie pozbyc lakieu bo co z ogniskami rdzy ktore moga pod nim byc. jesli sie pozdywa starego lakieru to do golej blachy? czy do jakiegos podkladu fabrycznego? jest ktos obcykany w ym temacie to prosze o pomoc


K1 GTI by Jozin :)viewtopic.php?f=87&t=508979

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » ndz wrz 08, 2013 16:43

jozek88 pisze:pytanie 1 Piaskowac?
Tylko piaskowanie!
jozek88 pisze:jak zabezpieczyc po piaskowaniu jaki podklad czy cos innego i w jakim najpozniejszym czasie? bo slyszalem ze powinno sie odrazu to zrobic a moj lakiernik jak cos bedzie wiozl auto do piaskowania.
Podkład epoksydowy. Nie trzeba od razu piaskować całego nadwozia, spokojnie można to zrobić miejscowo. Najpierw rozebrać i dobrze wymyć myjką, potem piaskowanie i w ten sam dzień podkład, nie musisz od razu całego nadwozia piaskować tylko podzielić na etapy.
jozek88 pisze:Jesli idzie o elementy jak blotniki maske drzwi nie nadaja sie one do piaskowania z powodu ryzyka odksztalcen wiec co z nimi zrobic?
Całe raczej skorodowane nie są, więc tak samo czyli miejscowo. Nie trzeba zdzierać całości do gołej blachy.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jozek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw lut 22, 2007 23:00
Lokalizacja: Krakow, Lewniowa
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: jozek88 » ndz wrz 08, 2013 21:01

no ale bedzie pewno piaskowane cale bo piaskowanie bedzie wykonywane poza warsztatem.
OsteR9019 pisze:Całe raczej skorodowane nie są, więc tak samo czyli miejscowo. Nie trzeba zdzierać całości do gołej blachy.
Ale co miejscowo piaskowac??


K1 GTI by Jozin :)viewtopic.php?f=87&t=508979

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » ndz wrz 08, 2013 21:41

Piaskujesz tylko tam gdzie rdza, czy to drzwi czy błotnik czy podwozie.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

A,B,C Lakierowania

Post autor: Maggot » ndz wrz 08, 2013 23:03

Siemka,

mam pytanie do bardziej doświadczonych, bo ja tylko teoria w tym wypadku...:

noszę się z zamiarem pomalowania dokładek, listew zderzaków i drzwi+klamek w kolor nadwozia .

Teraz pytanie - jak to zrobić zgodnie ze sztuką, aby nie spaprać ?

Czy jest duża szansa, że nie będzie to odpryskiwało ?


Ps. spray jest sporo mniej trwały od pistoletu, czy zda tu egzamin?



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » pn wrz 09, 2013 19:02

Maggot pisze:Czy jest duża szansa, że nie będzie to odpryskiwało ?
Na goły plastik PZP czyli podkład zwiększający przyczepność. Ale zależy od tworzywa co to będzie, czasami trzeba nawet podgrzać żeby zapewnić przyczepność. Z doświadczenia jednak wiem że sam podkład akrylowy wystarczał (przynajmniej na jakiś czas), z drugiej strony zdarzało się że wyczyściłem zderzak tylko sprężonym powietrzem.
Proponuje zapoznać się z tym tak na początek http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=696" onclick="window.open(this.href);return false;
Maggot pisze:Ps. spray jest sporo mniej trwały od pistoletu, czy zda tu egzamin?
Jako struktura będzie ok, lakierowanie pod kolor odpada!


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

A,B,C Lakierowania

Post autor: Maggot » pn wrz 09, 2013 19:56

OsteR9019, wielkie dzięki za cenne informacje :pub:



Awatar użytkownika
remekmk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1796
Rejestracja: śr mar 21, 2007 18:34
Lokalizacja: VWyszkóVW

A,B,C Lakierowania

Post autor: remekmk2 » pn wrz 09, 2013 20:43

A szminkę na desce w mk2 czym zapodkładować?


zdecydowanie kupię:
-panele drzwiowe do mk2 3d pod głośniki 16cm
-kanapę dzieloną do 3d skóra(ew do 5d z podłokietnikiem)

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » wt wrz 10, 2013 11:28

remekmk2 pisze:A szminkę na desce w mk2 czym zapodkładować?
Możesz rozwinąć co masz zamiar dokładnie zrobić?


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
remekmk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1796
Rejestracja: śr mar 21, 2007 18:34
Lokalizacja: VWyszkóVW

A,B,C Lakierowania

Post autor: remekmk2 » wt wrz 10, 2013 22:24

pasek na desce rozdzielczej pomalować. normalnie jest tam czarny pasek lub pasek z chromem. troszkę już jest stary i chciałbym go maznąć na czerwono.


zdecydowanie kupię:
-panele drzwiowe do mk2 3d pod głośniki 16cm
-kanapę dzieloną do 3d skóra(ew do 5d z podłokietnikiem)

Awatar użytkownika
jozek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw lut 22, 2007 23:00
Lokalizacja: Krakow, Lewniowa
Kontakt:

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: jozek88 » wt wrz 10, 2013 22:49

OsteR9019 pisze:Piaskujesz tylko tam gdzie rdza, czy to drzwi czy błotnik czy podwozie.
no ok ale czy nie pofaluje mi np blotnika albo wgniecie w miejscu piaskowania?


K1 GTI by Jozin :)viewtopic.php?f=87&t=508979

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » śr wrz 11, 2013 18:59

Nie robisz całości więc nie powinno porzucać, a po piaskowaniu czy jakimkolwiek innym sposobie usuwania rdzy trzeba i tak szpachel położyć więc nie ma obaw.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości