migajaca kontrolka oleju, po wymianie czujnikow nadal mryga

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cpcezar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 01, 2006 22:33
Lokalizacja: Markuszów
Kontakt:

Post autor: cpcezar » czw mar 16, 2006 22:31

a może grzebałeś coś przy liczniku?
czasami wystarczy delikatnie zruszyć i licznik będzie szwankował . jeśli nic nie dzieje się w silniku sprawdź licznik



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw mar 16, 2006 22:35

Niestety nie...a napewno nie calkowicie... po stworzeniu wiazan chemicznych polaczenia takie nieodwracalnie zmieniaja charakterystyke oleju... dlatego tak wazny jest wlasciwy dobor oleju bo producenci staraja sie z tym walczyc stosujac odpowiednie dodatki...



rafal.d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 12, 2005 14:11
Lokalizacja: bytom

Post autor: rafal.d » czw mar 16, 2006 22:43

KamilW pisze:co do migajacej kontrolki to nie wszyscy wiedza ale w niektorych licznikach VDO bylo zabezpieczenie informujace o uszkodzeniu obwodu kontrolnego i wlasnie sygnalizowala to swiecaca sie kontrolka... kontrolka ma mrugac... i wtedy jest ok...
mam licznik VDO jak kupilem fure w pazdzierniku 2005 caly czas sie kontrolka swiecila a teraz miga.
moze to oznaczac ze sie cos naprawilo?
a co z tym bzyczkiem ktory sie wczoraj wlaczyl jka jechalem


a co do czujnikow to bialy mam przy filtrze a brazowy w bloku.tak bylo wczesniej i tak pozostawilem.
licznika nie ruszalem .


rafal.d

spiotr24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 00:43
Lokalizacja: Płock

Post autor: spiotr24 » czw mar 16, 2006 23:05

Jak miga Ci po przekręceniu stacyjki i nie gaśnie do momentu włączenia silnika to możesz mieć problem z brązowym czujnikiem (bo jeśli zdejmiesz z niego przewód to będzie migać). A nie pomyliłeś przewodów przy wymianie czujników? To jest ważne!!! Jeśli to nie pomoże to może być to usterka mechaniczna!
A mierzyłeś ciśnienie oleju?


------------
Spiotr

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw mar 16, 2006 23:26

bodzio_j pisze:tak napisał. Tym się jakoś zasugerowałem.Ma migać jak przekręcisz stacyjkę.
qurcze też siętym zasugerowałem, tak jak napisałKamilW, po wymianie czujników ma migać a nie świecić światłem ciągłym, czyli teraz masz już wszystko ok


:-k ...

rafal.d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 12, 2005 14:11
Lokalizacja: bytom

Post autor: rafal.d » czw mar 16, 2006 23:38

jak wymienilem czujniki to miga czyli jest juz dobrze zanim odpale bryke.dzieki wszystkim za rady.


rafal.d

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 16, 2006 23:57

misiek10111, teraz to się już zakręciłem jak słoik. Woda ma mignąć kilka razy, a olej też? Już nie wiem, a nie chce mi się biegać do auta



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt mar 17, 2006 00:02

bodzio_j pisze:a olej też? Już nie wiem, a nie chce mi się biegać do auta
też powinna mignąć dając tym samym zank że układ sygnalizacji jest sprawny(tylko nie liczyłem ile razy)


:-k ...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt mar 17, 2006 00:05

misiek10111 pisze:też powinna mignąć
a to w porządku :)



spiotr24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 00:43
Lokalizacja: Płock

Post autor: spiotr24 » pt mar 17, 2006 00:12

To w końcu jak ma być? Po przekręceniu stacyjki ma migać dopóki nie włączymy silnika?
To coś podejrzane!


------------
Spiotr

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt mar 17, 2006 00:27

u mnie jest tak że jak przekręcę kluczyk to zamiga i gaśnie


:-k ...

rafal.d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 12, 2005 14:11
Lokalizacja: bytom

Post autor: rafal.d » pt mar 17, 2006 11:25

teraz umnie jest tak:
przekrece stacyjke swieci sie:akum,
woda i olej migaja ok 3 razy po czym woda gasnie a olej miga do czsu kiedy zapale silnik.potem wszystko gasnie i nie ma problemu.-czyli tak jest dobrze??

od czasu kiedy kupilem fure bylo tak ze woda i olej migala ok 3 razy po czym woda gasla a olej sie swiecil do czasu kiedy zapalilem silnik .potem wszystko gaslo i tez nie bylo problemu.
tak bylo do przedwczoraj kiedy sobie jechalem i uslyszalem bzyczek i mignela kontrolka oleju. wylaczylem silnik, przekrecilem stacyjke od nowa i wtedy ujzalem ze olej miga a nie swieci .jak to bylo na poczatku.
wymienilem czujniki i dalej miga olej jak juz pisalem wczesniej-czyli teraz jest juz dobrze.
a jak wy macie gdy przekrecicie stacyjke, czy moze ktos to dla mnie sprawdzic bardzo mi zalezy na tym.
:prayer:


rafal.d

alxndr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 15, 2006 20:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: alxndr » pt mar 17, 2006 12:08

a nie ma to jakiegoś powiązania z temperaturą?
u mnie od czasu do czasu włącza się bzyczek w czasie jazdy (tak na chwilkę,
pobzyczy i mu przechodzi) i z reguły pojawia się to wtedy jak silnik jest porzadnie
nagrzany (korki, albo jak wyjeżdżałem od diagnosty, gdzie długo pracował na jałowym)

tak sobie teraz czytam i się zastanawiam czy to nie ma jakiegoś związku z tymi
krótkimi przebiegami.... bo ja codziennie jeżdże ok 12km (6 do i 6 z pracy) i jak robię
jakiś dłuższy przebieg średnio raz na 2 tyg to zdaża mu się brzęknąć
(bardzo żadko się to zdaża - ogółem nie więcej niż 10-12 razy - auto mam 2 lata)

oleju nie przybywa, płynu chłodniczego ubywa w normie (chyba :-) dolewam raz na miesiąc około 150ml)

ostatnio wyczytałem, że odma często sprawia problemy (przynajmniej w moim 1.3NZ) - czy to przypadkiem też nie może mieć wpływu na ciśnienie oleju i jakieś dziwne "odpały" czujnika?

w ten weekend mam nadzieje bliżej się jej przyjrzeć i być może wykonać małą przeróbkę ktrórą
sugerował MLBU w poradniku (mam też problem z falującymi obrotami) - jak się okaże że to było to - dam znać

a jeszcze tak sobie myślę.... czy 18 letnie auto nie może mieć jakichś swoich widzi-misię ;-)
bo jeżeli to nie wpływa jakoś znaczaco na zużycie elementów to może się do tego
po prostu przyzwyczaić?
pytanie brzmi: jak stwierdzić, że nie wpływa? ;-)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt mar 17, 2006 16:40

alxndr pisze:a nie ma to jakiegoś powiązania z temperaturą?
u mnie od czasu do czasu włącza się bzyczek w czasie jazdy (tak na chwilkę,
pobzyczy i mu przechodzi) i z reguły pojawia się to wtedy jak silnik jest porzadnie
nagrzany (korki, albo jak wyjeżdżałem od diagnosty, gdzie długo pracował na jałowym)
ma to powiazanie z temp. oleju, jezeli masz juz stary olej to po pożdnym nagrzaniu sie oleju traci on swoje właściwości i stąd te spadki ciś. wymień olej - to powinno pomóc, tylko jak bedziesz wymianiał to na mineralny gdyż Twój silnik nie jest już pierwszej młodości


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości