[Polo] Woda na podłodze od strony pasażera - POMOCY !

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Andrzej RATM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 27, 2005 16:42
Lokalizacja: Wrocław

[Polo] Woda na podłodze od strony pasażera - POMOCY !

Post autor: Andrzej RATM » śr sie 09, 2006 21:55

Witam, mam problem z moim VW. Po obfitych opadach deszczu, zauważyłem ze w aucie na podłodze od strony pasażera gromadzi się dość znaczna ilość wody. Po rozebraniu tapicerki i oblewaniu auta wodą, znalazłem żródło "podtopień". Woda zaczyna mi się zbierać pod blachą do której dokręcone są zawiasy drzwi - nic w tym nadzwyczajnego, bo z drugiej strony też się zbiera, tylko od feralnej strony nie chce wypływać tylko się gromadzi, do tego stopnia, że po odkręceniu śruby ogranicznika dzwi woda zaczyna wypływać strumykiem. Już wiem, że mam zapchane odpływy. Nie zabardzo mogę sobie poradzić z dojściem do słupka. Próbowałem wszelkich metod, wszystkie zawiodły. Czy ktoś może miał podobne problemy ? Może dysponujecie dokumentacją techniczną gdzie zaprezentowane są drogi odpływowe nadwozia ? Z góry dzięki za pomoc !
Ostatnio zmieniony wt sie 29, 2006 18:06 przez Andrzej RATM, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » śr sie 09, 2006 22:54

Andrzej RATM, Woda ktora splywa z szyby i wpływa pod szybe na bokach powinna mieć ujścia wody i dołem powinna uchodzić. Polej troche na lewą strone (najlepiej bezpośrednio w rynne pod maską) i zobacz ktorendy uchodzi pod autem. Nastepnie symetrycznie po prawej stronie powinno być takie samo ujście. Jeśli auto nie było bite z lewej strony to możliwe ze zatkało się przez liście, igliwie itp. Jeśli było tam robione to mogło być zaszpachlowane lub cokolwiek zatkać odpływ. Śrubokrętem , prętem lub jakimś drucikiem prubuj odetkać te odpływy, Jeśli się nie da pozostaje odkręcenie błotnika i szukanie przyczyny. Jeśli bedziesz potrzebował zdięcia błotnika z zaznaczonymi miejscami mocować to napisz.



Andrzej RATM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 27, 2005 16:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Andrzej RATM » czw sie 10, 2006 09:25

Jeżli sie sprawiło by Tobie problemu, prosiłbym o zdjęcie błotnika na: andrzejratm@kn.pl Z góry wielkie dzięki



greg

Post autor: greg » czw sie 10, 2006 11:59

Andrzej RATM, gdybyś zdjął osłonę plastikową podszybia (dostęp po podniesieniu maski) to mógłbyś wyczyścić ten kanał.



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt sie 29, 2006 17:49

Dzisiaj po ulewie w nocy podnioslem maske, zdjalem rynienke i zauwazylem, ze mam sporo wody pod nia (choc odplyw jest drozny). Zatem mozliwe, ze woda dostaje sie przez dmuchawe? Kolo tego filtra (co idzie do dmuchawy) mam plastikowa oslone i dotykajac palcami mozna bylo wyczuc, ze nie przylega az tak dobrze do metalu. Czy mozliwe, ze tamtedy nachodzi?? Co robic?? No i drugie co zauwazylem, to ze po ulewie otwierajac drzwi pasazera zobaczylem krople wody na progu i w srodku (kolo tej uszczelki). Jak to uszczelnic, czym?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » wt sie 29, 2006 18:28

MrUkAs pisze:Dzisiaj po ulewie w nocy podnioslem maske, zdjalem rynienke i zauwazylem, ze mam sporo wody pod nia (choc odplyw jest drozny). Zatem mozliwe, ze woda dostaje sie przez dmuchawe? Kolo tego filtra (co idzie do dmuchawy) mam plastikowa oslone i dotykajac palcami mozna bylo wyczuc, ze nie przylega az tak dobrze do metalu. Czy mozliwe, ze tamtedy nachodzi?? Co robic?? No i drugie co zauwazylem, to ze po ulewie otwierajac drzwi pasazera zobaczylem krople wody na progu i w srodku (kolo tej uszczelki). Jak to uszczelnic, czym?

Mowisz o oslonie dmuchawy po stronie pasazera (nie wiem jak jest w polo) ?? ja podkleilem to u siebie silikonem i przestalo leciec, znowu zakladam ze na progu masz wode bo wlewa sie przez tapicerke w drzwiach dlatego ze folia jest dziurawa (u mnie tak bylo)wymacaj sobie reka czy nie ma mokro pod kieszonka


ewentulanie moze leciec po slupku na dol, a pozniej pod plastik i na podloge, mozna sciagnac ta listwe i podkleic jak zwykle niezawodnym silikonem albo tez moze brakowac badz sa ulamane zaczepy od tej listewki. W kazdym badz razie jak leje sie do srodka woda to i tak w koncu przeleje sie na podloge. Proponuje jeszcze dokladnie obejrzec uszczelke przy szybie czy nie ma mokro po deszczu badz widac zacieki , najbardziej w rogach


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt sie 29, 2006 22:02

robal264 pisze:
MrUkAs pisze:Dzisiaj po ulewie w nocy podnioslem maske, zdjalem rynienke i zauwazylem, ze mam sporo wody pod nia (choc odplyw jest drozny). Zatem mozliwe, ze woda dostaje sie przez dmuchawe? Kolo tego filtra (co idzie do dmuchawy) mam plastikowa oslone i dotykajac palcami mozna bylo wyczuc, ze nie przylega az tak dobrze do metalu. Czy mozliwe, ze tamtedy nachodzi?? Co robic?? No i drugie co zauwazylem, to ze po ulewie otwierajac drzwi pasazera zobaczylem krople wody na progu i w srodku (kolo tej uszczelki). Jak to uszczelnic, czym?

Mowisz o oslonie dmuchawy po stronie pasazera (nie wiem jak jest w polo) ?? ja podkleilem to u siebie silikonem i przestalo leciec, znowu zakladam ze na progu masz wode bo wlewa sie przez tapicerke w drzwiach dlatego ze folia jest dziurawa (u mnie tak bylo)wymacaj sobie reka czy nie ma mokro pod kieszonka


ewentulanie moze leciec po slupku na dol, a pozniej pod plastik i na podloge, mozna sciagnac ta listwe i podkleic jak zwykle niezawodnym silikonem albo tez moze brakowac badz sa ulamane zaczepy od tej listewki. W kazdym badz razie jak leje sie do srodka woda to i tak w koncu przeleje sie na podloge. Proponuje jeszcze dokladnie obejrzec uszczelke przy szybie czy nie ma mokro po deszczu badz widac zacieki , najbardziej w rogach
Ja nie mam polo, lecz golfika ;) Jak chodzi o dmuchawe to zakleic sylikonem dookola, czy cos trzeba zdejmowac, rozbierac? Jak chodzi o folie to nie mam dziurawej, bo sprawdzalem niedawno, doklejalem tam gdzie nie byla doklejona. Byla cala (no poza elementami, ktore wycinalem w folii na sruby i inne *#cenzura#*).

Po ktorym slupku moze leciec??


www.SportCom.PL

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości