Golf 2 światła w wersji fińskiej- brak świateł pozycyjnych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zbyszko

Golf 2 światła w wersji fińskiej- brak świateł pozycyjnych

Post autor: Zbyszko » sob mar 11, 2006 13:19

Dowiedziałem się właśnie, że posiadam Golfa w wersji fińskiej. Oczywiście światła też są w wersji fińskiej.( Nawet wyłącznik świateł głównych jest w wersji fińskiej ). Wszystko działa ok ! tzn. światła mijania i długie ok. Z tyłu też wszystko ok. Brakuje tylko po wyłączeniu stacyjki lub na włączonym silniku świateł pozycyjnych i obrysu lewego i prawego (włączanego kierunkowskazem po wyłączoniu silnika ). Dzwoniłem do stacji diagnostycznych i w jednej powiedzieli, że zarejestrują a w drugiej, że muszę mieć światła, bo nie zarejestrują ! Przegląd mam ważny do maja. Chodzi mi o to, żeby ktoś podpowiedział jak to zrobić, lub kto to zrobi ? ( mój elektryk powiedział, że nie potrafi tego zrobić !) - przynajmniej uczciwy. Jestem z Wrocławia.



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Golf 2 światła w wersji fińskiej- brak świateł pozycyjny

Post autor: kwiatekt11 » sob mar 11, 2006 13:31

powiedz najpierw co znaczy wyłacznik w wersji Finskiej ?? bo pierwsze słysze o tym :chytry:



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Re: Golf 2 światła w wersji fińskiej- brak świateł pozycyjny

Post autor: barteKKK03 » sob mar 11, 2006 13:41

kwiatekt11 pisze:powiedz najpierw co znaczy wyłacznik w wersji Finskiej ?? bo pierwsze słysze o tym :chytry:
Jest troche inny z wierzchu i inaczej umiejscowiony. tak przynajmniej wyglada to w prospekcie.



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Golf 2 światła w wersji fińskiej- brak świateł pozycyjny

Post autor: kwiatekt11 » sob mar 11, 2006 13:48

a co do tego elektryka to raczej mu sie nie chce bo nie wiem co tam za filozofia jest :grin:



fibolek

Post autor: fibolek » ndz mar 12, 2006 01:28

Słuchaj mnie to że ci światła lub światło się nie zapala np przy zgaszonym silniku jak łączysz kierunek pozycja to nie jest żaden problem bez problemu ci przejdzie.Przeciez tylko VW mają taki bajerek(głównie VW) czyli nie wszystkie auta.A generalnie jeśli obrysu nie masz to się nie przyczepią bo inaczej jakby ci sie np jedna lub połowa obrysuwek nie paliła.Zasada jest taka musisz mieć światła drogowe,mijania kierunki,wsteczny,przeciwmgielny tył(jak przód posiada to też),pozycje na włączonym silniku i zgaszonym.Natomiast co do tego że ci nie pali się strona czy obrysówka jak zostawiasz kierunek to nic nie ma.
I lepiej nie kombinuj bo za dużo roboty i być może kłopotów.Powinien przejśc a jak nie to zmień stacje na taką która jest normalna.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32746
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz mar 12, 2006 01:56

Z tym przeglądaem to się nie bój bo tak naprawdę rzeczywistośc jest taka ze nawet nie musisz byc tym autem na które chcesz pieczątkę... ;)


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz mar 12, 2006 02:05

Przecież to we wszystkich fiatach i polonezach tak jest, że jak zgasisz stacyjke to swiatła nie świecą... Nawet stop sie wtedy nie zapala. I jakoś wszystki eprzeglad przechodza. podobnie jest z pozycjami właczanymi kierunkami. Żadne z aut tego nie maja. To nie jest jakis wymóg, a pozatym kto to sprawdza??


Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz mar 12, 2006 08:54

Też nie mam opcji włączenia jednej strony i nie ma problemu. A jak sądzę masz postojowe przy wyłączonym silniku (tzn 2+2), auto mam w wersji amerykańskiej



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » ndz mar 12, 2006 09:52

jak dobrze zrozumiałem to nie masz po prostu pozycji, bo w finlandii światła są obowiązkowe cały czas. więc musisz zmienić wyłącznik( albo dać jeszcze jeden) i zrobić instalacje, podączając sobie nowe kable. w zasadzie możesz podłączyć gdziekolwiek jest cały czas prąd, nawet bezpośrednio do aku ale poprzez wyłącznik. i wtedy bedziesz sobie włączał kiedy bedziesz chciał. można sie też pobawić i zrobić jak oryginał ale to trzeba sięgnąć do schematu a niestety nie mam takiego


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz mar 12, 2006 10:48

może masz spalone żarówki, przy zgaszonym silniku i wyciągnietym kluczyku (albo z kluczykiem nieprzekręconym na zapłon) i włączonych światłach muszą świecić sie pozycyjne z przodu i z tyłu. Co do świecenia prawej czy lewej strony to musi być wyjęty kluczyk ze stacyjki i włączony kierunkowskaz na daną stronę ale może w fińskiej wersji to nie działa (na przeglądzie nie jest sprawdzane).



Zbyszko

Golf 2 światła w wersji fińskiej- brak świateł pozycyjnych

Post autor: Zbyszko » wt mar 14, 2006 10:53

Dzięki za podpowiedzi. Żarówki są ok. Pozdrawiam



fibolek

Post autor: fibolek » wt mar 14, 2006 15:04

takze Zbyszku nie przejmuj się bo jakby coś nie tak było to by 1-wszego rejestracyjnego przegladu nie przeszedł.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 63 gości