[Mk3 1.4 aex] Błagam o pomoc - golfik padł...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sdyba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 16, 2006 15:53
Lokalizacja: Chrzanów

[Mk3 1.4 aex] Błagam o pomoc - golfik padł...

Post autor: sdyba » ndz lis 05, 2006 20:50

Witam
Bardzo proszę o pomoc.
Moim golfikiem 1.4 aex z 1996r. jeżdżę pół roku, zrobiłem 7000km i, do wczoraj, nie zawiódł mnie. Jednak wszysko co dobre kiedyś się kończy :(
Wybraliśmy się dziś z rodzinką do znajomych. Tylko 6 km. Po przejechaniu 4 km nasz golfik umarł. Po prostu stanął na środku drogi i nie odpalił. Próbowałem kilkanaście razy i nic. Rozbrajanie i uzbrajanie alarmu (freeway/magicar 440 z odcięciem zapłonu) nic nie dało. Pod maską też wszystko wydaje się ok. Zrezygnowałem. Skombinowałem linkę i po godzinie zjawiliśmy się ze znajomym spowrotem coby golfika odholować. Jakież było moje zdziwienie, kiedy autko odpaliło od kopa :hmm: Jednak obroty lekko skakały. Z pozostałych 2 km zrobiłem 1980 m i autko znów padło - 20 m przed bramą :grrr: Ostatnie 500 m bardzo się dławił i szarpało jak fix. Musieliśmy golfa przepchać na ogródek i tam zostawić. Myślałem że po następnej godzinie odpali, ale tym razem nic. Rozrusznik kręci normalnie, kontrolki świecą jak zawsze - i na tym normalność się kończy.
Bardzo proszę o pomoc, bo wiem że na forum jest wielu dobrych fachowców, a mnie jest auto strasznie potrzebne.
Pozdrawiam
Sławek



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lis 05, 2006 20:59

ja ci nie pomoge ale czytalem o czyms podobnym i padl czujnik halla



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 05, 2006 21:00

Zaczyna się od wyciągnięcia kabla zapłonowego przyłożenia go do silnika i sprawdzenia czy jest iskra. Żonce stało sie wczoraj to samo w GTI. Padła cewka.
Ale to może być tak wiele przyczyn że trudno wymyślić i wymienić wszystkie. Jednakże jeśli stwierdzisz brak iskry to już sporo bedziesz wiedział, że sprawa dotyczy elektryki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

adam_franciszek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pt gru 10, 2004 21:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: adam_franciszek » ndz lis 05, 2006 21:23

A moze to pompka paliwowa szwankuje (ginie)? Ja gazu nie mam, ale jak znajomi oszczedzali i jezdzili na rezerwach benzynki z gazem to padaly im jak trzeba. Nie piszesz nic o gazie, ale nie mozna wykluczyc ze pompke masz sprawna... Tankujesz malo i wyjezdzasz do minimalnej rezerwy czy raczej normalnie - tankujesz juz na rezerwie?

Sprawdzilbym jednak na poczatek (dla spokojnosci) filtr paliwa. Jak miales kiepska benzynke (kiedy tankowales i gdzie przypomnij sobie) wystarczylo, zeby go zakitowac i masz problem. Da sie zdiagnozowac wizualnie...

Mi kiedys pekla gruba gumowa rura od powietrza ... i tak mi telepalo golferem, ze bylo kupe strachu. Sprawdz szczelnosc roznych gum... pod maska. Jak nie peklo cos to moglo sie odlaczyc lub zluzowac na metalowej obejmie...


Czolem!

Wszystko jest trudne nim stanie się proste.

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn lis 06, 2006 19:27

Albo pompka paliwowa albo czujnik halla ale ze wskazaniem na czujnik halla



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pn lis 06, 2006 19:31

przekreć kluczyk w pozycje zapłonu i posłuchaj czy załacza sie pompa- charakterystyczne buczenie w bagażniku. jezeli pompa chodzi to byc moze masz tak zapchany filtr paliwa ze nie podaje bezyny. masz LPG?



Awatar użytkownika
sdyba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 16, 2006 15:53
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: sdyba » pn lis 06, 2006 19:42

Próbowałem dziś odpalić - niestety kaszanka :grrr:
Słuchałem bzyczenia w bagażniku i chyba nic nie bzyczy:) (przynajmniej tak mi się wydaje)
Więc pewno pompka... - a może przekaźnik?
Autko całe swoje życie jeździ na benzynce.
Jutro jadę (jak mnie pociągną) do znajomego mechanika, może coś wykminimy.



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pn lis 06, 2006 19:44

jak nie buczy to 99%pompa. przy kupnie nowej kup terz filtr paliwa bo jak auto całe swoje zycie jezdzi na tym samym filtrze to on ciekawie nie wyglada



Awatar użytkownika
Thomas_07
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt sty 20, 2006 17:49
Lokalizacja: DKL
Kontakt:

Post autor: Thomas_07 » pn lis 06, 2006 21:11

Zobacz na cewke i czujnik halla. Ale skoro jeszcze palił i szarpał to stawiam na pompe albo filtr.



Awatar użytkownika
sdyba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 16, 2006 15:53
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: sdyba » wt lis 07, 2006 19:44

Witam
Dziś pojechałem po golfika zaopatrzony w linkę holowniczą, a on jak gdyby nigdy nic - odpalił :hmm: Do garażu dojechałem, ale strasznie nim szarpało - jakby brakowało paliwa. Co jakiś czas mocno przegazowałem i to pomagało. Dwa razy zgasł, ale dojechał. Pompka jednak pracuje (bzyczała ale nie wiedziałem że to pompka :blush: ). Więc podejrzewam, że zawalony będzie filtr paliwa. Jutro jadę po nowy.
Chyba, że macie jakieś inne pomysły na rozwiązanie moich problemów.
Pozdrowionka



Awatar użytkownika
Thomas_07
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt sty 20, 2006 17:49
Lokalizacja: DKL
Kontakt:

Post autor: Thomas_07 » wt lis 07, 2006 21:08

Wymień filtr



Awatar użytkownika
sdyba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 16, 2006 15:53
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: sdyba » śr lis 08, 2006 21:48

:cry:
Niestety porażka. Dziś nie odpalił wcale. Wymieniłem filtr - nic nie pomogło. Nadal echo. Pompka paliwo daje (przy wymianie filtra sprawdziłem - po przekręceniu kluczyka "bzyczy" i w ciągu ok. 2 sek. daje 50 ml paliwa). Akumulator mi już siada od tego kręcenia. Makabra. Jutro jednak trzeba będzie go zaholować do mechanika. Może coś wymyśli. Myślę, że teraz trzeba będzie od strony elektryki (cewka, czujnik Halla). Zobaczymy. Mam nadzieję, że mój goferek ozdrowieje.



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » czw lis 09, 2006 11:35

Popatrz na przekazniki, moze ktorys Ci sie wysunal i nie ma dobrego styku. Kiedys tak mialem u ojca w polo, ze 3-4 lata temu (tez AEX), podjechalismy do media markt, cos tam kupilismy, wracamy, a tu polo nie chce odpalic, kreci i nic. Patrzymy pod mache - tam wszystko ok, no to bezpieczniki - wszystkie ok, ale jakos odruchowo podopychalem lekko przekazniki, i okazalo sie ze jeden (nie wiem jakim cudem) sie wysunal, gdy go dopchnalem, proba odpalenia - odpalil od strzala



Awatar użytkownika
sdyba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 16, 2006 15:53
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: sdyba » czw lis 09, 2006 14:53

Golfik stoi u mechanika. Nie ma iskry. Szukają teraz przyczyny.
Wogóle to dziś rano zapalił. Przejechał 2km i zgasł :( Więc teraz grzebie w nim szacher-macher :) Może coś znajdzie. Na razie mówi, że kopułka jest lekko powypalana. Ale szuka dalej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 91 gości