Jak skleic zderzak

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt kwie 04, 2006 19:40

Prawdę mówiąc tak dokładnie to nie wiem jak to wyglada. Ale jeśli jest to mocowanie to klejenie może nie wystarczyć. Być może trzaba by to przynitować lub przykręcić i jakoś zamaskować ( szpachla, lakier)



Awatar użytkownika
KAJOJ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:36
Lokalizacja: WAWA-TARGÓWEK
Kontakt:

Post autor: KAJOJ » wt kwie 04, 2006 19:46

musisz wziac pod uwage jedna rzecz jak sie jedzie samochodem to zderzak caly czas "pracuje" jest w ciaglym ruchu w sesie ze na roznych wybojach dziurach i innych utrudnieniach (na naszych drogach) on sie porusza. kiepskie sklejenie moze spowodowac to ze pojezdzisz z miesiac czy dwa i znowu zacznie pekac a z kolei jezdzic i patrzec zeby nie wpasc nawet w najmniejsza dziurke to :kac:


[url=http://www.imageshack.us/][img]http://img96.imageshack.us/img96/7133/sig4iv1250x1064hs.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » wt kwie 04, 2006 20:19

Klejenie jakie by nie było w przypadku takjich elementów jak zderzak raczej nie zda egzaminu! Proponuje znalezc firme zajmujaca się spawaniem plastików i oddac to do takiego warsztatu!! w przeciwnienstwie do klejenia takie połączenie ma pełną wytrzymałośc materiału rodzimego! ceny nie są wygórowane i napewno bedzie taniej ni kupowac najtansza podrube za 150PLN
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
cartonik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: czw lut 09, 2006 18:14
Lokalizacja: Mszana Dolna
Kontakt:

Post autor: cartonik » wt kwie 04, 2006 21:26

No Spróbuje sie z Tym jakos Uporac :D moze sie Uda ale jakbyscie cos Wiedzaieli nowego na temat Klejenia to Dajcie :bigok: znac Pozdro :D



Awatar użytkownika
kubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt mar 28, 2006 01:34
Lokalizacja: ?????????
Kontakt:

Post autor: kubi » wt kwie 04, 2006 22:50

witaj
idze spawac elementy plastikowe wykonane z plastiku ABS-u proces klejenia jest prosty wystarczy miec lutownice transformatorowa najlepiej i zgrzewac konce najlepiej miec jeszcze dodatkowe spoiwo najlepiej ABS- tego samego rodzaju co łaczone elementy i dodawac go podczas spawania ( tak samo jak wykonuje sie tradycyjne spawanie elektorodowe) mozna rowniez wzmocnic połaczenie dodajac (wtapiajac) zwykłe zszywacze a wystajace konce poobcinac, potem podkład szliwfowanie powtorka ( lub troche kitu) i pomalowac i gotowe. i bedzie sie trzymac . tego typu klejenie ma jedynie zastosowanie do plastikow ABS klejenie zwykłym włuknem szklanym to strata czasu i pieniedzy sztywnosc włukna jest wieszka niz plastiku powoduuje odchodzenie włókna


350 tys. km i ciagle jedzie

Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2385
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » ndz sie 03, 2008 22:57

cze koledzy potrebuje pomocy nigdzie niemogłem dostać orginalengo tunela z panelem elektrycznych szyb postanowiłem zrobić to na własną rękę pokleiłem to że sie przyma jakoś tak ale teras pastanowiłem zrobić żeby to miało ręce i nogi chce go pokleić i poszpachlować czym jakieś propozycje ??


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pt mar 06, 2009 20:28

Witam

Odkopie stary temat po to żeby nowego już nie zakładać.

Mam pękniety zderzak na rogu. Takie pęknięcia 3 długości 4-5cm. Zachaczony o jakiś murek. Pospawałem to od środka lutownicą, zgrzałem wygląda na bardzo mocne, ale nei chcę tego sprawdzać, żeby nei rozwalić. Chciałem to jeszcze jakoś wzmocnić od środka.. czym to zrobić? Klej dwuskładnikowy? Myślałem, żeby może na gorąco palnikiem nakleić od środka taką łatkę z absu, mam taki w rolce to może by zadziałało jak łatka. Czy zrobić to klejem? No i druga sprawa rysy są widoczne od zewnętrznej strony po zespawaniu od środka. Da się coś z tym zrobić? Zderzak od mk2 nie lakierowany.

Pozdrawiam


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości