Nie swieci zegar przebiegu, elektryka szyby, jaki olej, inne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Nie swieci zegar przebiegu, elektryka szyby, jaki olej, inne

Post autor: abpel » pt kwie 20, 2007 21:01

1 czy podswietlanie wyswietlacza całkowitego przebiegu kilomertów (na tarczy predkosciomierza)działa w nocy czy nie (bo podswietlanie wyswietlacza zegarek-komputer na tarczy obrotomierza działa) jesli tak to co moze byc nie tak i jak to naprawic?
2 nie działa mi tylne elektryczne otwieranie szyby za kierwca (ani z przełacznika przy samych tylnych drzwiach ani z konsoli) dodatkowo przy otwarciu tych drzwi na pełna osciez z okolic zawiasu dochodzi dziwny odbłos chrobotu jak to mozna naprawic i co moze byc nie tak moze jakas regulacja?
3. jaki zalac olej przy zmianie rok 1995 przebieg 205 kkm zatanawiam sie czy minerał 15W/40 czy 10W/40 jakie oznaczenia ma filtr powietrza filtr oleju i jak czym odkrecic korek z miski olejowej silnik 1.8 benzyna
4 przy jezdzie na drodze po np kocich łbach albo tarce na drodze z przodu dochodzi taki głuch odgłos - gosciu od którego kupowałem auto mowił ze na przegladzie wyszło ze jakas podkladka drazka stabilizatora z prawej strony - czy dam to rade sam zmienic (bez kanału pod blokiem) moze jakis
5 jaka baterie nalezy włozyc do kluczyka aby działala dioda do podswietlenia - jak rozebrałem kluczyk to jest tak przycisk na sprezynie a jaka i gdzie włozyc baterie aby to działało ?
6 jakiego mechanika do ewetualnuch napraw polecacie z opola lub najbizszych okolic
7. przy wspomaganiu lekko ruszajac i kołach skreconych w maks skraje pozycje dochodzi taki dziwny dzwiek trudny do opisania jakim płynem ewentualnie uzupełnic zbiornik wspomagania
dzieki wszystkim za pomoc i prosze o wyrozumiałosc dla poczatkujacego wlasciciela golf III kombi
Ostatnio zmieniony pt kwie 20, 2007 22:50 przez abpel, łącznie zmieniany 1 raz.



seba0000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 13:34
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: rozterki nowego wlasciciela golf III kombi

Post autor: seba0000 » pt kwie 20, 2007 21:46

abpel pisze:1 czy podswietlanie wyswietlacza całkowitego przebiegu kilomertów (na tarczy predkosciomierza)działa w nocy czy nie (bo podswietlanie wyswietlacza zegarek-komputer na tarczy obrotomierza działa) jesli tak to co moze byc nie tak i jak to naprawic?
2 nie działa mi tylne elektryczne otwieranie szyby za kierwca (ani z przełacznika przy samych tylnych drzwiach ani z konsoli) dodatkowo przy otwarciu tych drzwi na pełna osciez z okolic zawiasu dochodzi dziwny odbłos chrobotu jak to mozna naprawic i co moze byc nie tak moze jakas regulacja?
3. jaki zalac olej przy zmianie rok 1995 przebieg 205 kkm zatanawiam sie czy minerał 15W/40 czy 10W/40 jakie oznaczenia ma filtr powietrza filtr oleju i jak czym odkrecic korek z miski olejowej silnik 1.8 benzyna
4 przy jezdzie na drodze po np kocich łbach albo tarce na drodze z przodu dochodzi taki głuch odgłos - gosciu od którego kupowałem auto mowił ze na przegladzie wyszło ze jakas podkladka drazka stabilizatora z prawej strony - czy dam to rade sam zmienic (bez kanału pod blokiem) moze jakis
5 jaka baterie nalezy włozyc do kluczyka aby działala dioda do podswietlenia - jak rozebrałem kluczyk to jest tak przycisk na sprezynie a jaka i gdzie włozyc baterie aby to działało ?
6 jakiego mechanika do ewetualnuch napraw polecacie z opola lub najbizszych okolic
7. przy wspomaganiu lekko ruszajac i kołach skreconych w maks skraje pozycje dochodzi taki dziwny dzwiek trudny do opisania jakim płynem ewentualnie uzupełnic zbiornik wspomagania
dzieki wszystkim za pomoc i prosze o wyrozumiałosc dla poczatkujacego wlasciciela golf III kombi
1 podświetlenie działa w nocy, najprawdopodobniej spaliła ci sie żarówka. Każdy z tych wyświetlaczy ma swoją. Po wyjęciu liczników z deski rozdzielczej z tyłu są żarówki wykręcasz wymieniasz i po sprawie. Ale możesz mieć trochę inne zegary i będzie trzeba rozkręcać cały licznik żeby się do nich dostać . Ja tak mam i są one na diodach LED. Z tym jest już trochę roboty i pozostawiłbym to elektronikowi.
2 W sprawie szyb to ci nie pomogę - mam manualne.
3 jeżeli jeździłeś na półsyntetyku 10W40 to przy tym przebiegu szkoda by jeszcze było wlewać minerał. Chyba że dość mocno bierze ci olej. A przede wszystkim ustal na czym jeździłeś , nie powinno się przechodzić z minerala na półsyntetyk i wyżej.
4 Chyba chodzi o poduszki stabilizatora lub łącznik stabilizatora bez kanału trochę trudno ale da się zrobić.
5 Baterię ja mam warta o oznaczeniu V 625 U baterię wkładasz do tego przycisku na sprężynie.
6 W sprawie mechanika z Opola ci nie pomogę to trochę daleko ode mnie
7 Przy skręcaniu w skrajne położenia to normalny odgłos po prostu pompa jest tak jakby przyduszona ma ograniczony przepływ stąd ten odgłos. A płyn do wspomagania to Dexron jest mieszalny taki czerwony. Przynajmniej ja taki mam.


seba

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pt kwie 20, 2007 21:46

ad 1 działa
ad 2 sprawdż kabelki w gumowej przelotce miedzy ramą a drzwiami czy niesą przełamane
to dośc częsta usterka
ad 3 ja mam zalanego MOBILa 1 półsyntetyka 10W/40
ad 4 gumy od stabilizatora można wymienić na lewarku ale z kanałem jest wygodniej

[ Dodano: Pią 20 Kwi, 2007 ]
Wiramy na forum :bigok:


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » pt kwie 20, 2007 21:49

abpel pisze:jaki zalac olej przy zmianie
Oczywiście że 10W40 :bigok:
abpel pisze: przy wspomaganiu lekko ruszajac i kołach skreconych w maks skraje pozycje dochodzi taki dziwny dzwiek trudny do opisania jakim płynem ewentualnie uzupełnic zbiornik wspomagania
Oznaka że wspoma działa. Sprawdź tylko poziom płynu. Jak będzie mało to nie wiem co wlać bo ja wspomy nie mam. Ale napewno zaraz ktoś napisze co lać.

[ Dodano: 2007-04-20, 21:51 ]
O koledzy byli szybsi...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 20, 2007 22:15

Do wspomy raczej zielony FEBI, zresztą zobacz jaki masz kolor płynu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości