STUKAJąCE SAMOREGULATORY ZAWORóW (CHYBA)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

STUKAJąCE SAMOREGULATORY ZAWORóW (CHYBA)

Post autor: łyssy » sob kwie 08, 2006 10:57

WITAM!
MAM NASTęPUJąCY PROBLEMIK:
OSTATNIO CO RAZ CZęśCIEJ PO PIERWSZYM ROZRUCHU AUTA PO DłUżCZYM PRZESTOJU (ZIMNY SILNIK) DAJE SIE SłYCHAć SPOD MASKI STUKANIE-TAKIE GłOśNE TYKANIE W RYTM PRACY SILNIKA.
PRZEJEżDZIłEM CAłą ZIME ODPALAJąC SILNIK NA NAJWIęKSZYCH MROZACH I TAKIE TYKANIE BYłO SłYCHAć KILKA SEKUND PO ODPALENIU, TERAZ JUż ZROBIłO SIę CIEPLEJ, A CORAZ CZęśCIEJ MI SIę ZDAżA żE GDY ODPALę TO TYKANIE CICHNIE DOPIERO GDY WYłąCZA SIE SSANIE.
ZAZNACZę JESZCZE żę W ZIMIE WYMIENIłEM OLEJ NA LOTOS SEMISYNTETIC.
CZYTAłEM W KILKU TEMATACH żE TO NIBY JAKIEś SAMOREGULATOTY I żE MAJą PRAWO STUKAć PARę SEKUND, ALE NIE MINUTę CZY DWIE.
W ZWIąZKU Z TYM MAM KILKA PYTAń DO FACHOWCóW:
-CZY TO STUKANIE JEST NIEBEZPIECZNE DLA SILNIKA?
-CZY TO MOżE MIEć ZWIąZEK Z TYM MASłEM POD KORKIEM WLEWU OLEJU(KROPELKI WODY)ZAZNACZAM żE NIE UBYWA MI PłYNU CHłODNICZEGO ANI OLEJU, A JEżDżę ZAZWYCZAJ NA KRóTKICH ODVINKACH 10-15KM
-CZY RODZAJ OLEJU MA NA TO WPłYW
-W KOńCU ILE KOSZTUJE NAPRAWA/WYMIANA TYCH SAMOREGULATORóW I CO MI RADZICIE?
Z GóRY DZIęKI ZA POMOC

PS: MóJ SILNIK TO 1.3 NZ '91 PRACUJE NA BENZYNIE



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » sob kwie 08, 2006 16:33

ja nie wiem co do konca mozna by ci poradzic ale wymiana samorogulatorow czy jak kto woli popychaczy hydraulicznych bo chyba tak to sie fachowo nazywa :) nie jest trudna ale napewno chwile ci zajmie i trzeba umiec ustawic zaplon. Sam komplet reparacyjny czyli 8 popychaczy kosztuje okolo 240zl do tego najlepiej wlac nowy olej,nowy filtr bo stary tylko wymiesza ci syf z olejem i uszczelke pod pokrywa klawiatury. Rozbierasz rozrzad wyjmujesz walek i wyciagasz popychacze, najlepiej pojedynczo, nowe (prawie na 100% bo nie jestem pewny,jest pelny oleju ktory musisz wycisnac w np imadle (byl on potrzebny do testu w fabryce) prosta sprawa naciskasz na sam srodek samoregulatora np srubka (jak kupisz to bedziesz wiedzial gdzie ) az wyleci olej, i tak kazdy jeden. Jak zalozysz takie prosto z pudelka to auto nie zapali, zreszta wyciagniesz stare i zobaczysz ze lekko wejdzie w nich tloczek do srodka,a nowego sie nie da bedzie twardy jak cholera. Dalej to juz prosta sprawa, zakladasz walek, smarujesz miejsca gdzie przychodza jego mocowania lekko olejkiem i skrecasz, tylko ze tu trzeba pamietac kolejnosc skrecania, napewno zaczyna sie od srodka walka pozniej dopiero brzegi ale to to juz moze ktos inny ci powie bo ja nie pamietam :)

Reszta to juz tylko ustawienie zaplonu na znaki wiec to trzeba zrobic bardzo uwaznie i fachowow :) powodzenia :bigok:


P.S. chyba ze to ktoras z panewek, wejdz pod auto i posluchaj jak tlucze u dolu to moze byc problem: mozna to sprawdzic, zlej olej,odkrec miske wyciagaj po kolei panewki i zobacz, nowe powinny byc idealnie gladkie. Trzeba tylko pozniej zakupic uszczelke pod miske:)


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » sob kwie 08, 2006 17:15

nie powiem-dość szczegółowo naświetliłeś mi całą sprawe, ale jak mi przyjdzie do wymiany popychaczy to na pewno sam sie za to nie wezmę:-)



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » sob kwie 08, 2006 20:36

najwazniejsze ze wiesz o co chodzi a dlatego tak szczegolowo bo jak wymiesz sam to bedzie Cie to duzo mniej kosztowac niz w warsztacie, tylko troche pomyslunku przy robocie i bedzie ok :)

Pozdrowka


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 124 gości