[MK3] zawieszenie przednie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
paww18
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 682
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:37
Lokalizacja: Dolny Slask

[MK3] zawieszenie przednie

Post autor: paww18 » śr lip 05, 2006 18:38

Witam wszystkich,
mam pytanko o przednie zawieszenie. Jestem laikiem w sparwach samochodowych, co zawsze podkreslam :) (prosze nie bic)
Golfa mam jakies 2 miesiace i meczy mnie jego przednie zawieszenie.
Oponki mam 195x50x15. Na nierownosciach bardzoodczuwam to na kierownicy ( po prostu telepie nią), podczas hamowania na nierownym asfalcie ( w polsce to norma przeciez) lubi sciagnac albo w prawo albo w lewo (delikatnie ale ciagnie, nie zawsze). Wiem ze amorki z przodu mam juz raczej do wymiany bo jak bujne autkiem to sie nie zatrzymuje od razu. Koles od ktorego mam gofera mowil tez o jakis tulejach na wachaczu. Nie wiem czy dobrze to opisalem, ale prosze o porade, pobiezne napisanie mi co bede mial na pewno do wymiany i jaki to koszt ( wakacje ida a kasy malusio :/)
Czy wogle da sie tak powiedzmy "na oko" przewiudziec co juz sie wypracowalo na polskich dziurawych drogach ? czy po prostu musze jechac na stacje diagnostyczna zeby na "trzepakach" sprawdzili ?

pozdrawiam serdecznie wszystkich golf maniakow i nie tylko :) :pub:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr lip 05, 2006 20:02

Może być kilka spraw:
- mogą być zabardzo łyse opony i działają już jak slicki (czyli opony sportowe do jazdy na suchym asfalcie) - sam tak kiedyś miałem
- źle ustawiona geometria (niestety to trzeba srawdzić na przyrządach);
- no i luzy w zawieszeniu - można na oko ogladając tuleje metalowogumowe, ale szarpak powie prawdę najprawdziwszą

[ Dodano: Sro Lip 05, 2006 20:03 ]
aha - amortyzatory też mogą robić swoje


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

greg

Post autor: greg » śr lip 05, 2006 20:29

1. skoro amorki do wymiany - wymień, przy okazji zerknąć na łożyska omortyzatorów.
2. wymiana gum na wahaczach to nie jest straszna sprawa - ustalisz która jest przyczyną z kanału a jak nie umiesz - podjedź na stację diagnostyczną poproś gościa o ustalenie która - on powie. cenu gum do wahaczy cię nie powalą, więc nie ma problema. A jak będą sprawdzali gumy niech spojrzą na sworznie wahaczy bo też może juz stukają
3. Szerokie koła mają niestety tą wadę że na koleinach dołkach itede potrafią ciągać autem i trzeba powalczyć z kierą a ty w dodatku masz amorki słabe



Awatar użytkownika
paww18
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 682
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:37
Lokalizacja: Dolny Slask

Post autor: paww18 » śr lip 05, 2006 23:28

dzieki za wskazoweczki :)
1. oponki mam bardzo zdrowe
2. widze ze niestety (a moze stety) przy najblizszej okazji bede musial pojechac na trzepaki i niech sie fachowcy przygladna. Jedne co jest pewne to ze amory do wymiany :) ogolnie nic mi nie puka i nie stuka w zawiasie, jedynie to dziwne zachowanie kierownicy czasem mnie irytuje, bo na rownej drodze jest idealnie ale jak juz asfaltowe mudly sie zaczynaja no to podczas hamowania nie jest za ciekawie :)
pozdrawiam, a Panom po punkciku :)



greg

Post autor: greg » śr lip 05, 2006 23:32

paww18, napisz jak ustalisz przyczynę tylko najpierw wymień amory



Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » śr lip 05, 2006 23:40

nie paniku

tuleje wachacza to kosz 2X15 zeta i 2X10 zeta a nowe swoznie 25 zeta na stone i masz wszystko zrobione tulej najlepiej na prasie wprasowywac albo w konkretnym imadle mlotkiem nie dasz rady ale zabieg jest prost jak wykrecisz wachacz to zobaczysz 3 srubki i wachacz wychodz

ja tez mam takie oponki jak ty i powiem ci ze sciganie w koleinach to norma :) a zawieszenie mam ok bo miesic temu wrzucilem aluski na poprzednich felgach i oponkach moglem puszczac kolko przy 120km/h i nie sciagalo na tych tez nie sciaga jak jest rowno natomias w koleinach to sie musze pilnowac bo wyrywa kierownice :)



Awatar użytkownika
paww18
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 682
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:37
Lokalizacja: Dolny Slask

Post autor: paww18 » czw lip 06, 2006 09:43

kocurxxl,
dzieki za odpowiedz :) troszke sie uspokoilem, wiem ze na szerokich oponkach moga byc problemy ale ciutke bylem zszokowany, bo znam ludzi co maja 215x40(w Vento np.) i niby nie narzekaja :) jak wymienie amorki to na pewno sie odezwe (ale najpierw musze kase naklepac, ciezkie czasy nastaly, wakacje itp, kase na studia trzeba klepac :) niedawno kupione auto to same wydatki praktycznie :) zwlaszcza jak ktos nie lubi jak mu cos nie gra)
Mimo wszystko dzieki za zainteresowanie, odezwe sie jak porobie wszystko i napisze czy jest lepiej ( a na pewno bedzie)
Tak przy okazji widze ze kolega tez ma autko from USA :pub:
---------------------------
odkurzam troche temat :)
wczoraj w koncu bylem na szapraku, diagnoza byla conajmniej straszna :)
do wymiany:
- tuleje wahacza - obie na kazda strone
- sworznie wahacza - kpl.
- laczniki stabilizatora - kpl

w wekend czeka mnie wymiana ze znajomym mechaniorem, jak autko dalej bedzie jezdzic dam znac, bo na chwile obecna szarpie kiera niemilosiernie na nierownym asfalcie :) az strach jezdzic i wozic goferem ludzi :)

[ Dodano: 20 Sie 2006 18:25 ]
wymienilem wszystkie gumy (sworznie, tuleje, laczniki stabilizatora). Pozostala mi do ustawienia zbierznosc. Nadal mam odczucie ze auto "plywa" a na nierownym asfalcie jakby szarpalo. Czy jest mozliwosc aby od wybitych amorow takie cuda sie dzialy ? czy wplyw nie ustawionej zbierznosci bylby taki sam ? Jutro jade ustawiac zbierznosc na stacje diag. ale chcialbym zasiegnac jeszcze Waszych - szanowni koledzy opinii.
Pozdrawiam :pub: :helm:

------------
dla potomnych : ustawienie zbieznosci baaardzo pomoglo, autko teraz prowadzi sie swietnie :) pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości