Popsute zegary (predkosciomierz) w golfie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dragi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 17, 2006 18:17
Lokalizacja: Tychy

Popsute zegary (predkosciomierz) w golfie

Post autor: Dragi » wt mar 27, 2007 20:08

panowie wymienilem zegary pomalowalem wskazowki skrecilem wszystko z powrotem tak jak bylo zalozylem linke od predkosciomierza i obie wtyczki ale predkosciomierz nie dziala (obrotek tak).
Sprawdzilem jeszcze raz wszystko poprosilem kolesia (mechanika) zeby zerknal i mowil ze wszystko jest tak jak powinno byc wniosek jest jeden popsul sie licznik predkosciomierza.
Moje pytania sa takie:

1 czy da sie naprawic popsuty licznik ?
2. w razie gdyby sie nie dalo naprawic czy mozna zmienic sam predkosciomierz w zegarach ??
3. POMOCY pomozcie jestem teraz bez predkosciomierza

tak sobie teraz pomyslalem
czy mozna zamienic liczniki
byly:
predkosciomierz 200 i obrotek 5500 na dwie wtyczki z cyfrowym zegarem
dac:
predkosciomierz 220 i obrotek 7000 tez na dwie wtyczki
poprostu czy z benzyny podejdzie do diesla ?? jesli bedzie tak samo na dwie wtyki czy trzeba cos przerabiac ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt mar 27, 2007 20:20

Najpierw sprawdź czy:
1. wskazówka się do czegoś nie przykleiła bo nie poczekałeś aż lakier wyschnie, nie wiem czy jest tam pręcik o który się wskazówka opiera na postoju, najpewniej do niego
2. Jeszcze raz sprawdź czy docinąłeś prawidłowo linkę do licznika, dostaniesz do niej ręką z dołu nad skrzynką bezpieczników, plastyk tylko odkręć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Dragi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 17, 2006 18:17
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Dragi » wt mar 27, 2007 21:34

Paweł Marek pisze:Najpierw sprawdź czy:
1. wskazówka się do czegoś nie przykleiła bo nie poczekałeś aż lakier wyschnie, nie wiem czy jest tam pręcik o który się wskazówka opiera na postoju, najpewniej do niego
2. Jeszcze raz sprawdź czy docinąłeś prawidłowo linkę do licznika, dostaniesz do niej ręką z dołu nad skrzynką bezpieczników, plastyk tylko odkręć.
Tak wskazowka sie nie przykleila (jest slupek podtrzymujacy)
linka jest dobrze docisnieta.

Nie mam pojecia co dalej z tym licznikiem, a moze wersja z benzyny by pasowala z tym samym przelicznikiem (950) na dwie wtyczki ?? tylko ze predkosciomierz do 220 a obrotek do 7000 jak myslisz bedzie pasowac ??



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt mar 27, 2007 21:41

Dragi pisze:moze wersja z benzyny by pasowala z tym samym przelicznikiem (950) na dwie wtyczki ??
Nie bedzie...Ewentualnie przełóż sam prędkościomierz.Ja bym jeszcze sprawdził czy w ogóle linka sie obraca podczas jazdy,może ona jest winna.



Dragi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 17, 2006 18:17
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Dragi » wt mar 27, 2007 21:55

bongo pisze:Nie bedzie...Ewentualnie przełóż sam prędkościomierz.Ja bym jeszcze sprawdził czy w ogóle linka sie obraca podczas jazdy,może ona jest winna.
obraca sie - sprawdzilem sprawdzilem wszystko i mam pewnosc ze to wina predkosciomierza.

a predkosciomierz moglby byc z innych zegarow np z benzyny czy tez musi byc z diesla ?? np z takiego ktory mial predkosciomierz i zegar ??



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr mar 28, 2007 17:42

Dragi pisze:predkosciomierz moglby byc z innych zegarow np z benzyny czy tez musi byc z diesla ??
Może być z benzyny,byle by miał indeks 950.Są takie same.

[ Dodano: Sro Mar 28, 2007 17:43 ]
Jeszcze jedna sprawa,jeśli w starym liczniku miałeś obwód kontroli ciśnienia oleju to lepiej kup taki sam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości