Jak recznie polerowac lakier?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » wt kwie 07, 2009 09:59

Osobiście polecam Farecla 3G na mokro / najlepiej polerką z wolnymi obrotami / następnie dobre mleczko polerskie na to wszystko i przetarcie czystą bawełnianą szmatą całego nadwozia. Polecam oklejenie wszystkich plastikowych elementów przed polerowaniem nawet te 2cm samą taśmą. Polerowanie wiertarką odradzam / możesz narobić 'hologramów' i w słońcu będzie porażka...


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
oksyw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lip 23, 2008 21:27
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: oksyw » wt kwie 07, 2009 10:43

Bbrutus (Burex) pisze:wiem ze jedna jest nabłyszczająca (niebieskie opakowanie) i lekko ścierna (czarne opakowanie)
Dla ciebie Niebieskie opakowanie jest przeznaczana dla nowszych (lepszych lakierów)

Z tego co wiem to niebieska jest z K2, a te czarne są produkowane przez jakąś czeską firmę. Ja polecam tą niebieską z K2 koszt około 10zł.
A pasty TEMPO wszystkie są lekkościerne.
Ostatnio zmieniony wt kwie 07, 2009 10:47 przez oksyw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » wt kwie 07, 2009 14:58

oksyw pisze:
Bbrutus (Burex) pisze:wiem ze jedna jest nabłyszczająca (niebieskie opakowanie) i lekko ścierna (czarne opakowanie)
Dla ciebie Niebieskie opakowanie jest przeznaczana dla nowszych (lepszych lakierów)

Z tego co wiem to niebieska jest z K2, a te czarne są produkowane przez jakąś czeską firmę. Ja polecam tą niebieską z K2 koszt około 10zł.
A pasty TEMPO wszystkie są lekkościerne.
Ta czeska firma to Druchema produkują oryginalną pastę lekkościerną "Druchema ORIGINALTEMPO Lekkościerna" ta druga to "Druchema ORIGINALTEMPO Nabłyszczająca" posiada jakiś wosk karnauba i obie te pasty dają dobry efekt. Jednak wszystko zależy od stanu lakieru w jakim on jest. Jeżeli są głębsze rysy i zmatowienia to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zastosowanie polerki z jakimś dobrym produktem FARECLA lub 3M. Mowa tu konkretnie o polerowaniu ręcznym, więc przy użyciu wody też da się to zrobić w zacienionym miejscu np. garażu wymagać to będzie jednak dużego wysiłku. FARECLA kosztuje ok. 30zł + jakieś mleczko na koniec. Efekt jest bezcenny - POLECAM!

Sam robiłem renowację lakieru ręcznie z zastosowaniem pasty FARECLA, ale miejscowo tak gdzie tego wymagał lakier, następnie dobre mleczko polerskie i efekt jest 100%. Przy użyciu polerki mechaniczej uważać trzeba, żeby nie przetrzeć lakieru i żeby nie narobić gorzej niż jest.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Qba4844
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 12:55
Lokalizacja: Międzybrodzie Bialskie

Post autor: Qba4844 » czw kwie 09, 2009 13:05

Witam wszystkich jestem nowy na forum. Chciałbym wypolerować lakier w golfie Mk 4 z 1999r. Nie mam polerki myślałem o polerowaniu ręcznie, pastą G3. Auto ma trochę rys na masce i nadkolu. Czy ręcznie będzie to możliwe do usunięcia.(Rysy nie są głębokie)

Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » czw kwie 09, 2009 14:45

Polecam temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147878

Ps. Dla mnie TEMPO. To tłuszcz z piachem kompletnie nie opłacalny zakup za 250 ml 19 zł.
Za litr porządnej pasty z 3M do polerowania ręcznego płacisz 52 zł
http://allegro.pl/item606313568_3m_wosk ... 90_1l.html



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » pt kwie 10, 2009 08:04

Qba4844 pisze:Witam wszystkich jestem nowy na forum. Chciałbym wypolerować lakier w golfie Mk 4 z 1999r. Nie mam polerki myślałem o polerowaniu ręcznie, pastą G3. Auto ma trochę rys na masce i nadkolu. Czy ręcznie będzie to możliwe do usunięcia.(Rysy nie są głębokie)

Z góry dzięki za pomoc.
Spokojnie - polecam użycie wody przy tarciu, najlepiej z jakiegoś sptyskiwacza. Na koniec zabezpiecz całe auto jakąś dobrą politurą.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
carlo55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 21:12
Lokalizacja: Scotland/Żary
Kontakt:

Post autor: carlo55 » wt wrz 01, 2009 12:46

Witam, ja również jestem nowym użytkownikiem forum. mam golfa MK4 TDI w kolorze czerwonym podajże TORNADO ROSS i fakt faktem jest troche zmatowialy tzn wyblakł tak jakby zbladł. Ogólnie nie jest w złym stanie ale chciałbym go doprowadzić do ładnego połysku. Widziałem że jest to możliwe, skoro inni mogli to czemu nie ja :grin: W gre wchodzi tylko polerka ręczna (tymi ręcami :bigok: ) w garażu. I teraz pytanie: czego użyć? Każdy pisze coś innego i nie wiem na co sie konkretnie zdecydować. Może ktoś poda jakiś link na allegro albo jakies foto czego najlepiej użyc. Dodam że z tym TEMPO to nie bardzo, kiedyś polerowałem Audi 80 i efekt może był zadowalający ale krótkotrwały. No więc....???? Z góry dzieki za pomoc. PZDR :hmm:


TDI - Bez Dymu Nie Ma Ognia x]

Awatar użytkownika
dymekvr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt paź 28, 2008 22:03
Lokalizacja: elbląg

Post autor: dymekvr6 » wt wrz 15, 2009 03:20

A JA POLECE KOSMETYKI FIRMY 'MEGUIARS' :) REWELACYJNIE WYCZYSZCZA LAKIER, WYPOLERUJA I NAWOSKUJĄ, I WODA PIĘKNIE ROBI SIE W KROPELKI I SPŁYWA PO LAKIERZE :)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=220126

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 51 gości