[MK2] Zalozenie klimy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kubanet6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 21, 2006 23:59
Lokalizacja: Bolkow
Kontakt:

[MK2] Zalozenie klimy

Post autor: kubanet6 » wt sie 22, 2006 00:02

Witam
Grzebiac po allegro znalazlem panel do klimy od Golfa II
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=121287278
Moj Golfik posiada pod maska obok chlodnicy wolne miejsce, w ktore prawdopodobnie mozna wlozyc chlodnice klimy. Ile moze kosztowac zalozenie klimy? Mozna to zrobic u "normalnego" mechanika czy trzeba jechac do serwisu VW?Z kupna nowego autka nic niestety nie bedzie wiec zainwestowalbym jeszcze w Golfika bo bedzie mnie musial wozic prawdopodobnie jeszcze przez najblizsze 3 lata W przyszlym miesiacu chcialem zamatowac mu Parksystem, ale jesli bylaby mozliwosc wlozenia klimy...
Dzieki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt sie 22, 2006 09:23 przez kubanet6, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt sie 22, 2006 00:27

kubanet6,
Na tej aukcji jest tylko zaślepka przełączników klimy.
wymienić beziesz musiał najprawdopodobniej całą deskę rozdzielczą (miejsce na parownik inny wentylator, inne kanały), tzreba ejszcze sprężarkę, łapy do sprężarki, chłodnicę(skraplacz), filtr wszystie rurki, oraz elektrykę klimy i zawór rozprężający. Jest tego troche. Kompletna klima kosztuje koło 1200 zł, wmontować może każdy warsztat poszczególne elementy, ale łączenia rurek, sprawdzenie sprężarki, uszczelnienie musi wykonać specjalistyczny warsztat od klimatyzacji. W ASO nie ma co pytać, wydusili by z Ciebie za montaż więcej niż golf jest wart. Niełatwo będzie kupić kompletną klimę do dwójki, rzedko występowały niestety.



tomtat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 17:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: tomtat » wt sie 22, 2006 00:32

W golfie 2 akurat oryginalnie chłodnica klimy znajduje sie przed chłodnica wody. Jezeli chciałbys wszystko złożyc na oryginalnych czesciach (bo jakis kitów to raczej nie ma do tego) to to jest masa pieniedzy i roboty. A przedewszystkim trzeba to wszystko znalezc, a jest bardzo trudno. Najprosciej chyba kupic całego golfa z klima. Musisz miec: chłodnice, sprezarke z mocowaniem, przewody cisnieniowe, wentylator z parownikiem i nagrzewnica, panel(który juz znalazłes) razem ze sterowaniem, schowek, i jeszcze pewnie mase innych rzeczy, przekaznik okablowanie itp. Ogólnie cieżko :) Ale odkad uruchomiłem u siebie to nie moge sie bez niej obyć :)



Awatar użytkownika
krzysiek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 03, 2006 00:02
Lokalizacja: Zbąszynek Lubuskie
Kontakt:

Post autor: krzysiek1 » wt sie 22, 2006 00:46

Witam! widze że masz takiego jak ja VWeja właśnie też szukam chłodnicy bo reszta jest orginalna ,niemoge nigdzie znalezc takiej chłodnicy i zastanawiam się czy można włoży np.od passata B4 lub golfa3 koleśma właśnie w pasku i to podobnie wygląda



tomtat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 17:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: tomtat » wt sie 22, 2006 01:03

krzysiek1 pisze:Witam! widze że masz takiego jak ja VWeja właśnie też szukam chłodnicy bo reszta jest orginalna ,niemoge nigdzie znalezc takiej chłodnicy i zastanawiam się czy można włoży np.od passata B4 lub golfa3 koleśma właśnie w pasku i to podobnie wygląda
Ja kupiłem regenerowana na giełdzie w Gliwicach, rok temu dałem cos 200-250zł. Nie wiem czy inna podejdzie. W mk2 jest jeszcze klima na gaz z freonem. Bo znajomosci nabito mi takim jak potrzeba. Bo zamienniki sa mniej wydajne.



Awatar użytkownika
krzysiek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 03, 2006 00:02
Lokalizacja: Zbąszynek Lubuskie
Kontakt:

Post autor: krzysiek1 » wt sie 22, 2006 01:17

chodzi mi oto czy nowsza czyli te czynnik może zastąpic tą starom jak by tak szło to reszte da sie zrobic :mrgreen:



tomtat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 17:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: tomtat » wt sie 22, 2006 11:31

Tego to juz Ci nie powiem :) Nie wiem jakie sa dokładne różnice w klimie na nowy i na stary gaz, napewno różnia sie spreżarką, zaworkami, a dalej to nie wiem. Ja bym kupił taka jak powinna byc, mniej przerabiania i kombinowania. :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości