[Passat B2 SYNCRO]Czym się różni napęd od Syncro w MK2, MK3?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

[Passat B2 SYNCRO]Czym się różni napęd od Syncro w MK2, MK3?

Post autor: Grzesiekk1982 » pt gru 29, 2006 12:41

Witam!

Zaciekawiła mnie ta aukcja na Allegro http://moto.allegro.pl/item152819159_pa ... kombi.html
Sprzedający podaje:
W pasacie są dwie działajace w 100% blokady. Pierwsza załacza na stałe tylny most a druga blokuje mechanizm różnicowy tylnej osi.
Wiem, że byly te Passki w wersji Syncro, ale w temat specjalnie nie wnikałem. Mnie te blokady bardziej przypominają Quattro z Audi 80 B2 (tym bardziej, że to pokrewne konstrukcje), ale nazwa Syncro sugeruje coś innego.

Jeśli to faktycznie jakaś ewolucja naszego, golfowskiego Syncro, to ciekawi mnie jak to działa, w jaki sposób jest realizowane włączenie blokad. Jak by ktoś mial rysunki techniczne, schematy to byłoby super :D

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pt gru 29, 2006 14:18

Syncro to tylko nazwa handlowa napędu 4x4. Vw nazywał auta 4x4 Syncro a audi nazywa Quattro niezależnie co jest w środku.
Tak naprawdę w passacie B2 jest silnik wzdłużnie i siedzi system żywcem wyjęty z audi B2 quattro tzn. jest i trzeci mechanizm różnicowy torsen i blokada tylnego mostu.
W passacie B3 / B4 silnik był poprzecznie i napęd oparty o sprzęgło wiskotyczne jak w golfie mk3. W passacie B5 powrócili do wzdłużnie umieszczonego silnika i torsena jak w audi A4.

Obecnie nawet Quattro nie oznacza że w środku jest torsen. WV nazywa 4Motion, a audi Quattro ale jak silnik jest poprzecznie to dają sprzęgło haldex a jak wzdłużnie to torsen.
Np Audi A3 quattro i audi tt quattro mają po prostu haldexa czyli elektroniczną wersję naszej wiskozy.


Konto usunięte.

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt gru 29, 2006 17:52

Cefaloid pisze:w passacie B2 jest silnik wzdłużnie i siedzi system żywcem wyjęty z audi B2 quattro
Czyli dobrze podejrzewałem :bigok:
Czyli lecieli tak jak dziś- nazwą handlową. Ja tam wilę jednak nasze SYNCRO, bo mniej zdziera tylne elementy ukladu napędowego i nie żłowpie o 2 litry więcej, ale o niecałe pół niż 2WD (przynajmniej w moim TDI).
Dzięki za info :pub:
Pozdrawiam i HAPPY NEW YEAR!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 79 gości