Klamka schowka golf III bez airbaga

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Klamka schowka golf III bez airbaga

Post autor: Jowisz » wt maja 23, 2006 17:54

Dzisiaj moj z lekka zkacowany kumpel rozwalił mi klamke u schowka tzn. ułamał ją bo nie "zauważył" że schowek był zamknięty. W tej chwili klamka trzyma się na lewym zawiasie, prawa strona jest urwana, super glue nie pomogło coś jest chyba rozwalone w mechaniźmie. No i teraz mam 3 pytania:
1. Czy kupic klamke za 15 zł z allegro czy lepiej pojeździ po szrotach i znaleźc używaną ??
2. Jak dostac się do schowka i zdemontowac rozwaloną klamke tak żeby nie zdejmowac całego panelu a zarazem nie zniszczyc zamka, ktory normalnie działa.
3. Jak zamontowac juz zakupiona klamke, czy nie bedzie z tym wiekszego problemu zcy też lepiej udac sie z tym do serwisu ale tam to pewnie mnie policza od 30 zl w gore.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc



Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » wt maja 23, 2006 18:06

wiesz co bylem wlasnie zobaczyc ten schowek i musze cie zmartwic bo nie widzialem tam innego sposobu jak poprostu wyrwanie showka na sile...nie wiem czy sama klamke dokupisz szybciej raczej z calym zamkiem niepowinno to byc drogie ale obstawiam takze 50% szans ze przy wyrywaniu nic ci sie nie urwie


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » wt maja 23, 2006 18:19

Zobacz czy sie da otworzyc schowek "na złodzieja" czyli wsadzi jaksi precik/plaskownik moze pojdzie. Ja tak zrobiłemu siebie tylko ze ma schowek pod AIRBAG-iem. Kots pisał ze da sie go od spodu oskreci albo wyjąc klapke z zawiasow. Zobacz to dokładnie. Klamka za 15zł to dobra cena. Wiecej Cie paliwo wyjdzie gdy za niaz bedziesz jeździł i szukał po sztorach :-)

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jowisz » wt maja 23, 2006 19:59

ok sprobuje otworzyc to na "złodzieja" a jak nie da rady to na "chama" tzn. rozwierce klamke, calego schowka wyrywac nie chce a jak nie da rady to pojade do serwisu, to nie ja bede za to placil tylko kumpel, niech on sie martwi :chytry: Ale wielkie dzieki.

Pozdro


VW Golf propably the best car in the World !!!

sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » wt maja 23, 2006 20:32

Odkrec listwe pod schowkiem, pare srub krzyzakowych i w ten sposob dostaniesz sie do zawiasow schowka. Sa to plastikowe bolce - sciskasz koncowki i wyciagasz je. Jak to zrobisz umiejetnie to ich nie poniszczysz tak jak ja ;-) jak juz wyciagniesz te "zawiasy" to mozesz delikatnie na jakies dwa cm odchylic klape schowka od dolu. Pozniej dlugi srubokret i odkrecasz od dolu srubke trzymiaca zaczep o ktory zamyka sie schowek i juz otwarte :-)



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » wt maja 23, 2006 20:40

Sekol to ładnie wytłumaczył o co mi chodziło brawo :bigok:


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

daniem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 20:29
Lokalizacja: warszawa

Post autor: daniem » wt maja 23, 2006 21:05

Ja tez urwałem tą klamke. Urwałem ja do końca wyjołem tyn bolec co trzyma tą klamke, potem włożyłem mały śrubokręt (po prawe stronie) na około 2 cm i podważyłem (otworzysz jak będziesz miał otwarte z kluczyka)Teraz otwieram tak go tak od 2 tygodni bo nie mam czasu kupić klamki. Z tego co napisałeś to kolega zrobił tak samo.



Awatar użytkownika
Wardek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 02:48
Lokalizacja: Beskid Niski/Bieszczady

Post autor: Wardek » wt maja 23, 2006 23:45

Kalmke kupuj na allegro i sie nie zastanawiaj, jest dobrej jakosci.. Ja kupilem na allegro rok temu, wtedy ta sama klamka kosztowala ponad 50zł !!! Nadal wyglada jak nowa.

A ja do schowka dobrałem sie w ten sposób że:

nawierciłem kilka dziur w zepsutej klamce wiertłem do drewna o średnicy około 1cm, potem wziąłem małe obcęgi i kawałek po kawałku obcinałem klamkę, ąż byłem w stanie podważyć chaczyk który zamyka schowek.. Poszło szybko... :bajer:


Audi A6 C4 2.5 TDI AEL Quattro Avant
VW Golf 1.9 TDI 1Z
było: Passat B5FL AWX, A6 C4 1.9TDI, Mercedes 814 6.0 D, Golf III 1.8, Renault Safrane 2.1TD, Vectra B 2.0, Polonez, Łada, 126P, MZ, WSK..

Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

Post autor: Thor » śr maja 24, 2006 07:57

Hehe.. wierciliscie dziury? Ja tam po 10min zalpalem na klape schowka, szarpnalem i juz. Kto nie probowal, ten sie w taki sposob przekona jakie to proste.

Klamke juz jedna na alegro kupilem ale tez sie bolec zlamal.... wiec moze jakis magnes bedzie taniej wsadzic :)

Pozdrowionka
T.



Awatar użytkownika
Wardek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 02:48
Lokalizacja: Beskid Niski/Bieszczady

Post autor: Wardek » czw maja 25, 2006 20:49

Thor pisze:Hehe.. wierciliscie dziury? Ja tam po 10min zalpalem na klape schowka, szarpnalem i juz. Kto nie probowal, ten sie w taki sposob przekona jakie to proste.
Taa... Pewnie że prosztszy sposób od mojego...
...ale przypuszczam że istnieje spore prawdopodobieństwo uszkodzenia zamka/mechanizmu... :-k
Thor pisze:Hehe.. wierciliscie dziury?
Bardziej cierpliwym, decydującym się na mój sposób(opisany nieco wyżej) to owe dziury nawierciłem 1 czy 2 w okolicy bolca, tak tylko żeby obcęgami złapać i odszczypywać, cała operacja zajeła może pół godz, a że nie miałem nic konkretnego do roboty to włączyłem radyjko i sie z tym bawiłem..
PS: te Dziury nawiercać tylko przez plastik klamki, płytko żeby nie przewiercić dzwiczek na wylot... :grin:
Thor pisze:Klamke juz jedna na alegro kupilem ale tez sie bolec zlamal...
No cóż, bywa... Ale jak pisze "Jowisz" kosztuje 15zł, a używka, czy w ASO napewno sporo więcej... :blush:
Wystarczy się obchodzić z klamką "po ludzku" to sie nie powinna zepsuć...


Audi A6 C4 2.5 TDI AEL Quattro Avant
VW Golf 1.9 TDI 1Z
było: Passat B5FL AWX, A6 C4 1.9TDI, Mercedes 814 6.0 D, Golf III 1.8, Renault Safrane 2.1TD, Vectra B 2.0, Polonez, Łada, 126P, MZ, WSK..

gollum6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 27, 2006 02:08
Lokalizacja: Tczew

Post autor: gollum6 » pt maja 26, 2006 00:15

daniem pisze:Ja tez urwałem tą klamke. Urwałem ja do końca wyjołem tyn bolec co trzyma tą klamke, potem włożyłem mały śrubokręt (po prawe stronie) na około 2 cm i podważyłem (otworzysz jak będziesz miał otwarte z kluczyka)Teraz otwieram tak go tak od 2 tygodni bo nie mam czasu kupić klamki. Z tego co napisałeś to kolega zrobił tak samo.
Radze zrobić identycznie jak poleca kolega, z poczatku jest może troche problemu z otwarciem ale później jak wyczujesz w jakim miejscu trzeba włożyć śrubokręt albo nawet kluczyk od stacyjki to idzie raz dwa. Ja otwieram już tak od ponad miesiąca :D



Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

Post autor: Thor » pt maja 26, 2006 07:52

Wardek pisze:jak pisze "Jowisz" kosztuje 15zł, a używka, czy w ASO napewno sporo więcej
Zgadza sie, oryginal kosztuje jakies 59-65zl.

Pozdrawiam
T.



Klikuś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 19:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Klikuś » wt maja 30, 2006 15:29

To bardzo proste.Od strony wewnetrznej sa takie 4 zaczepy które trzymia cały zamek wystarczy je wszystkie lekko odgiąć i i zamek wysunać do przodu.Do nowej klamki wystarczy tylko wsunąć do oporu i wtedy wskoczy te zaczepy.Pozdrawiam i zycze powodzenia. :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości