[mk3]Zbyt wysokie ciśnienie oleju, lol? :|

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » wt lut 28, 2006 08:32

djprezes pisze:Na zimnym tyle chyba było, nie byłem przy pomiarze, tak czy inaczej jeśli wszystko by było okej to by sie nie swieciła ta kontrolka a sie swieci...
ona się świeci bo ciśnienie jest za NISKIE, są 2 czujniki ciśnienia oleju 1 w filtrze a drugi w głowicy. "brązowy" 0.03MPa (przewód el. niebiesko-czarny, na glowicy w 2E jest "niebieski") i "biały" 0.18MPa (przewód el. żółty, na filtrze oleju).

sugeruję ponowny pomiar ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku, wartości powinny być jak wcześniej napisałem, jeżeli będzie mało to sprawdzenie pompy oleju (znajduje się w misce olejowej) a jak pompa będzie ok to pozostają panewki



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » wt lut 28, 2006 16:24

Niestety w moim silniku są 2 czujniki na filtrze, tak czy inaczej oddałem autko do mechaników żeby sprawdzili pompe olejową.

Tobie plusik za dobre chęci :)


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » wt lut 28, 2006 16:31

:)

napisz co było po diagnozie u machaników



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » śr mar 01, 2006 22:54

Okazało się że raz było za wysokie, a potem wchodziło znów za niskie, teraz już to porządnie pomierzyli, widziałem na własne oczy jak skakało w góre i w dół.

Zmieniłem pompe oleju i wszystko wróciło do normy. Dobrze że to nie były panewki. :panna:

Koszt:
Pompa oleju 170 zł
Robocizna 60 zł


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » śr mar 01, 2006 23:17

djprezes pisze:Okazało się że raz było za wysokie, a potem wchodziło znów za niskie, teraz już to porządnie pomierzyli, widziałem na własne oczy jak skakało w góre i w dół.

Zmieniłem pompe oleju i wszystko wróciło do normy. Dobrze że to nie były panewki. :panna:

Koszt:
Pompa oleju 170 zł
Robocizna 60 zł
moje sugestie co do panewek były na szczęście przedwczesne :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości