zmiana zegarów golf II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

yoland

zmiana zegarów golf II

Post autor: yoland » śr lut 16, 2005 16:09

Witam serdecznie-czy ktoś orientuje się czy i jak można zmienić zegary w golfie II z silnikiem 1,3 benzyna, rok produkcji 90. Obecnie mam zegary (prędkościomierz z zegarem-czasomierzem), chciałbym założyć takie z obrotomierzem. Widziałem na allegro, że można kupić zegary ale mają one oprócz prędkościomierza i obrotomierza również wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Czy ten wyświetlacz też można „zagospodarować”? Jeśli tak to jak to zrobić, czy trzeba ciągnąć nową instalację, czy można w jakiś sposób wykorzystać czujniki w tym samochodzie w celu podłączenia do tego wyświetlacza? Na dzień dzisiejszy nie wiem jakie są u mnie gniazda do podłączenia całego modułu czy jest jedno, czy dwa, a ile jest w module z obrotomierzem. Widziałem na allegro, że różnią się również ilością pinów. Proszę o radę jak to zrobić jaki moduł kupić by wszystko działało. Ktoś z Panów to robił? Pozdrawiam i dziękuję:)



Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » śr lut 16, 2005 16:14

niesadze zeby ci zadzialalo bo to jest komputer MFA, wiec chyba odpada ale moze sie myle. Powodzienie


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr paź 13, 2004 21:38
Lokalizacja: Gozdnica
Kontakt:

Post autor: Pzwmichu » śr lut 16, 2005 19:03

Sprawdż najpierw na ile wtyczek masz stary licznik (najprawdopodobniej na jedną) i kup sobie np. na Allegro na tyle samo wtyczek licznik z obrotomierzem.
Bedzie działał bez problemu. Jeśli chodzi o ten wyświetlacz ciekłokrystaliczny to są dwie wersje. Jedna z MFA do modeli z mocniejszymi silnikami, i druga ze zwykłym zegarem. Ta druga wersja będzie na pewno u Ciebie banglała. :D:D:D

Aha i zwróć uwagę na indeks i skalę tego nowego licznika, zeby Ci później nie przekłamywał. :D


GOLF 1.8 RP 90r. full wypass.

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » śr lut 16, 2005 20:26

Pzwmichu pisze:Sprawdż najpierw na ile wtyczek masz stary licznik (najprawdopodobniej na jedną) i kup sobie np. na Allegro na tyle samo wtyczek licznik z obrotomierzem.
Bedzie działał bez problemu. Jeśli chodzi o ten wyświetlacz ciekłokrystaliczny to są dwie wersje. Jedna z MFA do modeli z mocniejszymi silnikami, i druga ze zwykłym zegarem. Ta druga wersja będzie na pewno u Ciebie banglała. :D:D:D

Aha i zwróć uwagę na indeks i skalę tego nowego licznika, zeby Ci później nie przekłamywał. :D
Tak jak kolega pisze:
- ilość wtyczek to najważniejsze - do września 1989 były liczniki na dwie wtyki - potem na jedną.
- indeks prędkości - kup z takim samym (3 cyferki np: 950)
- nie kupuj z MFA i tak to nie będzie cziałało u Ciebie.
Pozdro



yoland

Post autor: yoland » czw lut 17, 2005 01:04

Dziękuję Panowie za rady :pub: ale podpowiedzcie mi laikowi w tym temacie gdzie mam patrzeć na indeks (co to za twór), a gdzie na skalę-jak te wartości porównywać?



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » czw lut 17, 2005 01:20

napisane jest na dole tarczy predkosciomierza malym druczkiem

950(najprawdopodobniej masz taka), 955 lub 1080


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
blaade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 00:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: blaade » czw lut 17, 2005 02:49

MaLiBU pisze:napisane jest na dole tarczy predkosciomierza malym druczkiem

950(najprawdopodobniej masz taka), 955 lub 1080
No niekoniecznie...ja mam takiego samego Golfika i u mnie jest indeks niestety 935 :( Niestety dlatego, że nie sposób znaleźć licznika z obrotkiem w wersji na jeden wtyk z indeksem 935...



Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » czw lut 17, 2005 08:22

tak a indeks ten oznacza ilosc obrotów slimaka na kilometr...
dlatego tez jak sie zalozy z roznymi indeksami to sa wahniecia na predkosci

co nie oznacza ze nie mozna zamienic...
np diesel ma wyskalowane 200 a GTI 16V chyba 260 wrzucasz do diesla sam predkosciomierz od GTI i mykasz sobie 180-200 kiedy chcesz :D:D:D:D


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » czw lut 17, 2005 09:46

yoland pisze:Dziękuję Panowie za rady :pub: ale podpowiedzcie mi laikowi w tym temacie gdzie mam patrzeć na indeks (co to za twór), a gdzie na skalę-jak te wartości porównywać?
ja mam taki zegar z obrotkiem ale na wyswietlaczu malym tylko godzine moge zobaczyc bo to nie MFA :) a index moich zegarow to 935 :kac:


Obrazek

Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » czw lut 17, 2005 14:31

a wsrodku licznika jest tez napisany indeks licznika bo ja nakleilem sobie biale tarcze i teraz lipa. wiem ze mam jedna wtyczke. jak odroznic MFA od zwyklego?



Awatar użytkownika
Pzwmichu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr paź 13, 2004 21:38
Lokalizacja: Gozdnica
Kontakt:

Post autor: Pzwmichu » czw lut 17, 2005 15:27

collo pisze:a wsrodku licznika jest tez napisany indeks licznika bo ja nakleilem sobie biale tarcze i teraz lipa. wiem ze mam jedna wtyczke. jak odroznic MFA od zwyklego?
Trzymam właśnie w ręce stary licznik i na tyle jest biała naklejka z indeksem, także nie musisz zrywać tarcz. :D:D:D

A jesli chodzi o odróżnienie MFA od zwykłego t w MFA dokoła wyświetlacza godzinowego są rożne napisy np. l/100km, poza tym z tyłu jest jeszcze miejsce na podłączenie wężyka podciśnieniowego. :D


GOLF 1.8 RP 90r. full wypass.

Awatar użytkownika
Qban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sie 18, 2004 22:46
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Post autor: Qban » czw lut 17, 2005 16:15

Na obramowce wyswietlacza bez mfa nie masz nic a na MFA masz male rysuneczki!
http://vwgolf.pl/forum/viewtopic.php?t=7173



Andree
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 20, 2005 12:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Andree » czw lut 17, 2005 19:08

Witam wszystkich!Dzisiaj wstawiłem zegary z obrotomierzem i wskaźnikiem MFA zamiast "zwykłych" z zegarem.Obrotomierz działa.Na MFA pokazuje się czas(od 0:00) i nic więcej.Pomijając brak wężyka do podciśnienia,na prawej wtyczce jest sporo wolnych miejsc do podłączenia przewodów.
Pytanie jest takie:czy ktoś dysponuje opisem prawego złącza?Domyślam się,że wolne miejsca,to właśnie do podłączenia czujnika temp. i przełącznika funkcji.


10 milionów...

Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » czw lut 17, 2005 22:26

mam pytanko golf c wersja bieda zwykly licznik z zegarem analogowym na jeden wtyk chcialbym miec z obrotkiem szukac MFA czy zwyklego? i czy bedzie dzialal obrotek jesli nie to co zrobic? /chodzi mi o wezyk z podcisnieniem czy on byl w standarcie/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 102 gości