mk3 ABU 1,6 - prosba o rade: linka/sprzeglo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kmisniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 04, 2006 00:42
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

mk3 ABU 1,6 - prosba o rade: linka/sprzeglo

Post autor: kmisniak » wt gru 12, 2006 21:48

Witam,

mialem przez jakis czas problem z biegami w tym sensie ze musialem pare razy wcisnac pedal sprzegla zeby moc zmienic bieg czy to na 2 czy 3. I czasami w tym momencie pedal byl jakby troche nizej, ale po 2 czy 3 krotnym wcisnieciu wracal na swoja wysokosc.

Pojechalem wiec do mechanika: mechanik stwierdzil ze to na pewno linka, jezeli czasami pedal jest lekko "opadniety" na dol. Wymienil wiec linke.
No i coz, ruszam w trase... 150km za soba, a tu nagle widze ze pedal sprzegla opadl na polowe swojej wysokosci (czyli 50% luzu).
Efekt jest taki ze przy wlaczonym silniku nie moge zmieniac biegow.
Dzwonie do mechanika, a ten ze "to widocznie cos ze sprzeglem".

Teraz mam pytanko, BARDZO prosze o jakas rade. Co to moze byc? Czy cos sie stalo z wymieniona linka czy faktycznie cos ze sprzeglem?? Dodam ze sprzeglo NIE slizgalo sie nigdy ani nie palilo.
Jezeli to cos ze sprzeglem to co? Czy czeka mnie wymiana calego (mimo ze sie nie slizga) czy jakas jego czesc?

Bardzo prosze o pomoc (GolfIII, ABU 1.6 94rocznik)
Pozdrawiam
KM



war2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 12, 2006 22:20
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: war2000 » wt gru 12, 2006 23:05

mialem podobny problem, okazalo sie ze linka ktora zalozylem byla tanim badziewiem (jakies 40zl) i kolniez o cos zawadzal jak naprawilem stara i zalozylem wszystko bylo OK. a ta niby nowa nienadawala sie do uzytku na niej sprzeglo bardzo ciezko chodzilo az w pewnej chwili pedal wpadl mi w podloge.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt gru 12, 2006 23:07

a linke masz z samoregulacją ? jeśli tak to wymień na linke bez samoregulacji i wtedy wszystko będzie jasne



kmisniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 04, 2006 00:42
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: kmisniak » wt gru 12, 2006 23:15

miś fazi pisze:a linke masz z samoregulacją ? jeśli tak to wymień na linke bez samoregulacji i wtedy wszystko będzie jasne
tak powiedzial mechanik z tego co pamietam, aczkolwiek w "ubogiej" instrukcji przwija sie "regulacja manualna". Myslisz ze jak zaloze linke bez samoregulacji bedzie OK?



Awatar użytkownika
Adrian1980
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 17:43
Lokalizacja: Kiełczów/Oleśnica
Kontakt:

Post autor: Adrian1980 » śr gru 13, 2006 01:53

kmisniak pisze:
miś fazi pisze:a linke masz z samoregulacją ? jeśli tak to wymień na linke bez samoregulacji i wtedy wszystko będzie jasne
tak powiedzial mechanik z tego co pamietam, aczkolwiek w "ubogiej" instrukcji przwija sie "regulacja manualna". Myslisz ze jak zaloze linke bez samoregulacji bedzie OK?

dokladnie zaloz linke bez samoregulacji przerabialem ten problem u siebie w ABU


Czarny turboklekocik

kmisniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 04, 2006 00:42
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: kmisniak » ndz gru 17, 2006 19:02

miś fazi pisze:a linke masz z samoregulacją ? jeśli tak to wymień na linke bez samoregulacji i wtedy wszystko będzie jasne
Problem rozwiazany :bigok: przynajmniej na razie. Okazalo sie ze taka srubka na samym koncu linki poluzowala sie i dlatego byly takie luzy w pedale. Dokrecilem ja i jest ok, smiga jak zyleta :bajer: Tylko nie wiem dlaczego sie to poluzowalo i jak temu zapobiec na przyszlosc?

Pozdrawiam i dzieki za pomoc
KM



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości