W 1.9D ecomatic mrugaja lampki od skrzyni biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jozek58
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 22, 2006 20:51
Lokalizacja: Reda

W 1.9D ecomatic mrugaja lampki od skrzyni biegow

Post autor: Jozek58 » pt gru 22, 2006 21:30

Mrugają mi jednocześnie trzy lampki m.in. ta od biegów chociaż samochód jest na luzie występuje blokada na jego odpalenie.

Czy może ktoś wie, gdzie mogę zrobić mostek?
Może ktoś posiada schemat elektryczny wersji Ecomatic ?

Byłbym bardzo wdzięczny za udzielenie odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Jozek58. :pub:
Ostatnio zmieniony pt sie 31, 2007 12:53 przez Jozek58, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt gru 22, 2006 21:47

Jozek58, są tu koledzy e ecomatikiem i może się odezwą. A na wyłaczonym ecomatiku próbowałeś odpalić?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Jozek58
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 22, 2006 20:51
Lokalizacja: Reda

Post autor: Jozek58 » pt gru 22, 2006 21:50

Tak, próbowałem i bez skutków.
Myślę, że jest to blokada od biegu, lecz nie wiem gdzie znajduję się czujnik.



Awatar użytkownika
lukas0303
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 29, 2007 14:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Kontakt:

Post autor: lukas0303 » pn sie 27, 2007 13:25

też ma ten problem:( Już wiesz jak to naprawić??? bo mi się tak stało od niedawna:( Zaczynają migac trzy kontrolki, auto zapala i gaśnie-- tak jakby miał odcięcie paliwa.
Pewnie jest to wina czujnika- zawiesza sie albo ciś -- ale który to czujnik:( POMOCY.



rastavibe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:58
Lokalizacja: stolica

Post autor: rastavibe » pt sie 31, 2007 00:45

ok chyba ja będę w stanie pomóc bo miałem identyczną sytuację, która skończyła się tym, że po wizytach u "paluszkow" ktorzy w zyciu takiej skrzyni w golfie nie widzieli wylądowałem w ASO vw w piasecznie - suma sumarum drogo bardzo wcale nie kosztowalo 400pln (robocizna w aso vw wiadomo 250 za godzine :-(

a wiec problemu szukałbym pod maską w okolicach pompy sprzęgła - to to g..no które po otwarciu drzwi "buczy" kiedy podnosi się w niej ciśnienie do pracy pompy sprzęgła

u mnie problem był taki, że element metalowy ktory trzymał ową pompę pękł (nasze zajebiste drogi) bo zdarzyło mi się kiedys przy...bać równo miską olejową

a jako że ten metalowy element przymocowany jest do silnika to pękło, wyrwało wiązki z pompy - które zresztą zamontowałem z powrotem sam, ale nie działało jak trzeba

jak migają 3 lampki oznacza, że pompa się uzbraja... jeśli trwa to chwile nie ma problemu, jeśli w trakcie jazdy jest coś nie halo

wiec obejrzałbym najpierw pompe, potem jej mocowanie - podobno to lubi pekać... no i wiadomo sprzawdzic wszystkie kable prowadzace do pompy

oprócz tego pod skrzynka z bezpiecznikami jest DRUGA skrzynka w ecomaticu do samego systemu i tam tez moze byc przyczyna ale malo ktory elektryk o tym wie

generalnie auto jest nie do zajechania teoretycznie ale pierwsza rzecza ktora moze w nim nawalic to SKRZYNIA (zasługa polskich równych drug bez dziur i wyje..istych studzenek)

spec w serwisie od tego modelu (bo obdzwonilem wszystkie w Warszawie i tylko on jeden od razu wiedział o jaką skrzynie biegow chodzi) sugerował zeby wymienic element bo spawy nie wytrzymają (całe szczęście qmple znalazli na szrocie w niemczech ow element metalowy o przywiezli za flaszkę :-) ) wiec teraz auto hula

a jak sprawdzic czy ten metalowy "uchwyt" jest cały? wystarczy poruszać pompą jeśli się rusza to jest pęknięty i stąd problem z migajacymi lampkami

aha czujnik jako taki jest przy drążku i raczej nie ulega awarii


sorry ze sie tak rozpisałem ale tak sie wsieklem ze chciałem wymieniac skrzynie ale atko teraz hula

mam nadzieje ze to okaże sie pomocne

pozdr



Awatar użytkownika
lukas0303
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 29, 2007 14:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Kontakt:

!.9 ECOMATIC

Post autor: lukas0303 » pt sie 31, 2007 10:39

Spoczko:) dzięki bardzo za radę:) szkoda ze to nie mój post , bo przyznałbym punkcik:)
Każda rada na temat tego autka jest cenna:) Każde doświadczenie też:)

Mi się wydaje, że uporałem sie z problemem migających lampek. Problem był we wtyczce od czujnika w skrzyni biegów. Wypiąłem, wpiąłem i od niedzieli niemiałem problemu w ogóle:):) Więc chyba po problemie, co do tej pompki i jej mocowanie, to sprawdzę z ciekawośći.

Tak jak już w którymś poście pisałem-- jak pojechałem do ASO w krakowie, to mechanicy zapytali mnie się -- CO TO -- wskazując drugi akumulator:P Chłopaki nie maja doświadczenia:(

A słyszeliście, że nie trzeba wymieniać tego mechanizmu sprzęgła, jak się spierdzieli, i w ten sposób zaoszczędzić 4,7 koła??

Jeden kolega z Forum miał przyjemność przyjrzeć się tym mechanizmom z bliska, bo nikt nie chciał naprawić i podobno jest to prosta sprawa do naprawienia-- tam sa jakieś elektromagnesy w zaworach i one się pie....lą:P

KOLEGO, KTÓRY Z TYM SOBIE PORADZIŁEŚ PRZEDSTAW NAM SIĘ I ZRÓB FOTOPORADĘ, ALBO CHOCIĄŻ KRÓTKI OPIS:)

Jak zrobisz krótki opis, jak za to się zabrać, to ktoś kiedyś zrobi zdjecia:)

Ale się tez opisałem:P



mike_golf3eco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 18, 2007 21:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mike_golf3eco » pt paź 26, 2007 09:47

panowie a ja mam taki problem... owe 3 lampki od ecomatica migaja w trakcie jazdy/postoju co jakis tam czas przez powiedzmy 10-15sekund poczym przestaja, ale po jakims dluzszym czasie/jezdzie znow zaczynaja migac i znow gasna... to objaw uzbrajania pompy? w trakcie jazdy? :chytry:

moj ostatni problem z tym autkiem polegal na tym ze przestaly wchodzic biegi... okazalo sie ze pekla linka sprzegla (mimo ze jest to automatyczne sprzeglo to linka i tak jest! :bajer: ) a dodatkowo popychacz we wlasciwym sprzegle byl o 6mm zakrotki, wiec po wymianie na nowy linki i popychacza z lozyskiem i wyregulowaniu autko smiga i biegi wchodza jak w maselko :bigok: tylko pojawil sie taki problem ze auto nie gasnie samoczynnie gdy nie uzywam gazu (np w korku, albo na swiatlach) i nie wazne czy eco jest wlaczone czy wylaczone... co moze byc nie tak? gdzies jakies kable/kostki sa niedocisniete? jesli tak to moze wiecie gdzie takich szukac?

[ Dodano: 26 Paź 2007 14:05 ]
jesli chodzi o to ze auto nie gaslo przy wlaczonym ecomaticu to problem jest juz rozwiazany :)... przy pompie sprzegla jest taki wezyk ktorym prawdopodobnie pompa zasysa powietrze, koncowka tego wezyka byla sparciala, wiec skrocilem ten wezyk i wszystko juz gra :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości