Dorobienie kluczyka scyzoryk

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marnog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt sie 05, 2008 20:43
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: marnog » sob wrz 20, 2008 20:12

Mam pytanie,kupiłem samochód z dwoma kluczykami scyzoryki trzy przyciskowe tylko że centralny nie działał, aktywowałem go vagiem i nie działa mi 3 przycisk tzn od otwierania tylnej klapy jak go aktywować?narazie działają mi dwa przyciski lock i unlock a gdy wciskam trzeci od klapy nic sie niedzieje, czy w ogóle obsługuje mi mój golf(rok 03, 3 dzrzwiowy) ta funkcje?



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » sob wrz 20, 2008 20:39

PS83BXL pisze: mam tylko jeden kluczyk i chce drogi i niewiem jaki powinien byc,
mam GOLFA 4 styczen 2002r po odczytaniu VAGiem nr zegarow na koncu jest '6' wiec chyba immo 3
mysle ze ten kluczyk bedzie pasowal do twojego golfa :jezor:


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » wt wrz 30, 2008 13:15

Siemka. Koledzy czy pod ten modul komfortu (1JO 959 799 AH ) uda sie dograc scyzoryki. Jesli tak to 2 czy 3 przyciskowe.

Pozdr


Just like that... :okej:

greg

Post autor: greg » wt wrz 30, 2008 13:47

ThoMass pisze:Koledzy czy pod ten modul komfortu (1JO 959 799 AH ) uda sie dograc scyzoryki
tak



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » wt wrz 30, 2008 23:07

greg pisze:
ThoMass pisze:Koledzy czy pod ten modul komfortu (1JO 959 799 AH ) uda sie dograc scyzoryki
tak
Rozumiem, ze nie wazne czy 2 czy 3 przyciski oby tylko czestotliwosc pasowala.



greg

Post autor: greg » wt wrz 30, 2008 23:29

wg mnie - nie ma to znaczenia a i podejrzewam że sama częstotliwość prawdopodobnie też nie ma bardzo znaczenia - ale jeszcze nie testowałem



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » ndz lis 30, 2008 17:59

Witam.
Mam krótkie pytanko. Planuję zakup drugiego kluczyka bo mam tylko jeden, np taki kluczyk
mam vaga ale nie znam pinu do immo. czy w takiej sytuacji da się samemu zakodować kluczyk??



greg

Post autor: greg » ndz lis 30, 2008 18:00

paczu pisze:mam vaga ale nie znam pinu do immo. czy w takiej sytuacji da się samemu zakodować kluczyk??
jak będziesz miał inny kabel + program to wyciągniesz immo i wtedy dasz rade sam



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » ndz lis 30, 2008 18:12

inny kabel tzn vagtacho...? raczej droga impreza więc chyba pozostaje jakiś mechanior albo serwis... a może ktoś z forumowiczów z okolic warszawy posiada vagtacho i mógłby mi pomóc. jeśli będzie cokolwiek taniej niż w serwisie czy u innego magika to proszę o info.



greg

Post autor: greg » ndz lis 30, 2008 18:21

paczu pisze:a może ktoś z forumowiczów z okolic warszawy posiada vagtacho
no jeśli skarżysko to okolice warszawy to no problem



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » ndz lis 30, 2008 18:30

w sumie bardzo daleko nie jest, przejazd kosztowałby mnie w granicach 50zł + robocizna. jeśli razem wyjdzie taniej niż u jakiegoś mechaniora i soboty wchodzą w grę to ja się bardzo chętnie przejadę.

a co z tą instrukcją
Fahoo pisze:Procedura adaptacji kluczyków:
wkładamy prawidłowy kluczyk do stacyjki (taki, którym można uruchomić silnik) i włączamy zapłon,
w programie wybieramy opcję [Immobilizer],
jeśli nie nastąpiło połączenie, oznacza to że immobilizer obsługiwany jest przez sterownik liczników, więc należy wybrać opcję [Liczniki (inspekcje)],
następnie z opcji wybieramy [Logowanie],
jako kod wpisujemy numer zaczynający się od 0 i następnych 4 cyfr, które znajdują się na blaszce dołączonej do kluczyków. Jeśli te 4 cyfry nie są dostępne można posłużyć się numerem identyfikacyjnym sterownika (u dołu ekranu programu DeltaScan) i za jego pomocą wpisać brakujące 4 cyfry potrzebne do procedury logowania.
po przyjęciu kodu w procedurze logowania, wybieramy opcję [Adaptacje],
czy to też tyczy się vagtacho? czy to nie o ten pin chodzi?
Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2008 18:37 przez paczu, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » ndz lis 30, 2008 18:43

paczu pisze:czy to też tyczy się vagtacho? czy to nie o ten pin chodzi?
tak - jeśli nie masz numeru pin to bez vagtacho nie da rady - wracając do pytania o ASO - jelśs nie masz pewności czy zegary nie były wymieniane nie masz po co do ASO jechać



arti82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 17:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arti82 » ndz lis 30, 2008 19:29

Witam

W najbliższych dniach również mam zamiar doorbić kluczyk scyzoryk do swojego golfa plusa i mam takie pytania bo czytam i czytam i już nic nie rozumiem. Jedni piszą iż programowanie odbywać się może za pomocą VAGa inni zaś opisują jakąś kombinację z dwoma kluczykami (starym dobrym i nowym dorobionym) np. na tej aukcji http://www.allegro.pl/item484794196_now ... do_vw.html . Oczywiście interesuje mnie tylko taka metoda która nie potrzebuje PINu bo go niesttey nie mam (no chyba że można go w jakiś dostepny sposób odzyskać).

Czy może ktoś kto siedzi w tym temacie (i może zdradzić troszkę tajemnicy ;-) podsumować wkońcu ten wątek i napisać co jest potrzebne aby być szczęśliwym posiadaczem nowego kluczyka wpełni zaprogramowanego (czyli i otworzą się drzwi z kluczyka, i odpali sie samochód, i będą działały wszystkie 3 przyciski w pilocie) bo jak na razie to tylko wiem że trzeba kupić kluczyk nowy taki sam jak ten stary i wyciąć grot, a co dalej?

P.S.
Czy ten kluczyki z poniżsych aukcji to rzeczywiscie oryginalne scyzoryki jakie można dostać w autoryzowany serwisie czy to jakies dobre podróby lub kluczyki odnawiane??
http://www.allegro.pl/item484794196_now ... do_vw.html
http://www.allegro.pl/item494703976_now ... skowy.html

P.S.2
Ewentualnie prosze o jakiś kontakt do osby z okolic Łodzi, która wykonuje takie kompleksowe dorabianie w rozsądnych cenach :)
Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2008 21:42 przez arti82, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » ndz lis 30, 2008 20:11

greg pisze:jelśs nie masz pewności czy zegary nie były wymieniane nie masz po co do ASO jechać
pewności nie mam bo jestem trzecim właścicielem. tak w ogóle to jest dziwna sprawa, samochód został sprowadzony z włoch ja go odkupiłem w Polsce z jednym kluczykiem, dziś kluczyk rozebrałem żeby sprawdzić na jakiej częstotliwości nadaje a tam jest napisane "Ministerstwo łączności, świadectwo homologancji nr..." czyli kluczyk był dorabiany w Polsce... oryginałów nie ma i nie ma pewności czy zegary są fabryczne
greg, a ile by u Ciebie koszytowała usługa zakodowania kluczyka?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości