Umierająca jetta:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

VanWave
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 28, 2006 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Umierająca jetta:(

Post autor: VanWave » wt maja 09, 2006 22:30

Witam! Mam Vw Jette 90r. 1.8RP LPG. Autko ma zrobione 225tys km. Od jakiegoś czasu autko jest strasznie słabe na gazie i na benzynie strasznie zamulone. Do zrobienia jest wiele rzeczy. Ale nie wiem od czego zacząć:( Monowtrysk warjuje jetta ma różne obroty raz niskie raz za wysokie, nie wiem czy ECU dobrze działa i sonda lambda. Planuje kupić cały monowtrysk z silnikiem krokowym. Czy możliwe, że autko jest zamulone aż tak przez układ wylotowy np. zapchany tłumik? Myślałem, że to przez sprzęgło, ale po wymianie nie widać różnicy:(Wymieniłem kable wyskiego napięcia, olej i świece. Została również spalnowana głowica i wymieniona uszczelka, a autko i tak trzyma max temperaturę nie wyrzuca już wody, ale w mieście szybko sie grzeje. Czy opłaca się dokładać do tego silnika czy lepiej kupić jakiś inny? Od czego zacząć sprawdzanie co może być przyczyną takiego zamulenia autka? Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc. Pozdroo
Ostatnio zmieniony śr maja 10, 2006 09:10 przez VanWave, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » wt maja 09, 2006 23:32

Kup drugi silnik bedziesz miał dwa. Jednak uwazaj z zakupem najlepiej z zaufanego źrodła. Czasami sprzedajacy daja gwarancje rozuchowa. Mozna tez zobaczyć jakeis auta po wypadkach np. dachownei czy strzał w dupe tp. Z tego co piszesz to w twoim starym RP jest duzo roboty. Przyczyna przymujenia moze byc zapchany katalizator. Dotego renowacja głowicy po LPG moze i sonda lambda ma juz doścć. Strasznie tego duzo. Podlicz koszty i zobacz cos ie bedize opłacało ale z tego co napiszłaes to razem z krokowym układme zasilania renowacja głowicy to nie bedize małą suma

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt maja 09, 2006 23:39

wywal katalizator moze masz juz zapchany i sada moze wariowac przez to.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt maja 09, 2006 23:42

Witam. Z zasady zawsze bylem jestem i bede za renowacja silnikow z jednego prostego wzgledu... silnik nawet zakupiony z gwarancja rozruchowa to silnik uzywany z przebiegiem srednio 150000 km... nie wiadomo jak byl uzytkowany a ze chodzi to nic jeszcze nie znaczy bo za 10000 km moto doktor moze przestac dzialac i silnik sie posypie a gwarancja trwa zwykle nie dluzej niz miesiac...
Co do twojej maszyny to:
- umyj silnik (brud powoduje uplywy pradu co moze doprowadzac do zaklucen w pracy silnika w dodatku maskuje usterki )
- ocen stan instalacji elektrycznej, wymien uszkodzone wtyczki i przetarte kable
- uszczelnij uklad dolotowy i wydech
- sprawdz stan katalizatora jesli jest zapchany to zastap go tlumikiem np z fiata 125p
- uszczelnij dokladnie uklad dolotowy
- wymien wszystkie filtry ze szczegolnym uwzglednieniem powietrza i paliwa
- zmierz cisnienie sprezania i oleju
Po dokonaniu tych czynnosci i opisaniu uszkodzen zobaczymy co naprawde szwankuje lub szwankowalo bo byc moze uda sie wykryc usterke juz na wczesniejszym etapie :)



VanWave
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 28, 2006 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: VanWave » śr maja 10, 2006 09:08

Dziękuje za pomoc chłopaki:) Będę się starał najpierw powoli dojść do wszystkiego może akurat ten katalizator? Silniczek jest czysty bez wycieków korozji np na pokrywie zaworów, ale w środku coś go boli:( Musze posprawdzać szczelność układu dolotowego. Jak macie jeszcze jakieś pomysły to czekam:) Bo naprawde autko zamulone na maxa na 5 biegu nie można pod górkę podjechać, a jak wcisnę pedał gazu do końca to nie reaguje lepiej już reaguje jak wciskam go powoli i do połowy.



Awatar użytkownika
yaru
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 16:01
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Post autor: yaru » śr maja 10, 2006 09:54

Sprawdz cisnienie w cylindrach :bajer:
Popytaj znajomych moze ktos ma takie urzadzonko.
http://www.allegro.pl/item101988827_pro ... a_ohc.html
koszt nieduzy a moze wiele powiedziec o silniku :)


<< SERCEM Z BMW >>

VanWave
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 28, 2006 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: VanWave » śr maja 10, 2006 11:18

Planowałem zacząć od sprawdzenia ciśnienia w cylindrach i chyba tak zrobie:)



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr maja 10, 2006 14:03

Ja wlasnie mierzylem. U siebie w silniku 1,6 mam po 12,5 na kazdym cylindrze :) jak bedziesz mial mniej niz 7 to mozesz zaczac sie martwic :)



VanWave
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 28, 2006 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: VanWave » śr maja 10, 2006 20:01

Więc ile po zmierzeniu ciśnienia powinno być? Zaczne od zmierzenia ciśnienia, i najpierw zrobie układ wydechowy, bo to i tak się przyda.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr maja 10, 2006 20:21

http://vw-scene.info/sil_rp.html kliknij tu wszystko napisane



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr maja 10, 2006 20:26

minimum kwalifikujace do remontu to 7 barow
norma to od 10-12 barow



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości