Golf mk3 AAM silnik krokowy jak oczyścić, naprawić?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » wt sty 10, 2006 14:15

Co prawda to nie aktualny temat ale problem sie rozwiązał a to z winy złej emulacji sondy lamda w centralce gazu. Jeśli macie podobny problem to piszcie na prw.
pozdrawiam.



hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » wt sty 10, 2006 21:56

Gratuluje rozwiazania problemu. Czy moglbys "dla potomnosci" opisac swoja centalke i co tam zostalo dokladnie przestawione? :)



golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » śr sty 11, 2006 09:03

Witam już o tym pisałem na forum ale piszę jeszcze raz.
To że kopci, kicha itp na zimnym silniku na benzynie oczywiście z instalacją gazową to wina błedów jakie pakuje centralka gazu do kompa. Najczęściej to sonda lamda i zła emulacja ja rozwiązałem to tak że ustawiłem sondę "na mase" i juz pomogło albo można założyć przekaźnik co najczęściej stosują gazownicy jak nie mogą sobie poradzić tj koszt ok 50 zł tzn ze po każdym wyłączeniu stacyjki wyłącza sie zasilanie tzw backup do kompa i restartuje za każdym razem mapę wtrysku ładując awaryjną przy każdym odpalaniu a więc eliminuje to błędy zapisane podczas jazdy.
to jes dłuższy temat ale te dwa sposoby powinny pomóc jak nie jeden to drugi.
Powodzonka

[ Dodano: Sro Sty 11, 2006 08:16 ]
tylko uważajcie na gazowników bo niektórzy pojęcia nie mają o ustawieniach nie wiem czy ustawiają na oko? czy co? jeżeli jest centralka to i właściwa instalacja gazowa to trochę pracy z kompem i gra.
Pamiętajcie że LPG to paliwo alternatywne i przede wszystkim na benzynie powinien silnik dobrze pracować ale trochę cierpliwości.
Tak myślałem że zaczną sie teraz problemy bo są mrozy.
Jak coś poszukajcie moich postów i trochę znajdziecie na ten temat.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości