[MK4 1.6SR] Wymiana rozrządu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ferag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz lip 20, 2008 13:37
Lokalizacja: Reykjavik

Post autor: Ferag » czw lip 24, 2008 02:47

Ja kupujac samochod zapytalem w serwisie czy byl rozrzad wymieniany.ODPOWIEDZIANO MI ZE TAK auto ma 91000 km. Po zdjeciu plastikowej oslony rozrzadu okazlo sie ze jest wymieniony tylko z tego co moglem zauwazyc ten dlugi pasek zebaty i lozysko. Napinacz jest stary. Mieszkam w Islandii i mysle ze tu fuszerki nikt nie robi choc moge sie mylic.

PS.Czy ten krutki pasek tez sie wymienia razem z tym dlugim w rozrzadzie?



pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pasażer » czw lis 19, 2009 20:37

Po zakupie III 1.6 AFT 160000, mechanik nie wymienił pompy bo powiedział jak nie słychać to można darować. Po pół roku pompa zaczęła szumieć i alby już nie tykać rozrządu było dobrać się od innej strony. 2godz rozbierania już z innym mechanikiem. O tym pierwszym zapomniałem i nie odwiedzam go.


Mam teraz VW Bora 1.6 SR AKL. Przez 10lat tylko 70tysKm. Znajomy powiedział, że jak faktycznie tyle to by tylko pasek wymienił bo reszta oryginalna wytrzyma drugie tyle. Słuchać go?



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » czw lis 19, 2009 20:57

pasażer pisze: Mam teraz VW Bora 1.6 SR AKL. Przez 10lat tylko 70tysKm. Znajomy powiedział, że jak faktycznie tyle to by tylko pasek wymienił bo reszta oryginalna wytrzyma drugie tyle. Słuchać go?
pewnien jestes tego przebiegu? ja bym zmienil, moze przebieg maly ale czs tez robi swoje :)



MKool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27, 2007 21:22
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: MKool » śr gru 16, 2009 11:19

Odświeżę trochę temat.
Mam pytanie odnośnie samej budowy głowicy w silniku AKL. Cy jest to silnik bezkolizyjny?
Jakich firm są oryginalne części rozrządu w tym silniku bo proponują mi pasek Gates, rolkę i pompę Skf lub Roville a jakiegoś badziewia wole nie zakładać nawet jak silnik bezkolizyjny.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr gru 16, 2009 11:22

zapytaj o ceny org.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości