[mk3] Pompa wspomagania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

[mk3] Pompa wspomagania

Post autor: tomileszek » śr mar 16, 2005 16:44

Witam. Panowie znow sie pojawil problemo w moim golfiku. Otoz cos strasznie mi piszczy przy pasku alternatora. Sprawdzalem naciag paska i jest oki. Wydaje mi sie ze to jakies lozysko. Gadalem z pewnym gosciem co troche kuma i mowil ze mozliwe ze pompa wspomagania pada po malu i stad ten pisk. Zauwazylem ze wspomaganie dziala nie za kazdym razem, niekiedy ciezko sie kreci kierownica i nawet piszczzy wspomaganie jak lekko przekrecam. Czy myslicie ze to moze byc ta tompa sp....na? Gosciu mowil ze by wpasc do niego w piatek i zrzuci pasek i poslucha ale rzucil tez aby szykowac 400 zł na pompke.Zastanawia mnie jeszcze inna rzecz a mianowicie kolor plynu od wspomagania, jest tak jakby zolty (cosik jak olej silnikowy) a powinien byc czerwony lub zielony.


Dude wher's your car?

dychsm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 19:04
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Post autor: dychsm » śr mar 16, 2005 19:32

jeśli odgłos przypomina pisk paska to może to być wytarte koło przy pompie (spróbuj nałożyć na pasek troszkę kredy), co do płynu to w vw tylko zielony- febi 1l ok. 20pln, a pompka to chyba starczyłoby za nią zapłacić ok 250pln .....


Golf 3 1.8 syncro było
Golf 3 1,9TDI był
Volvo V50 2,0D obecnie

fragy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 19, 2005 23:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fragy » śr mar 16, 2005 21:08

Panowie!!! Zielony płyn febi nie jest zamiennkiem płynu vw(ma kolor zielony-fakt) Nr vw tego płynu to g002 000 a ten zamienia się na febi 6161 i jest on żółty dla odmiany. Zajrzyjcie sobie na www.febi.com tam wejdzcie na cześci zamienne(w ustwieniach można zmienić język na polski) i wpiszcie nr. oryginalny vw a katalog febi znajdzie wam zamiennik.



ignac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn lis 22, 2004 22:33
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Post autor: ignac » śr mar 16, 2005 21:18

jesli sie okaże ,że to pompa kucnęła ,to zgłoś sie do mnie mam pompke na zbyciu sprawdzimy czy pasuje do Twojego



Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

p

Post autor: tomileszek » pt mar 18, 2005 16:54

...zrobione. Na szczescie nie byla to pompa wspomagania.Okazalo sie ze to napinac paska alternatora tak piszczal. Gosciu wymienil mi go (mialem metalowy a nowy jest plastik) na nowy (jest tam lozysko ale niewymienialne) Za napinacz zaplacilem 73 zł a za naprawe 20 zł. Ale to nadal nie rozwialo mojego problemu ze sciaganiem samochodu na lewa strone


Dude wher's your car?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości