[MK4 1.9TDI] Wolno wchodzi w obroty, padnieta turbina??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafallek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 28, 2006 14:11
Lokalizacja: M-c Poland

[MK4 1.9TDI] Wolno wchodzi w obroty, padnieta turbina??

Post autor: rafallek » sob paź 28, 2006 14:34

witam wszystkich. kupiłem rozbitego mk4
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=129672702
nie wygląda strasznie trzeba wymienic kilka rzeczy, półośkę, błotnik, zderzak, lampę. pekniety jest przewod od intercollera oraz brakuje całego intercoolera, czy to moze byc powodem ze przy wchodzeniu w obroty robi to powoli, nie energicznie jak powinna jednostka 1.9tdi?? dochodzi do 4 tys obrotow i dalej juz nie idzie. mam tez mk3 1.9tdi i to się czuje ze turbina się załącza przy około 2.4tys obrotów. jak myslicie co moze byc przyczyną "zamulenia" mojego mk4?? boje się ze to turbina, a to chyba duzy wydatek :(
Ostatnio zmieniony sob paź 28, 2006 20:48 przez rafallek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob paź 28, 2006 14:52

Czy nie jest tak ze wkreca sie wolniej powyżej 3500 obr??? W TDI jak zobaczysz na forum TDI i poszukasz w opcji szukaj to mają czasami takie objawy, najczesciej jest to nieszczelnośc w połączeniach przewodów turbo lub zaworek N75 lub jego przewody.

[ Dodano: 28 Paź 2006 14:53 ]
Najpierw zrób Intercooler i sprawdz czy jest szczelny i wtedy powiesz jakie są objawy. Zycze miłej zabawy z autkiem :grin:



rafallek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 28, 2006 14:11
Lokalizacja: M-c Poland

Post autor: rafallek » sob paź 28, 2006 15:00

hmm.. nie widze roznic od 1tys do 4 kreci tak samo.. czyli wolno nie ma zadnego przyspieszenia :( jutro pojade na giełde i kupie intercooler, zobaczymy co będzie. chociaz wydaje mi się ze samo td tez powinno miec "kopa". odpinałem przewod od intercoolera w mk3 i nadal przyspieszał dosc dobrze.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob paź 28, 2006 15:04

ale w TD nie masz przepływomierza a tu oszukuje ilośc przepływanego powietrza kup i zobaczysz cio i jak nie panikuj jak założysz zobaczysz jak nie to jest tu wiele osób co ci na pewno pomogą jak i mi w wielu sytuacjach. Nastepnym razem pisz na forum TDI



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 118 gości