Reset szyberdachu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Miroonn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 16, 2006 17:39
Lokalizacja: Bircza
Kontakt:

Reset szyberdachu

Post autor: Miroonn » wt maja 16, 2006 17:49

Mam mały problem. W MK3 GTI '94 w wersji z elektronicznym szyberdachem przyciskam guzik do zamknięcia szyberdachu a on zamiast się zamknąć lekko się uchyla do góry. Czy jest jakaś możliwość ustawienia go żeby na przyciśnięcie guzika do zamknięcia rzeczywiście się zamknął? Czy jakikolwiek reset wchodzi w grę? Proszę o odpowiedź



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » wt maja 16, 2006 18:25

Ale który przycisk wciskasz? Pierwszy od szyby jest od zamykania dachu, środkowy od unoszenia do góry, a trzeci do wsuwania pod dach. Nie wystarczy raz przycisnąć, trzeba trzymać do osiągnięcia pożądanego efektu.


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
somsiad3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 18:21
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: somsiad3 » wt maja 16, 2006 18:37

można zrobić tak (przynajmniej u siebie tak robiłem jak mi przeskoczył na trybach) imbusikiem kręciłem w maksymalne położenie uchylne odkręciłem silniczek- dwie śrubki i trzymając go w ręce włączyłem przycisk do zamykania i jak zatrzymał się wcisnąłem ten do uchylania i czekałem aż się zatrzyma następnie przykręciłem silniczek i gitara gra. Kwoli wyjaśnienia znalazłem to na forum. Spróbuj


somsiad- już szczęśliwy ojciec!!!

rufaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 10, 2006 22:26
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: rufaj » wt maja 16, 2006 19:12

ja mam całkiem inny przycisk uchylania i otwierania szyberdachu jak go naciskam to sie uchyla jak go ciągne do siebie to sie otwiera a jak go ciągne na dół to sie zamyka



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 16, 2006 19:42

na pewno wystarczy poprzestawiać kable w pinach przy silniku 1,2 i 3. Kolory kabli żółty, zielony i niebieski. Lub przy przełączniku Ale dokładnie nie wiem jak, musiałbym trochę pobawić się z miernikiem, a ja mam Vento i to jest innyc przycisk ( pojedyńczy jakby hebelek góra, dół, przód i tył)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

longrunner
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: czw maja 04, 2006 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: longrunner » śr maja 17, 2006 11:13

pawelmarek mozesz rozwinac temat? ja tez mam taki pojedynczy przycisk gora/dol - przod/tyl w 1.8 GT. po nacisnieciu przycisku nie slysze zeby silniczek zaczynal pracowac, a szyber stoi w miejscu. jak sprawdzic co jest nie tak i jak dostac sie do silniczka?



Awatar użytkownika
Miroonn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 16, 2006 17:39
Lokalizacja: Bircza
Kontakt:

Post autor: Miroonn » pt maja 19, 2006 19:44

No są trzy guziki. Od szyby zamyka, srodkowy uchyla a ostatni otwiera. Chodzi mi o ten przy szybie że jak go trzymam to chyba powinien zamknąć szyberdach a nie go lekko uchylić. Być może tak to działa w MK3 ale skoro jest osobny guzik do uchylania to ten powinien zamykać szyberdach.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt maja 19, 2006 19:50

Miroonn pisze:Chodzi mi o ten przy szybie że jak go trzymam to chyba powinien zamknąć szyberdach a nie go lekko uchylić
Jasne, ze powinien zamknkac.

[ Dodano: Pią Maj 19, 2006 19:52 ]
http://vw2.info/galerie/mk3/Data/page.htm?68,0



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

schemat

Post autor: Paweł Marek » pt maja 19, 2006 20:00

longrunner pisze:pawelmarek mozesz rozwinac temat?
służę schematem, powinno wystarczyć. są numery pinów, ale obrazowo nie wytłumaszczę w tej chwili bo musiałbym sprawdzać miernikiem u siebie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Miroonn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 16, 2006 17:39
Lokalizacja: Bircza
Kontakt:

Post autor: Miroonn » wt maja 30, 2006 08:21

somsiad3 pisze:można zrobić tak (przynajmniej u siebie tak robiłem jak mi przeskoczył na trybach) imbusikiem kręciłem w maksymalne położenie uchylne odkręciłem silniczek- dwie śrubki i trzymając go w ręce włączyłem przycisk do zamykania i jak zatrzymał się wcisnąłem ten do uchylania i czekałem aż się zatrzyma następnie przykręciłem silniczek i gitara gra. Kwoli wyjaśnienia znalazłem to na forum. Spróbuj
Rzeczywiście sposób pomógł. Dzięki somsiad3



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32748
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt maja 30, 2006 08:27

Miroonn pisze:
somsiad3 pisze:można zrobić tak (przynajmniej u siebie tak robiłem jak mi przeskoczył na trybach) imbusikiem kręciłem w maksymalne położenie uchylne odkręciłem silniczek- dwie śrubki i trzymając go w ręce włączyłem przycisk do zamykania i jak zatrzymał się wcisnąłem ten do uchylania i czekałem aż się zatrzyma następnie przykręciłem silniczek i gitara gra. Kwoli wyjaśnienia znalazłem to na forum. Spróbuj
Rzeczywiście sposób pomógł. Dzięki somsiad3
super, bede pamietął jak za dwa tygodnie bede u siebie wymieniał :bigok: w sumie to logiczne, ale...


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości