Sekwencyjny LED

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Isopen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 27, 2016 20:02

Sekwencyjny LED

Post autor: Isopen » czw gru 29, 2016 18:38

Witam,

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem zestawu LED który montuje się w kloszu.

Niżej przedstawiam link do filmu, który przedstawia moją wizję. Pytanie moje brzmi - czy jest to legalne na polskich drogach?

Jedni mówią mi że tak, a inni, że niestety nie. Byłem z tym nawet na SKP i podczas przeglądu zapytałem o to mechanika, który odpowiedział mi że sam nie wie.

Jakie są Wasze porady? Montować, czy nie?
https://youtube.com/mdmQvs9FrFc/" onclick="window.open(this.href);return false;



Isopen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 27, 2016 20:02

Sekwencyjny LED

Post autor: Isopen » śr sty 04, 2017 02:16

Odświeżam temat



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Sekwencyjny LED

Post autor: deskjet » śr sty 04, 2017 07:51

Coś filmik nie działa i nie bardzo wiemy o jakie ledy chodzi... ale każda ingerencja w lampę, montaż oświetlenia na który lampa nie ma homologacji = nielegal.


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Isopen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 27, 2016 20:02

Sekwencyjny LED

Post autor: Isopen » ndz sty 08, 2017 16:41

Ale nie ma chyba problemu z uzyskaniem homologacji jeśli dodatkowe światła spełniają wszystkie warunki. Z tego co się orientuję to trzeba z tym pojechać do OSKP a następnie do Urzędu.

Jeśli film nie działa, wejdź na Youtube i po znaku "/" wklej ciąg znaków "mdmQvs9FrFc". Czasem tak jest, że link na forum nie działa jak powinien.



Isopen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 27, 2016 20:02

Sekwencyjny LED

Post autor: Isopen » sob sty 21, 2017 16:10

Odwiedziłem ostatnio Okręgową stację kontroli pojazdów i tam powiedziano mi, że to jest legalne pod warunkiem że moc i ustawienie tych świateł będzie spełniać normy dotyczące dodatkowego oświetlenia w pojazdach mechanicznych i że żadna drogówka się tego nie uczepi.

Czy to wiarygodne czy lepiej skontaktować się z kimś z wydziału Ruchu Drogowego?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Sekwencyjny LED

Post autor: doggie » sob sty 21, 2017 18:08

Isopen pisze:Odwiedziłem ostatnio Okręgową stację kontroli pojazdów i tam powiedziano mi, że to jest legalne pod warunkiem że moc i ustawienie tych świateł będzie spełniać normy dotyczące dodatkowego oświetlenia w pojazdach mechanicznych i że żadna drogówka się tego nie uczepi.

Czy to wiarygodne czy lepiej skontaktować się z kimś z wydziału Ruchu Drogowego?

Jeśli lampa, reflektor itp zawiera oświetlenie led czy to postój czy dzienne czy mijania itp... to musi mieć na naklejce homologacyjnej napis "led" podobnie gdy zawiera xenon musi mieć 1Ds, gdy żarówkę halogenową to H1, H4 H7 itp

przykład
Obrazek

przykład

Obrazek

przykład
Obrazek

passat B8

Obrazek



Isopen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 27, 2016 20:02

Sekwencyjny LED

Post autor: Isopen » ndz sty 22, 2017 21:39

Ale wątpię żeby drogówka kazała mi wykręcić reflektory, żeby to ewentualnie sprawdzić. W moim przypadku naklejki są mało widoczne dlatego, że lekko wyblaknięte.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Sekwencyjny LED

Post autor: doggie » pn sty 23, 2017 22:11

Każdy reflektor poza nalepką ma wytłoczone znaki homologacyjne, poza tym nie muszą kazać wykręcać, zgodnie z PORD im wystarczy uzasadnione podejrzenie i zatrzymują DR



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości