Mk III: odpala i gaśnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » pn mar 21, 2005 10:00

Pompe paliwa słychać, ale nie mam teraz mozliwosci zeby sprawdzic jak podaje paliwo.
Układ podciśnieniowy nie wiem jak sprawdzić, jakies wskazówki moze macie?
Qrcze, ale cos w tym musi byc, bo teraz musze go troche podpompowac przy odpalaniu.


_the orange beast_

genek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 25, 2005 21:14
Lokalizacja: Głogów

co do zaróweczki

Post autor: genek » pn mar 21, 2005 10:34

zarówke bez problemu mozna dostac w sklepie elektronicznym, jak sie komus nie chce przerabiac :) sam osobiscie u siebie wymienialem

pozdrawiam



konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » wt mar 22, 2005 12:55

TUTENHAMON pisze:Zacznij od podstawy czy po przekręceniu kulczyka w pozycji zapłonu słyszysz jak pompa paliwa ci podaje. Takie bzyknięcie koło 1 sekundy. Jeśli tak to otkręć pokrywke w bagażniku zdejmij przewody są dwa z pomki podłącz jakieś weżyki włóż je do słoika i niech ktoś ci kręci rozrusznikiem a ty obserwuj jak podaje paliwo musi ostro sikać jeśli daje słabo to znalazłeś przyczyne.
Czasami bywam we Wlocławku, może podjade do Ciebie to zerkniesz co jest grane


_the orange beast_

meneel

Post autor: meneel » sob mar 26, 2005 11:55

nie sądze że to immobilazer. miałem to samo co ty i to dwa razu!!! u mnie okazało sie że kostka w stacyjce padła. ja u siebie juz dwie wymieniłem na nowe. sprawdz tylko czy odcina ci zapłon jak tylko przekręcisz kluczyk na pozycje tuz przed zapalaniem! albo lepiej sprubój go odpalić, jak sie uda to poruszaj kluczykiem, jak zgaśnie to znaczy ze wspomniana kostka w stacyjce. jak okaze sie ze tak to lepiej nie kupój tej tańszej bo po pół roku znowu ci siądzie:) jak tak zrobiłem i po 6 miechach było to samo do czasu jak kupiłem niemiecką i do tej pory gites !!!!! jeszcze jedno lepiej niech ci tą kość wymieni fachowiec najlepiej elektry bo troszke trzeba sie znac!!!!!!



meneel

Post autor: meneel » sob mar 26, 2005 11:58

jeszcze jedno jak to byłby immo to nawet nie miałbyś możliwości zakręcić silnikiem!!! przynajmniej u mnie tak jest :)



meneel

Post autor: meneel » sob mar 26, 2005 12:00

po prostu sprubój go odpalić a jak sie uda poruszaj kluczykiem. jak zgaśnie to na bank tak kostka.



konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » wt mar 29, 2005 22:00

meneel pisze:po prostu sprubój go odpalić a jak sie uda poruszaj kluczykiem. jak zgaśnie to na bank tak kostka.
robie tak i nie gasnie,
Jak wspomnialem wczesniej komputer wykasowal mi blad "sterownik silnika zablokowany" i od tej pory pali bez problemu.


_the orange beast_

Awatar użytkownika
adamus221
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 12, 2004 18:38
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: adamus221 » śr mar 30, 2005 10:30

A ja zapytam czy Golfy z 92r miały immo? Mam kluczyk taki jak na zdjęciu z serią AH i nie wiem czy mam ten bajer czy nie, po czym to można poznać?



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr mar 30, 2005 10:52

Mogły mieć - ale jako opcja.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości