Ślizgające sie sprzeglo - czy to juz koniec

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
emilioch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: Podlasie

Ślizgające sie sprzeglo - czy to juz koniec

Post autor: emilioch » śr lut 21, 2007 12:40

Witam.
Mam golfa 3 z 1992 wtrysk jednopunktowy 1,4 ABD silnik - przebieg 270 000km
Od jakiegoś czasy zauwazyłem ze podczas jazdy szczególnie na 4 biegu (pozostałe ok) zaczyna mi sie slizgać sprzegło. obroty wzrastają silnik wyje a golfik nie przyspiesza. Zauwazyłem ze nie jest to regóła i czasami autko chodzi normalnie. pierwszy raz poslizg sprzeła zaobserwowałem w wakacje w górach. Potem było ok.
Zauwazyłem równiez ze jak ponaciskam pedał sprzegła kilka razy gwałtownie to takjagby sie nie slizgał. PROSZE O POMOC CO TO MOZE BYć.

1. CZY SPRZEGLO SIE KOńCZY - jak długo moge tak pojeździć
2. Jakiej firmy sprzegło najlepiej kupić - słyszałem ze LUK lub SCHAS
3. czy wymiana to duzo roboty czy mozna ja samemu zrobić
4. moze ktos ma opis wymiany sprzegła - foto mile widziane

5. czy istnieje mozliwość ze winna jest linka sprzegła, coprawda ma samą regulacje ale moze ...

Prosze o pomoc. nie wiem co robić i co otym mysleć. troche szukałem na necie ale mało sie dowiedziałem. tylko ogólne opisy

samochóg raczej nie dostaje po garach. Unikam przgazowywania ze względu na sprzeglo.
z góry dziekuje!!!!!!!
Ostatnio zmieniony wt kwie 08, 2008 18:24 przez emilioch, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32746
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr lut 21, 2007 12:46

1. Najprawdopodobniej tak. Mozna jezdzic ale bedzie coraz gorzej, nawet nie próbuj wyprzedzac z takim sprzęgłem.

2. Sachs najlepszy, Valeo dobre i tańsze. Wymieniaj od razu wszystko czyli tarczę, łożysko i docisk. Wymiana samej tarczy na długo nie wystarczy.

3. Jak masz pojęcie to oczywiście, jak nie to oddaj zaufanemu mechanikowi.

4. Nie widziałem fotoporady na ten temat nigdzie.

5. Oczywiście. Od tego kazałbym zacząć prace mechanikowi.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » śr lut 21, 2007 13:12

emilioch pisze:1. CZY SPRZEGLO SIE KOńCZY - jak długo moge tak pojeździć
wygląda na to że tak
emilioch pisze:2. Jakiej firmy sprzegło najlepiej kupić - słyszałem ze LUK lub SCHAS
wiadomo SACHS górna półka ale LUK też ma dobrej jakości sprzęgła
ABD - SACHS 270zł Valeo 270zł, LUK 250zł myśle że przy takiej różnicy cenowej warto kupić SACHSA :bajer:
emilioch pisze:3. czy wymiana to duzo roboty czy mozna ja samemu zrobić
jak znasz się na tym to dasz rade, jeśli nie lepiej dać mechanikowi
emilioch pisze:5. czy istnieje mozliwość ze winna jest linka sprzegła, coprawda ma samą regulacje ale moze ...
od tego zacznij, taniej jest zawsze wymienić linke niż całe sprzęgło



Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » śr lut 21, 2007 13:50

mozesz jeszcze troche pojezdzic ale z czasem kazde ruszenie z minimalnie za duzo wcisnietym pedalem gazu bedzie smierdzialo i szybko bedzie sie palilo sprzeglo

co do wymiany to nie jest trudna w golfach,wystarcza odpowiednie klucze i dasz rade :bigok:


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
emilioch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: Podlasie

cd

Post autor: emilioch » śr lut 21, 2007 15:28

dzieki za informacje i proszę o inne opinie.

Przed chwila byłem u mechanika i powiedział ze wymiana ok. 200-250zł, zalezy jak bedzie szło.
wnioskuje wiec ze moga byc problemy z wymiana sprzęgła. Osobiście wolałbym te pieniadze przeznaczyc na inne sprawy. sam wolałbym wymienic sprzegło mam prawie wszystkie klucze oprócz dynamometrycznego.
Do tej pory sam wymieniałem olej i filterki, Klocki i tarcze hamulcowe, Łożysko koła tylnego, gumy od wachaczy, pompe paliwa i pare innych drobiazgów.

1. Nie wiem czy poradziłbym sobie za sprzegłem.

2a. jesli by mi ktoś w rysunkach lub dokładnie opisał jak to sie robi w golfie
2b. CO PO KOLEI SIE ROZKRECA I NA CO NALEZY ZWRóCIć UWAGę PRZY DEMONTAZU I MONTAZU

3. co moze pujśc nie tak

4. czy mozna to zrobic bez kanału i bez klucza dynamometrycznego

5. jaki czas potrzebny do wymiany sprzegła

jeszcze raz z góry DZIEKUJE!



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » śr lut 21, 2007 15:58

emilioch pisze:2b. CO PO KOLEI SIE ROZKRECA I NA CO NALEZY ZWRóCIć UWAGę PRZY DEMONTAZU I MONTAZU
odkrecasz wpierw srube mocujaca przegub zewnetrzny ( strona kierwowcy), potem pooski,( 8 srub) nastepnie sworzen wachacza(str kierowcy
podpierasz lub podwioeszasz silnik, potem rozrusznik lapa poduszki silnika potem poducha z lapa skrzyni potem sruby ktore trzamja skrzynia do bloku silnika, skrzynia wyciagasz masz kolo zamachowe a pod nim sprzeglo

[ Dodano: Sro Lut 21, 2007 15:03 ]
emilioch pisze:4. czy mozna to zrobic bez kanału i bez klucza dynamometrycznego
klucz nie potrzebny, kanal wskazany - ale dla chcacego nic trudnego
emilioch pisze:5. jaki czas potrzebny do wymiany sprzegła
pierwsz raz jak robilem to ejszcze w mk2 - 2 dni ale wiecej pilismy niz roboty bylo:P
w mk3 za pierwszym razem skrzynie wyjmowalem i wkaldalem w 6 a za drugim w 4 :] dolicz godzine na sprzeglo jeszcze


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » śr lut 21, 2007 16:09

250zł? z choinki się urwał? daj sobie kolego spokój za taką cene, chyba koleś myśli że frajera znalazł, ja wymieniałem miesiąc temu w identycznym silniku jak ty masz kompletne sprzęgło 250zł firmy LUK (polecam jak narazie się dobrze spisuje, czytałęm trochę na temat tej firmy i polecane jest głównie do vw) a za wymianę mechanik(żąden znajomy) powiedział 100zł, w tym momencie nie opłaiło mi się nawet usmarowywać. Proponuje pojeździć popytać jeszcze może znajdziesz gdzieś taniej, a co do kanału może i dla chcącego nic trudnego ale strasznie utrudni pracę i zje nerwów także lepiej poszukać kanału.



MarekMarecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob gru 02, 2006 19:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MarekMarecki » śr lut 21, 2007 22:39

Mam pytanie....mam podobne kłopoty ze sprzęgłem i równiez jest na wykończeniu. Mam Golfa III z silnikiem AEX. Jak miałem wymienianą linke sprzęgła to mechanik powidział mi ze skrzynie biegów mam od golfika 1.8. Kupiona była linka do 1.4 ale jak się okazało ze skrzynia od 1.8 to musiałem wymieniac. Sprzęgło będzie mi zakładał mechanik ale nie chce znowu się pomylic i kupic tym razem złe sprzęgło. Jak mam silnik 1.4 AEX na wielopunkcie a skrzynie od 1.8 to jakie sprzęgło mam kupic??? Do 1.4 czy 1.8?? :kac:



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » śr lut 21, 2007 23:14

MarekMarecki, rozrusznik masz z przodu czy z tylu?


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

MarekMarecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob gru 02, 2006 19:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MarekMarecki » czw lut 22, 2007 10:40

z przodu



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » czw lut 22, 2007 14:30

w sumie to nie jest żadna filozofia wymienić te rzeczy. Byłem zmuszony teraz to zrobić z kumplem w norwegi w fordzie escorcie w zime, w nieogrzewanym garażu bez kanałui bez dobrych narzedzi. jeśli chcesz się bawić i masz na to czas to rob samemu powoli i na spokojnie dasz sobie rade.


Obrazek Obrazek

preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » czw lut 22, 2007 15:26

MarekMarecki pisze:z przodu
to faktycznie napewno nie od 1.4 skrzynka, ale zasady postepowania podobne jak opisalem wyzej


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
emilioch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: emilioch » czw lut 22, 2007 19:47

CZY NAPEWNO TOSPRZEGLO SIE KOńCZY , A MOZE COS INNEGO BO CZASEM TEGO POSLIZGU NIE ODCZóWAM
jeśloi to sprzegło lub docisk- jak długo moge tak pojeździć, macie jakies doswiadczenia



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 22, 2007 19:59

Nieczekaj, rób od razu. Bez sensu odkładać wymianę skoro wiadomo że się nie poprawi tylko będzie pogarszać. Ja czekałem tak ok. 2 mcy aż nie mogłem pod bardziej stromą górę wjechać. Wymieniłem samą tarczę. Starczyło na 100 tys. km a teraz znowu zaczyna się ślizgać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości