[mk3] alternator? pompa wody?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marclip1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:43
Lokalizacja: uop6
Kontakt:

[mk3] alternator? pompa wody?

Post autor: marclip1 » pt gru 15, 2006 06:46

witam!!!mam mk3 1.4 ABD i podczas zapalania [kiedy już silnok chodzi ] słychac taki dzwięk jakby jakieś łozysko piszczało,dodam ze nie zawsze to piszczenie wystepuje .teraz jak sprawdzic czy to pompa wody piszczy czy alternator a moze ta rolka przy pasku wielorowkowym[dodam ze rzecz dzieje sie na wolnych obrotach jak dodam gazu to nic nie słychac]jak to sprawdzic ?pasek był wymieniany 30tys temu,wniemczech a pompa nie wiem



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » pt gru 15, 2006 08:30

Wg mnie to pasek klinowy, albo rolka napinacza juz jest do wymiany i si eslizga.Mialem kiedys tak w moim starym golfiku 1.6ABU wiec proponuje to sprawdzic

Pozdrowka



AUTOVAG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn lut 13, 2006 14:43
Lokalizacja: DABROWA GORNICZA

Post autor: AUTOVAG » pt gru 15, 2006 12:25

PROSZE NALAC WODY DO BUTELKI I POLAC NA PSEK JAK PRZESTANIE PISZCZEC TO PASEK ALE PRZY ROZBIERANIU SPRAWDZIC TRZEBA ROLKI



Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » pt gru 15, 2006 15:15

jeżeli pasek alternatora jest słabo naciągnięty to piszczy-test: na wolnych obrotach załącz długie światła+radio+ogrzewanie tylnejszyby-jak sie będzie jeszcze bardziej drzeć to naszpanuj trochę pasek (najlepiej kup nowy) i wykonaj test ponownie



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt gru 15, 2006 19:53

Pompa jak hałasuje to cały czas. Jeżeli przy rozruch u na wilgoci to albo łożysko rolki napinacza, albo pasek. Jak będzie piszczeć to mydło (suche) w dłoń i przystaw (ostrożnie!!!) do paska (na pracującym silniku) tak amy rozetrzeć mydło na pasku. Jak ucichnie to pasek


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 95 gości