problem z parującymi szybami w golfie 3, prosze o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kacper87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:16
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

problem z parującymi szybami w golfie 3, prosze o pomoc

Post autor: kacper87 » sob mar 04, 2006 17:22

juz od jakiegoś czasu dłuższa jazda moim golfem jest udręką wszystko przez parujace szyby. nieustanie zaparowane szyby strasznie utrudniają jazde.... cięzko przychodzi oceniniie odległości, skupienie sie na tym co dzieje sie na drodze przede wszystkim dlatego ze tego nie wiedać :( lub ze wszdlędu na podejmowane próby (zresztą mało efektywne) przynajmniej chwilowego usunięcia pary z szyby. mysle ze kazdy z Was wie co to znaczy mieć pare na szybie dlatego nie ma sensu o tym wiecej pisać.
problem polega na tym ze szyby zaczynają naprawde mocno parować kiedy ustawi sie na nie wetylacje. zauwazyłem ze ta właśnie wetylacja działa odwrotnie proporcjonalnie do tego jakie stawia sie przed nią oczekiwania (przynajmniej w zakresie odparowywania szyb). początkowo myslałem ze wystarczy wymienić filtr 'kabinowy' (chyba tak sie nazywa),zdiąłem więc podszybie po czym zobaczyłem ze filtr rzeczywiście jest dość brudny. wyjąłem go więc i włączyłem dmuchawe w celu sprawdzenia czy coś uległo zmianie (tak aby powietrze na 100% nie było prze nic blokowane). mimo wszystko okazało sie ze po chwili szyba była zaparowana czyli problem nie jest spowodowany filtrem.
Kiedyś ten golf nalezał do mojego Ojca. Raz miał problem z parowaniem szyb jednak po wymianie filtra kabinowego wszystko było dobrze. problem wrócił sie niedawno i to ze zdwojona siłą i jak widać w troche innej formie.
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale samochód ten jakieś 9 miesięcy temu przechodził remont blacharski (usuwane były ślady rdzy) jedanak raczej mało prawdopodobne zeby coś zostało uszkodzone. następnie przez pół roku golf stał w garazu poniewaz rodzice kupili sobie inne auto (tez golfa tylko tdi :D), a ja jeszcze nie miałem prawa jazdy.
zastanawiam się nad wymianą nagrzewnicy. jak myslicie moze to przynieśc jakiś pozytywny efekt?
liczę na waszą pomoc



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob mar 04, 2006 17:26

Bardzo możliwe jest, ze powodem jest właśnie nagrzewnica. Zrób próbę z zimnym powietrzem. Jeśli okaże się, że szyby odparowują to sprawdź nagrzewnicę czy nie ma wycieku. Czasem jeśli tak jest to osad na szybie jest nieco tłustawy i można wyczuć specyficzny zapach.



greg

Post autor: greg » sob mar 04, 2006 17:31

kacper87 pisze:zastanawiam się nad wymianą nagrzewnicy
dokładnie - a płynu ci nie ubywa??? co prawda może mało ubywać ale powinno trochę, + zobacz czy czasem ni ejest wilgotna prawa strona podłogi - tj pod wycieraczką pasażera.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob mar 04, 2006 17:50

Czytałem w wcześniejszych postach o parowaniu szyb jeden koleś radził aby wziąść taśme przylepną i pozaklejać usta tym pasażerą co za dużo gadają to szybki przestaną parować. :grin: Ale jak jężdzisz sam i masz zaparowane szyby to najpewniej musisz zmienić nagrzewnice. Pozdr. :pub:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob mar 04, 2006 18:52

Ok, wymieniles filtr, a sprawdzales za jakis czas czy nie jest wilgotny ? Moze jakis fachura Ci cos spieprzyl i woda sie na niego jakims cudem dostaje ?


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob mar 04, 2006 19:02

bodzio_j pisze:Zrób próbę z zimnym powietrzem. Jeśli okaże się, że szyby odparowują to sprawdź nagrzewnicę czy nie ma wycieku. Czasem jeśli tak jest to osad na szybie jest nieco tłustawy i można wyczuć specyficzny zapach.
dobrze pisze, ale zanim zaczniesz dobierać sie do nagrzewnicy to postaraj się dokładnie auto wysuszyć np: farelką, pisałeś ze masz garaż to idealne miejsce do takich robót, ja miałem dość podobny problem i 4 godzinne suszenie pomogło z tym że wyjąłem dywaniki i skierowałem farelki w str. podłogi, aha jeżeli sie zdecydujesz tak zrobic to nie zapomni uchylić min. szybki by parująca wilgoć miała ujście, to nic nie kosztuje a moze zaoszczędzisz sobie dużo roboty
inek01 pisze:Ok, wymieniles filtr, a sprawdzales za jakis czas czy nie jest wilgotny ?
i właśnie jeszcze na to zwróć uwagę


:-k ...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob mar 04, 2006 19:05

kacper87 pisze:wyjąłem go więc i włączyłem dmuchawe w celu sprawdzenia czy coś uległo zmianie (tak aby powietrze na 100% nie było prze nic blokowane). mimo wszystko okazało sie ze po chwili szyba była zaparowana czyli problem nie jest spowodowany filtrem.
z tego wynika, że to raczej nie filtr. Aby się upewnić wyjmij go zupełnie i zobacz jaki bedzie efekt. A suszenie auta to dobry pomysł, tym bardziej, że dość długo stało.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob mar 04, 2006 19:42

Ja obstawiam że problem jest w nagrzewnicy jest dziurawa i płyn paruje do wnętrza auta. Jechałem już takim samochodem , musiałem nawiew włączyć na zimno bo jak było na ciepłym to po pięciu minutach jazdy nic nie widziałem. :bajer:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob mar 04, 2006 19:44

twardy pisze:Ja obstawiam że problem jest w nagrzewnicy jest dziurawa i płyn paruje do wnętrza auta. Jechałem już takim samochodem , musiałem nawiew włączyć na zimno bo jak było na ciepłym to po pięciu minutach jazdy nic nie widziałem.
Na 99%



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob mar 04, 2006 19:45

Jak długo stało to też jest możliwe że jak go ruszyłeś to poprostu nagrzewnica zaczęła sie pocić no i po niej ale żeby wogóle wygonić wilgoć to trzeba poprostu dużo latać no i można wysuszyć co sie da ale uważaj żebu fury niespalić.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob mar 04, 2006 20:38

bodzio_j pisze:tym bardziej, że dość długo stało.
a wiadomo wszystkie materiały w aucie chłoną też wilgoć i potem jak odparowuje to szybki zaparowane, staraj się też często wietrzyć auto i to nawet podczas jazdy(lekko uchylone okienko - wymiana powietrza)


:-k ...

Mariovw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 09, 2005 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mariovw » sob mar 04, 2006 21:02

wymień kolego filtr przeciwpyłkowy to przestaną parować;siemka



Awatar użytkownika
kacper87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:16
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: kacper87 » sob mar 04, 2006 21:31

dzięki bardzo za pomoc :) orientujecie sie moze ile taka nagrzewnica kosztuje? i czy da sie to samemu wymienić, czy lepiej powierzyć to jakiemuś profesjonaliście?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob mar 04, 2006 21:35

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=88564330
Cena nie jest wysoka. Jeśli masz jakieś pojęcie o mechanice to wymienisz, chociaż jest trochę roboty. Nie wiem ile może "krzyknąć" mechanik.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości