Diagnoza silnika 1,3i kat golf II z 91roku?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

yoland

Diagnoza silnika 1,3i kat golf II z 91roku?

Post autor: yoland » ndz mar 13, 2005 04:44

Witam serdecznie-chcę kupić silnik do golfa II 1,3 pełen wtrysk. Mam taki sam w samochodzie-niestety jego czas już się skończył. Znalazłem ofertę sprzedaży. W związku z tym mam jedno pytanie-jak sprawdzić silnik (w miarę możliwości), który jest wymontowany z auta i leży wraz ze skrzynią w garażu-zalany olejem. Czy są metody by choćby pobieżnie sprawdzić jego stan? Mam świadomość tego, że kupując silnik, który jest wyjęty z samochodu i nie ma możliwości odpalenia-mogę domyślać się i oczekiwać wszystkiego. Bardzo proszę o pomoc, instrukcje i ewentualne sugestie-z góry dziękuję i pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz mar 13, 2005 10:39

nie uruchamiając nic nie sprawdzisz no chyba tylko czy da się wałem obracać ale po co? No i oczywiście czy wokół simeringów nie widać pozostałości po oleju ale akurat to to mały problem skoro silnik na wierzchu. Ja osobiście jeśli mam wymienić silnik raczej kupiłbym jakiś większy i silniejszy pozbawiony zimowych wad tego NZ-a.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
no-name
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:34
Lokalizacja: DB / DSW
Kontakt:

Post autor: no-name » ndz mar 13, 2005 11:32

AEM pisze:... pozbawiony zimowych wad tego NZ-a.
a jakie to wady???



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » ndz mar 13, 2005 13:01

Zamarzajaca odma - poczytaj w FAQu nt. Do tego mozna dodac wysoka wrazliwosc na "prad" - cokolowiek nie tak i obroty glupieja no i przede wszystkim mala moc :helm: ale to juz caloroczne :hmm:


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » ndz mar 13, 2005 14:06

MaliBu jak możesz tak pisać o NZ :axe: :grin:


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz mar 13, 2005 20:30

dioob pisze:MaliBu jak możesz tak pisać o NZ :axe: :grin:
Bo Malibu zęby stracił tfu doktorat z niego pisał! :helm: :rotfl:


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » ndz mar 13, 2005 22:13

AEM pisze:
dioob pisze:MaliBu jak możesz tak pisać o NZ :axe: :grin:
Bo Malibu zęby stracił tfu doktorat z niego pisał! :helm: :rotfl:
oj, to fakt... ile sie na tych obrotach czasu i $$ natracilem :hmm:

dioob pisze:MaliBu jak możesz tak pisać o NZ :axe: :grin:
:helm: :jezor: :green_fuck:
:pub: :bigok:


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
djb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 06, 2004 02:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: djb » ndz mar 13, 2005 22:54

macie racje, nie kupuj tego silnika, to wynalazek rodem z piekla, w zyciu bym drugi raz takiego nie kupil :foch:



Hoover
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt paź 12, 2004 16:09
Lokalizacja: VaWa VaWer

Post autor: Hoover » ndz mar 13, 2005 23:13

ja rowniez nie zdecydowałbym sie na ten silnik drugi raz.....pali duzo, jezdzi wolno no i ta odma......



Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » pn mar 14, 2005 22:06

hahah biedna ta nz tak jej tu dowalili ja tez sie przylacze bierz cos wiekszego np 1.6 tam nie bylo skrzyn 4 a ty pewnie masz taka, zimowy problem odma i elektryka wszystko musi grac bo jak nie bedzie to zapomnij o wolnych obrotach



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » pn mar 14, 2005 22:10

collo pisze:hahah biedna ta nz tak jej tu dowalili ja tez sie przylacze bierz cos wiekszego np 1.6 tam nie bylo skrzyn 4 a ty pewnie masz taka, zimowy problem odma i elektryka wszystko musi grac bo jak nie bedzie to zapomnij o wolnych obrotach
A kto ci powiedział że NZ z 90 musi mieć 4 skrzynkę. U ojca jest w standarcie 5 biegówka.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
djb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 06, 2004 02:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: djb » pn mar 14, 2005 22:39

AEM pisze:
collo pisze:hahah biedna ta nz tak jej tu dowalili ja tez sie przylacze bierz cos wiekszego np 1.6 tam nie bylo skrzyn 4 a ty pewnie masz taka, zimowy problem odma i elektryka wszystko musi grac bo jak nie bedzie to zapomnij o wolnych obrotach
A kto ci powiedział że NZ z 90 musi mieć 4 skrzynkę. U ojca jest w standarcie 5 biegówka.
nic to nie zmienia, syf i tyle :foch:



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pn mar 14, 2005 23:21

djb pisze:
AEM pisze:
collo pisze:hahah biedna ta nz tak jej tu dowalili ja tez sie przylacze bierz cos wiekszego np 1.6 tam nie bylo skrzyn 4 a ty pewnie masz taka, zimowy problem odma i elektryka wszystko musi grac bo jak nie bedzie to zapomnij o wolnych obrotach
A kto ci powiedział że NZ z 90 musi mieć 4 skrzynkę. U ojca jest w standarcie 5 biegówka.
nic to nie zmienia, syf i tyle :foch:
:satan:
nie no az ta zle nie ma, moj byly NZ jak juz na sprzedaz byl bardzo dobrze mi sluzyl. Jak jezdzilem za nofym GTI a pozniej za rejestracja zdarzyl sie chyba tydzien a nawet 2 ze dziennie po 200-300 km robilem i NIC nie padlo, dodam ze sie spieszylem strasznie i 120-140km/h to norma(a to dla niego duzo bylo) :satan: A nofy wlasciciel chyba sie nie spodobal zaraz po kupnie padla linka w siedzeniu, pompa wody, alterek, aku, i pare innych rzeczy.... jakos Go golf nie polubil :helm: :hmm:
ale nigdy w zyciu wiecej malego silnika.... min. 1..8. A nastepny samochod >150KM musi byc :satan:


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » wt mar 15, 2005 11:17

djb pisze:nic to nie zmienia, syf i tyle :foch:
fakt do rajdów się nie nadaje ale większość użytkowników psioczących na niego powinna przypomnieć sobie jak się męczyła z naszymi wytworami motoryzacji, a kto na NZ-a wiadł ze 126p to ma w każdym calu 200-300% podniesienia komfortu, jakości i niezawodności. Nie zapominajcie o tym. :okej:


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości