Diody do jazdy dziennej w lapach przednich - przeróbka

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

bovod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 29, 2010 02:02
Lokalizacja: Wrocław

Diody do jazdy dziennej w lapach przednich - przeróbka

Post autor: bovod » pn mar 29, 2010 02:27

Siemka!
chciałbym zapytać czy jest możliwa przeróbka lamp przednich w taki sposób aby wyglądały jak w nowych Audicach?

Obrazek

Wiadomo, że nie chodzi mi o to aby się zakręcały ale o to aby diody były w lampach a nie dostawiane w zderzak czy grill ponieważ te modyfikacje nie zawsze są udane i nie wyglądają za dobrze. Oczywiście chodzi mi o modyfikację z homologacją aby nie stracić dowodziku.

Czy wie ktoś jak to zrobić samemu lub gdzie coś takiego robią i za ile? Jaki jest czas zrobienia takiego cudeńka?

Przeróbka miałaby miejsce w golfiku IV

Proszę o wszelkie informację na ten temat :)

Dzięki wielkie i pozdrawiam
bovod



bovod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 29, 2010 02:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bovod » pn mar 29, 2010 02:45

Powiem tak, nie chcę odstawiać wiochy wpychając jakieś światełka w grill i wyglądać jak pajac tam niebieski krótki pasek a w kloszu normalne światło. Stąd moje pytanie.
Czy opłacalne to inna kwestia ale większość modyfikacji jest nie opłacalnych ale użytkownik chce bo to mu się podoba.
Co do homologacji to właśnie chce zrobić to w sposób prawidłowy tak aby ona była. Są przedsiębiorstwa które zajmują się renowacja lamp przednich (wymianą tego sreberka = czy co to tam jest, czyszczeniem klosza itd itp) tak więc jest możliwość, że jedna z takich firm zajmuje się takimi przeróbkami. A gdzie i jak to upchać zostawiam owej firmie - jeżeli taka istnieje :bajer:

P.S.
A seryjne lampy są. Producent tych lamp zmieścił co trzeba gdzie trzeba :)
Wie ktoś jak to świeci? Cena dosyć duża :shock:

LINK
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2010 02:55 przez bovod, łącznie zmieniany 2 razy.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn mar 29, 2010 06:22

bovod, nikt nie dołoży Ci paska led i nie da homologacji na dzienne, a lampy do których dałeś link mają ledy w roli pozycji, a w dodatku są bardzo kiepskiej jakości i - co już jest kwestią indywidualną - są brzydkie.



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pn mar 29, 2010 11:30

1. Nie rób wiochy - Audi z 2009 czy 2010 to Audi z 2009 czy 2010 a nie Golf sprzed kilku lat.
2. Na taki zestaw i tak byś homologacji nie dostał.
3. Zainwestuj te 200 zł i kup porządne i jakieś pasuję światła dzienne na diodach + full automat. Uwierz mi - da się takie znaleźć.

Finito :bajer: :chytry:


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

bovod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 29, 2010 02:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bovod » pn mar 29, 2010 12:53

Kolego idąc Twoim tokiem myślenia każda modyfikacja starszego samochodu była by wiochą bo "to nie jest samochód z 2009" roku. Tak więc argument słaby :) Powiedz mi jeszcze co masz na myśli full automat? I jak mógłbyś znaleźć jakiś przykład byłbym bardzo wdzięczny.

Co do linku jaki podałem to fakt nie są one brzydkie ale to jest przykład ponieważ na allegro są 3 czy nawet 4 rodzaje :) a odnośnie homologacji to nie wiem dlatego pytam ponieważ takie rozwiązanie byłoby na pewno lepsze od owych świateł pozycyjnych.



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Post autor: RA_FEEL_IT! » pn mar 29, 2010 13:59

bovod, samochód festyn będzie :helm:



Awatar użytkownika
HMP
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pt maja 23, 2008 00:45
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: HMP » pn mar 29, 2010 14:01

Dedykowane hella ledy w zderzaku wygladajo imo fajnie.



bovod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 29, 2010 02:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bovod » pn mar 29, 2010 14:02

SATA pisze:bovod, samochód festyn będzie :helm:
Nie łapię hee ?

W poprzednim poście pomyliłem się i powinno być "fakt są one brzydkie".



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn mar 29, 2010 15:46

bovod pisze:Kolego idąc Twoim tokiem myślenia każda modyfikacja starszego samochodu była by wiochą bo "to nie jest samochód z 2009" roku
Weź już lepiej nic nie pisz kolego ;) Nie każda modyfikacja starszego samochodu to wiocha, ale można robić modyfikacje nie wzorując samochodów na auta dużo młodsze - za przykład dam Ci włąśnie dzienne audi, tylne lampy "lexus style", ringi z bmw itp.
bovod pisze:co masz na myśli full automat?
Zapewne automatyczny włącznik, i wyłącznik ;) włączasz silnik - świecą się, włączasz mijania - nie świecą się ;)

A lampy które podałeś (seria dayline) są marną chińską podróbką, która, zaprawde powiadam, będzie parować, źle świecić, i dzieci pod gimnazjum się będą z niej śmiały...



bovod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 29, 2010 02:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bovod » pn mar 29, 2010 17:30

Shmatan pisze:Weź już lepiej nic nie pisz kolego ;) Nie każda modyfikacja starszego samochodu to wiocha, ale można robić modyfikacje nie wzorując samochodów na auta dużo młodsze
Nie rozumiem co jest złego w próbie zaciągnięcia jakiegoś dobrego rozwiązania z młodszych samochodów? A ja nie napisałem, że każda modyfikacja starszego samochodu to wiocha wręcz przeciwnie. Po prostu kolega powyżej napisał, że takie rozwiązanie w starym golfie to nie to samo a ja się pytam co w tym złego jeżeli taka modyfikacja byłaby możliwa? Jestem pewien, że wiele osób by tak zrobiło.
Shmatan pisze:Zapewne automatyczny włącznik, i wyłącznik ;) włączasz silnik - świecą się, włączasz mijania - nie świecą się ;)
Fajna rzecz.

Shmatan pisze:A lampy które podałeś (seria dayline) są marną chińską podróbką, która, zaprawde powiadam, będzie parować, źle świecić, i dzieci pod gimnazjum się będą z niej śmiały...
Podróbką jakiego producenta?

HMP pisze:Dedykowane hella ledy w zderzaku wygladajo imo fajnie.
Podasz przykład kolego?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn mar 29, 2010 19:36

bovod pisze:Podróbką jakiego producenta?
Podróbką tzn. produktem nie oryginalnym - dla mnie światła do mk4 są hella i valeo, a cała reszta to podróbki ;)

Moim zdaniem jak ledy, to tylko okrągłe wyglądające jak żarówka, bo "paski" zawsze będą wyglądać śmiesznie... ale są gusta i guściki ;)
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2010 19:37 przez Shmatan, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » wt mar 30, 2010 10:37

bovod nie rób tego...Pomysł troszkę chybiony. Jak dla mnie to będzie pasować jak świni siodło. Poza tym pierwsza lepsza kontrola droga + nadgorliwy niebieski i możesz pożegnać się z dowodem :helm:
No chyba, że lubisz mieć podniesione ciśnienie przy każdym widoku radiowozu :goof: :goof:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości