Klakson - sygnał dźwiękowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Klakson - sygnał dźwiękowy

Post autor: Baltazar » pt maja 05, 2006 08:01

Witajcie..

Właśnie podjechałem pod pracę i dla jaj chciałem zatrąbić na kumpla... ale gniotę klakson a tu cisza... Panowie, co to może być...? od czego zacząć sprawdzenie...? wdzięczny będę za wszelkie pomysły i sugestie :pub:


Pozdrawiam,
Baltazar

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt maja 05, 2006 08:09

Bezpiecznik, przekaźnik, no i klakson. Sprawdź też czy kabel się nie urwał albo nie przetarł.

[ Dodano: Pią Maj 05, 2006 08:10 ]
P.S.
Może też styki w kierownicy są nie tak



lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Post autor: lukaszww » pt maja 05, 2006 09:30

Jeśli masz więcej niż jeden klakson, sprawdź przekaźnik koło zbiorniczka wyrównawczego. Mi się spalił albo woda go zalała, do dzisiaj nie mogę dostać odpowiedniego przekaźnika.

Wie ktoś może gdzie można dostać taki przekaźnik, lub jakiego użyć zamiennika?

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt maja 05, 2006 09:55

lukaszww pisze:Jeśli masz więcej niż jeden klakson, sprawdź przekaźnik koło zbiorniczka wyrównawczego.
Czy to na pewno przekaznik od klaksonu dwutonowego ?
W Mk3 przekaznik od tego powinien byc na tablicy w pozycji nr 11 - u mnie jest z indeksem 53.

[ Dodano: Pią Maj 05, 2006 09:58 ]
W przypadku zwyklego klaksonu jest tam zworka...



lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Post autor: lukaszww » pt maja 05, 2006 10:11

Zworki u mnie nie ma tylko jest tam przekaźnik. Natomiast, co się tyczy przekaźnika przy zbiorniczku wyrównawczym, to jest tam on, dlatego ponieważ mam w aucie trzy klaksony. Pierwszy klakson oryginalny jest wyłączony (znajduje się na dole zaraz koło zderzaka), pozostałe dwa znajdują się koło lamp przednich. Wszystko działało cacy dopóki nie spalił się przekaźnik i za nic nie mogę go dorwać. Poza tym przekaźnik jest wsuwany na blaszkę i dopiero przykręcany koło zbiorniczka wyrównawczego. Próbowałem inne przekaźniki, klakson kilka razy zadziałał a później przekaźnik się spalał.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt maja 05, 2006 10:16

lukaszww, no ok, tylko nie rozumiem po co piesz tak:
lukaszww pisze:Jeśli masz więcej niż jeden klakson, sprawdź przekaźnik koło zbiorniczka wyrównawczego
Jesli ktos ma dwa klaksony (dwutonowy) to i tak nie ma zadnych przekaznikow kolo zbiorniczka :bajer:



Awatar użytkownika
Maciosław
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:36
Lokalizacja: Dobczyce k. Krakowa
Kontakt:

Post autor: Maciosław » pt maja 05, 2006 10:40

Proponuję panowie zamiast syreny podpiąć miernik i włączyć sygnał. Jeśli jest napięcie to kupić nową syrenę. Jak nie to cofać sie do tyłu bezpieczniki, przekaźniki. Dojdziesz do miejsca awarii. Pozdro


http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3496558

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » pt maja 05, 2006 11:04

W sprawie klaksonu inny nieco temat. Jak sądzićie koledzy, czy głosne wygrywanie melodyjek przez samochód handlarza lodami jest zgodne z przepisami? Jego nie obowiązuje zakaz używania sygn. dźwiękowych na terenie zabudowanym? Szlag trafia jak po obiadku drzemniesz chwilkę, a tu za oknem trąbi buraczysko aż szyby dzwonią.



lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Post autor: lukaszww » pt maja 05, 2006 12:17

inek01 pisze:lukaszww, no ok, tylko nie rozumiem po co piesz tak:
lukaszww pisze:Jeśli masz więcej niż jeden klakson, sprawdź przekaźnik koło zbiorniczka wyrównawczego
Jesli ktos ma dwa klaksony (dwutonowy) to i tak nie ma zadnych przekaznikow kolo zbiorniczka :bajer:
A u mnie jest :) tzn. był ale się spalił :)



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt maja 05, 2006 12:24

Sprawdź sobie tą blaszke co łączy kierownice z resztą zaraz pod kierownica jest taka blaszka jesli dobrze nie styka klaksonu nie bedzie ja miałem własnie to samo poprostu 3a ja przygiąć mocniej śrubokrętem i nasmarować potem smarem zeby nie szurała jak sie kręci kierownicą :))))) pozdro



Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » pt maja 05, 2006 13:04

dzięki Panowie! dziś pogrzebię w aucie i sprawdzę co to za diabeł w tym siedzi :)

[ Dodano: Pią Maj 05, 2006 9:34 pm ]
witam ponownie..

bezpiecznik ok - cały i zdrowy.. natomiast w napadzie "szału" zacząłem wciskać klakson w równych miejscach.. i.. raz wydał z siebie króciutki sygnał.. potem nie udało mi się znowu..
czyżby coś w kierownicy? jak zdjąć tę osłonę?


Pozdrawiam,
Baltazar

Awatar użytkownika
xys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:31
Lokalizacja: Wrocław / Kiełczów
Kontakt:

Post autor: xys » pn sie 31, 2009 19:01

blaszke widac, patrzac od spodu. mozesz ja nozem nagiac bez demontowania czegokolwiek.


kupię/sprzedam pojedynczą oponę: Uniroyal Rallye 185/60 R14 82T

Tomasz34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 21:05
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Tomasz34 » wt cze 15, 2010 19:01

Ja dzis chcialem zatrabic i wydal taki cichy dzwiek ze az wstyd nikt tego by nie uslyszal.Czy wiecie moze co to moze byc ? klakson ? czy tez moze przekaznik tudziez styk ?.Potem trabilem sobie wkoncu przestal trabic po ponownym uruchominiu znow cichutko trabil.Przeglad mam za miesiac i moze byc problem.W ogole to gdzie znajduje sie klakson ?.Samochod to mk4 1,4 z 2000r.
Ostatnio zmieniony wt cze 15, 2010 19:03 przez Tomasz34, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Post autor: Waqa » wt cze 15, 2010 22:49

klaksony są pod lewa (strona kierowcy) kratka nakładki zderzaka. powinny być dwa (wysoki ton i niski ton). jeżeli po wciśnięciu klaksonu słyszysz przekaźnik po lewej stronie kierownicy ( jeżeli nie to przekaźnik do wymiany lub sam styk w kierownicy do przeczyszczenia) to sprawdź czy dochodzi prąd do klaksonów ( wystarczy zwykła żarówka 12V) jeżeli się zapali po wciśnięciu to klaksony do wymiany.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości