Mk III: odpala i gaśnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
luki58
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:25
Lokalizacja: Krakow
Auto: VW Passat B6 Variant 2.0 TDi CR CBDC+ ; Seat Cordoba 6L 1.9 ASZ+ ; VW Passat B5 Variant 1.9 TDI AHU+
Silnik: CBDC

Post autor: luki58 » śr mar 16, 2005 00:02

A moze nie imo, a czujnik halla :)



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr mar 16, 2005 00:19

luki58 pisze:A moze nie imo, a czujnik halla :)
:hmm: to raczej nie hall, bo wcale by nieodpalił



Awatar użytkownika
luki58
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:25
Lokalizacja: Krakow
Auto: VW Passat B6 Variant 2.0 TDi CR CBDC+ ; Seat Cordoba 6L 1.9 ASZ+ ; VW Passat B5 Variant 1.9 TDI AHU+
Silnik: CBDC

Post autor: luki58 » śr mar 16, 2005 00:30

A widzisz. Spotkalem sie z przypadkiem ze jezdzil normalnie i od czasu do czasu wywijal takie numery z gasnieciem. Pozniej odpalal na 1 s, nastepnie wracal do normalnej pracy. Z biegem czasu bylo coraz gorzej(czesciej) , az zatrzymal sie na dobre.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr mar 16, 2005 00:48

luki58 pisze:A widzisz. Spotkalem sie z przypadkiem ze jezdzil normalnie i od czasu do czasu wywijal takie numery z gasnieciem. Pozniej odpalal na 1 s, nastepnie wracal do normalnej pracy. Z biegem czasu bylo coraz gorzej(czesciej) , az zatrzymal sie na dobre.
no wiec jestem ciekawy czy to ostatecznie był czujnik halla :?: czy tez cos innego :?:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr mar 16, 2005 02:16

ku_bi pisze:
Corvax jak naprawić można immo gdy tylko nieraz płata figle :?:
Mi się wydaję że problem może nie być w immo tylko w tej pastylce w kluczyku - i dlatego raz działa raz nie. A co do naprawy immo, to fachowcy twierdzą że najskuteczniej jest go wywalić - fabryczne immo i tak nie zatrzyma złodzieja, który przyjdzie z własnym rozkodowanym ECU.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » śr mar 16, 2005 08:23

A niechcąc wywalać immo czy można dokupic taką pastylke czy kluczyk trzeba dorabiac?
Dzis mi znow platal figle rano, ze 20razy probowalem go odpalic az wkoncu załapał.(sorki, oczywiscie mam immo),Wspomoglem sie drugim kluczykiem ale to tez nie zawsze działa, co radzicie?


_the orange beast_

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr mar 16, 2005 18:27

dorobienie kluczyka do immo kosztuje 150zl, nie wiem czy to coś da



fragy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 19, 2005 23:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fragy » śr mar 16, 2005 21:14

Kazdy osobowy vw od rocznika modelowego 95 ma immo fabryczne, jesli wiec osma litera od konca w nadwoziu jest S to znaczy ze masz immo. Objawy poza tym wskazuja na to ze jest on tam i własnie lekko nie domaga. problem pewnie jest w kluczyku i tu koledzy maja całkowita racje.



konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » czw mar 17, 2005 08:48

fragy pisze:Kazdy osobowy vw ......... problem pewnie jest w kluczyku i tu koledzy maja całkowita racje.
Czyli radzisz dorobienie kluczyka?

Bylem na komputrze wczoraj i wyskoczyl blad "Sterownik silnika zablokowany". Błąd wykasowany ale ostatecznie nie moge powiedzieć czy to cos pomogło. Co może oznaczać taki błąd?


_the orange beast_

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » czw mar 17, 2005 14:06

A ja podepne się do postu i zapytam gdzie dostać tę żaróweczke co siedzi w kluczyku bo u mnie jest ukręcona ?? Jaka jest jej orientacyjna cena??
Dużo problemu aby ją wymienić??[/quote]

Wsadź diodę i po bólu :)[/quote]

Obawiam się że ból pozostanie, gdyby dioda chciała działać na bateryjkę 1,5 V to z pewnością VW nie motowałby żarówki, bez takiej samej żaróweczki nie zaświeci. Chyba tylko w serwisie można ją zdobyć, a pomocna jest w ciemnościach i nie tylko do autka. A co do gaśnięcia silniczka to przyczyn może być multum, jeśli gaśnie też na rozgrzanym silniku to trzeba dokładnie sprawdzić elektrykę (czujniki w osprzęcie silnika), jeśli autko ma ponad 150 tys. to i pompka paliwa też potrafi psocić.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw mar 17, 2005 14:52

I na to jest rozwiązanie - co prawda dla dłubacza, ale jest :)

http://home.elka.pw.edu.pl/~dflaga/led_lamp/


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » czw mar 17, 2005 15:02

Super, dzięki bardzo za link!



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt mar 18, 2005 18:19

Zacznij od podstawy czy po przekręceniu kulczyka w pozycji zapłonu słyszysz jak pompa paliwa ci podaje. Takie bzyknięcie koło 1 sekundy. Jeśli tak to otkręć pokrywke w bagażniku zdejmij przewody są dwa z pomki podłącz jakieś weżyki włóż je do słoika i niech ktoś ci kręci rozrusznikiem a ty obserwuj jak podaje paliwo musi ostro sikać jeśli daje słabo to znalazłeś przyczyne.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mk III: odpala i gaśnie

Post autor: pw524 » pt mar 18, 2005 21:07

konjo pisze:tak mnie dzis golfina zaskoczyla rano, odpalam go a on zapala i gasnie i tak kilka razy az wkoncu zrezygnowalem. CZas od zapalenia do zgasniecia to moze 1sekunada. Pozniej probowalem wcisnac mu ******* gazu ale reakcja byla taka sama - zgasl. Silnik byl zimny bo po nocy, ale czasami mialem tak ze temperaturka byla 90st i np. zgasl mi na swiatłach (ja mu w gaz a on zgasł :grin: ) i sytuacja jak powyzej odpalam raz a on gasnie, drugi raz gasnie, trzeci raz i uff zapalil.
Sadze ze to cos z przepustnica ale nie jestem na tyle oblatany zeby samemu stwierdzic, mechanik twierdzi ze cos z elektronika. Pewnie jedyna rada jechac na komputer?

motor ABD 95r
Sprawdż układ podciśnieniowy i pompę paliwa czy ją słychać po włączeniu zapłonu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości