A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » śr paź 29, 2014 19:58

Wszystko będzie leprze od środka do konserwacji podwozia. Poszukaj czegoś do konserwacji profili zamkniętych olej/wosk albo chociaż napuść przepalonego oleju (wielu to stosuje). Stary sposób to gorący smar pod ciśnieniem, rozpylony np. z ropownicy.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

R3miX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 13:16

A,B,C Lakierowania

Post autor: R3miX » śr gru 03, 2014 00:52

Koledzy a produkty dinitrola? Do progów też są specjalne na rudą i na zabezpieczenie :o
Próbował ktoś?



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » sob gru 13, 2014 01:40

Jakiś czas temu wpadłem na pewien test środków do profili zamkniętych. W połowie tej strony http://www.oldtimery.com/index.php?opti ... =75&t=1827" onclick="window.open(this.href);return false; jest objaśnienie do tego PDFa http://bccars.ch/wp-content/uploads/201 ... schutz.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Każdy ma jakieś zdanie na temat produktów które używał ale na pewno nie ma pełnego porównania więc warto choćby wzrokowo zapoznać się z testem którego raczej nikt we własnym zakresie nie zrobi. Co prawda jest to test produktów z rynku niemieckiego ale taki Mike Sanders Korozionsschutzfett spokojnie w kraju można kupić, i to jak go zachwalają sprzedający ma pokrycie w rzeczywistości.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Cezar13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 23:26

A,B,C Lakierowania

Post autor: Cezar13 » śr gru 17, 2014 13:48

Witam

Chcę się zabrać za reanimację i odmalowanie listew bocznych z pakietu GTI w MK2.

Jedna listwa jest pęknięta, jakby ktoś na nią nadepnął, nie ma ubytków. Czym to skleić najlepiej? Są też 2-3 dziury po wkrętach, powinno się je zaszpachlować, jakim środkiem? Potem malowanie całości lakierem strukturalnym bez podkładu.

Czy dobrze myślę czy trzeba jakoś inaczej to potraktować?



barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

A,B,C Lakierowania

Post autor: barto125 » śr gru 17, 2014 13:51

Najlepiej zaspawać, jak masz taką możliwość gdzieś.



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » śr gru 17, 2014 18:59

barto125 pisze:Najlepiej zaspawać, jak masz taką możliwość gdzieś.
Dziury po wkrętach również należy zaspawać jeśli ma przyjść na to szpachlówka. Ja bym się starał jak najbardziej unikać lakierowania, może da się skleić od środka żeby z daleka nie rzucało się w oczy, bo fabrycznej struktury nie uzyskasz. Na listwy dobrze działa opalarka żeby uzyskać kolor jak nowy. O dobrą strukturę na prawdę ciężko, ja używałem do tej pory struktury DINITROL 820, trwałość do dwóch lat.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
firstborne
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 02, 2014 20:32
Lokalizacja: Poznań

Odpryski, czy da radę wszystko załatwić zaprawką?

Post autor: firstborne » sob sty 03, 2015 22:12

Witam
Posiadam na swoim Borewiczu odpryski lakieru, rdzy nie widać. W niektórych miejscach jest jeszcze ta jasna powłoka, a w niektórych już goła blacha. Nie chcę bawić się w wyglancowanego malarza, tylko chciałbym to zamaskować, bo nie powiem - drażni mnie. Poniżej daje zdjęcia, jedne z powłoką, drugie bez. Zaprawkę zamówiłem z ASO pod kolor swojego lakieru.

Z powłoką.
Obrazek

Bez powłoki.
Obrazek



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Odpryski, czy da radę wszystko załatwić zaprawką?

Post autor: Xandar » sob sty 03, 2015 22:42

firstborne pisze:Witam
Posiadam na swoim Borewiczu odpryski lakieru, rdzy nie widać. W niektórych miejscach jest jeszcze ta jasna powłoka, a w niektórych już goła blacha. Nie chcę bawić się w wyglancowanego malarza, tylko chciałbym to zamaskować, bo nie powiem - drażni mnie. Poniżej daje zdjęcia, jedne z powłoką, drugie bez. Zaprawkę zamówiłem z ASO pod kolor swojego lakieru.

Z powłoką.
Obrazek

Bez powłoki.
Obrazek
Jeżeli na obecną chwilę nie chcesz bawić się w malowanie zaprawka wystarczy. Natomiast jak się przyjrzysz to i tak zobaczysz zaprawkę ale dla tego kto nie wie nie będzie wiedział gdzie tego szukać lub zobaczy jak się mocno przyjrzy.
Zaprawka załatwi sprawę jeżeli zrobisz to odpowiednio szybko bo ruda szybko bierze się do roboty.

Na akrylowym lakierze to będzie na pewno lepiej wyglądało(mniej widać jak dobrze pociągniesz pędzelkiem) niż na perle a o ile sę nie mylę masz lakier niemetalizowany Jazz Blue ;)



Awatar użytkownika
firstborne
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 02, 2014 20:32
Lokalizacja: Poznań

Odpryski, czy da radę wszystko załatwić zaprawką?

Post autor: firstborne » sob sty 03, 2015 23:03

Dokładnie to LZ5W i z tego, co się orientuję jest to właśnie perła.
Przyjdzie zaprawka, to postaram się to wykonać na tyle dobrze by maksymalnie zminimalizować widoczność tych odprysków, jak i samej zaprawki. Potem podzielę się efektem.
Aaaa to jest auto z familii a tam osoba nie dbała specjalnie o lakier i te odpryski już hm...parę lat są i rdza jak nie brała , tak nie bierze. Może to zasługa tego, że auto stało w garażu. Teraz będzie pod chmurą.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Odpryski, czy da radę wszystko załatwić zaprawką?

Post autor: Qto » ndz sty 04, 2015 00:41

firstborne, jeśli nie chcesz się pchać w koszta to chyba warto zrobić zaprawkę...zawsze lepiej niż podkład czy goła blacha. Przed robotą dobrze oczyść i odtłuść miejsce gdzie będzie robił zaprawkę.
Xandar pisze:o ile sę nie mylę masz lakier niemetalizowany Jazz Blue
perła



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Odpryski, czy da radę wszystko załatwić zaprawką?

Post autor: Xandar » ndz sty 04, 2015 00:46

Qto pisze:
Xandar pisze:o ile sę nie mylę masz lakier niemetalizowany Jazz Blue
perła

Sorki mój błąd ;-)



Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Odpryski, czy da radę wszystko załatwić zaprawką?

Post autor: sliwa404 » ndz sty 04, 2015 01:30

Jazz Blue to LW5Z, a kolega pisze o LZ5W. Nie wiem czy taki był, ale z tego co się orientuje a mam Jazz Blue to jest to akryl.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Odpryski, czy da radę wszystko załatwić zaprawką?

Post autor: Xandar » ndz sty 04, 2015 01:45

sliwa404 pisze:Jazz Blue to LW5Z, a kolega pisze o LZ5W. Nie wiem czy taki był, ale z tego co się orientuje a mam Jazz Blue to jest to akryl.
Sprawdziłem w kodach lakieru Jazz Blue to także perła ;)

http://www.doppel-wobber.de/forum/index ... Info&id=25" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Odpryski, czy da radę wszystko załatwić zaprawką?

Post autor: sliwa404 » ndz sty 04, 2015 01:50

Dobrze wiedzieć ;dzień



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości