[mk3]Kontrolka cisnienia oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darekwrc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lis 17, 2004 19:35
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:

[mk3]Kontrolka cisnienia oleju

Post autor: darekwrc » ndz lut 26, 2006 20:41

Witam szanownych posiadaczy VW Golfa. Mam problem z moim MK III 1.8 rocznik 92. Oto opis problemu:
Wszystko zaczyna sie gdzy silnik jest juz rozgrzany po jakiś 40 minutach jazdy. W momencie dodawania gazu zapala się kontrolka smarowania czemu toważyszy sygnał dzwiękowy. Gdy to sie stało udałem sie do mechanika aby zmierzyl mi cisnienienie oleju. Na wolnych obrotach było 2,2 bara a przy dodawaniu gazu wzrastało(pomiar wykonany na filtrze) Po odłączeniu kabli czujników cisnienia i po przekręceniu kluczyka w stacyjce do połowy kontrolka migała choć mechanik mówił ze nie powinna się swiecić wogóle. Pozimo oleju w normie. Wymiana oleju nic nie pomogła
Wszystko jest zastanawiajace bo problem pojawia sie gdy silnik jest rozgrzany i w momenci dodawania gazu średnio powyżej 60 km/h gdy wzrastają obroty silnika.
Czy ktoś z was miał może podobny problem????
Proszę o odpowiedz.
Ostatnio zmieniony ndz lut 26, 2006 23:18 przez darekwrc, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » ndz lut 26, 2006 21:47

Opcja szukaj wpisz kontrolka oleju.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

cisnienie oleju

Post autor: Pienios » ndz lut 26, 2006 22:07

Mialem calkiem niedawno podobny problem. Tyle ze kontorlka sie zaplala przy 2000 tys obrotów przy zdejmowaniu nogi z gazu. Sprawa byla trudna do ustalenia sprawdzalem Cisnienie jezdzilem od jednego mechanika do drugiego pisalem nawet do VW bylem w serwisie skody nikt nie potrafil mi nic powiedziec nie chcieli sie tym bawic. Wymieniłem czujniki oleju bo to niewielki koszt(niecale 30 PLN) i nic to nie zmienilo. Jezdzilem tak dosc dlugo lecz jest to strasznie denrwujace zwlaszcza to piszczenie. W koncu po przejrzeniu instalacji razem ze znajomym mechanikiem okazalo sie ze w zaden sposob nie da sie oszukac komputera i z tym cisnieniem musi byc cos nie tak. Po dlugim i zmudnym dochodzeniu okazalo sie ze problemem jest pompa oleju. Okazalo sie ze jak pozyczylem samochod ojcu musial gdzies delikatnie przyrysowac miske oleju i przygial sie smok i jajkies opilki przytarly zebaki pompy. wgniecenie bylo naprawde niewielkie ale skutecznie uszkodzilo pompe. Po wymianie pompy wszytko jest ok. :)



pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » pn lut 27, 2006 20:52

Też obawiam się, że pompa. Miałem ostatnio zatarty zaworek zwrotny i działy się podobne "atrakcje" (najpierw na niskich świecił, potem bzyczał na wysokich, na warsztacie roz..waliło filtr oleju (bo zaworek powoli opadał..).
Musisz mieć przymknięty zaworek "na stałe". Naprawa niestety dość kosztowna (podnoszenie silnika, olej, uszczelki, pompa), ale spokojnie można zrobić u "garażowników" (nie jest to zbyt skomplikowane), zapłacisz znacznie mniej. W serwisie "straszyli" 1000, znajomy mechanik (wcześniej ;) ) zrobił za 300zł z częściami.



Awatar użytkownika
r5badkiller
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 18:15
Lokalizacja: Pleśna k/Tarnów
Kontakt:

Re: [mk3]Kontrolka cisnienia oleju

Post autor: r5badkiller » pn lut 27, 2006 22:31

darekwrc pisze:Witam szanownych posiadaczy VW Golfa. Mam problem z moim MK III 1.8 rocznik 92. Oto opis problemu:
Wszystko zaczyna sie gdzy silnik jest juz rozgrzany po jakiś 40 minutach jazdy. W momencie dodawania gazu zapala się kontrolka smarowania czemu toważyszy sygnał dzwiękowy. Gdy to sie stało udałem sie do mechanika aby zmierzyl mi cisnienienie oleju. Na wolnych obrotach było 2,2 bara a przy dodawaniu gazu wzrastało(pomiar wykonany na filtrze) Po odłączeniu kabli czujników cisnienia i po przekręceniu kluczyka w stacyjce do połowy kontrolka migała choć mechanik mówił ze nie powinna się swiecić wogóle. Pozimo oleju w normie. Wymiana oleju nic nie pomogła
Wszystko jest zastanawiajace bo problem pojawia sie gdy silnik jest rozgrzany i w momenci dodawania gazu średnio powyżej 60 km/h gdy wzrastają obroty silnika.
Czy ktoś z was miał może podobny problem????
Proszę o odpowiedz.
hej to tobie przynajmniej raz na jakis czas sie wlonczyła a mi teraz cały czas ie tucze i jak piszesz ze masz cisnienie 2,2 (chciałbym takie:roll:) natomiast u mnie jest ino 0,8 mi tesz sie tak działo bo miałem inny czujnik i noo raz na jakis czas sie wlanczał(teraz jest jaki ma byc) i nonstop sie drze :grrr: tesz dzis wymieniłem olej ale nic nie dało cza do mechaniora jak najszybciej


Golf to Golf. Niemiecka prostota i solidne wykonanie. Może nie ekscytuje, ale można na nim polegać.

Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » pn lut 27, 2006 23:11

w mk3 padaja czujniki ... kolejnosc jest taka ( ze wzgledu na koszty ) czujniki, wymiana oleju z filtrem, pompa... panewki itd ... ale przede wszystkim niech mechanik zmierzy cisnienie .. jak za niskie, moze warto przejsc na inny olej z syntetyka na polsyntetyka itd ... inna sprawa ze o tym w okresie zimowym na forum jest pelno.. tak jak mowiMrSalieri opcja szukaj



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pn lut 27, 2006 23:31

kontrolka wraz z dzwiekiem wlancza sie dopiero powyzej 2000 obrotów tak juz jest to zrobione w VW zreszta przez ostatnie pare dni to juz sa po 3 tematy dziennie o tym samym zakladane opcja szukaj bylo wiele postow na ten temat. i zawsze bylo rozwiazanie nikt nie zostal z tym problemem na zawsze :)


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

darekwrc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lis 17, 2004 19:35
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:

Post autor: darekwrc » czw mar 02, 2006 10:42

Miałem podobny problem. Wymieniłem filtr oleju i na razie jest ok. Nie polecam filtrów Filtron szajs.



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » czw mar 02, 2006 10:48

darekwrc pisze:Miałem podobny problem. Wymieniłem filtr oleju i na razie jest ok. Nie polecam filtrów Filtron szajs.
czyli wstawiamy wedlug ksiazki filtr firmy Mann o symbolu W719/5 :bigok:


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: cisnienie oleju

Post autor: djprezes » czw mar 02, 2006 10:50

Pienios pisze:Mialem calkiem niedawno podobny problem. Tyle ze kontorlka sie zaplala przy 2000 tys obrotów przy zdejmowaniu nogi z gazu. Sprawa byla trudna do ustalenia sprawdzalem Cisnienie jezdzilem od jednego mechanika do drugiego pisalem nawet do VW bylem w serwisie skody nikt nie potrafil mi nic powiedziec nie chcieli sie tym bawic. Wymieniłem czujniki oleju bo to niewielki koszt(niecale 30 PLN) i nic to nie zmienilo. Jezdzilem tak dosc dlugo lecz jest to strasznie denrwujace zwlaszcza to piszczenie. W koncu po przejrzeniu instalacji razem ze znajomym mechanikiem okazalo sie ze w zaden sposob nie da sie oszukac komputera i z tym cisnieniem musi byc cos nie tak. Po dlugim i zmudnym dochodzeniu okazalo sie ze problemem jest pompa oleju. Okazalo sie ze jak pozyczylem samochod ojcu musial gdzies delikatnie przyrysowac miske oleju i przygial sie smok i jajkies opilki przytarly zebaki pompy. wgniecenie bylo naprawde niewielkie ale skutecznie uszkodzilo pompe. Po wymianie pompy wszytko jest ok. :)
O w morde, ja też wczoraj zmieniłem pompe oleju bo mialem taki proble, okazało się ze też mialem bardzo malutkie zadrapanie na misce olejowej, a mechanicy powiedzieli ze własnie jakaś rureczka się wykrzywiła ktora zasysa olej, czyli ten samiuteńki problem, mialem także jakies paprochy w misce olejowej, pewnie też to o czym piszesz.

:panna:


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Post autor: Kaczor » czw mar 02, 2006 11:44

Zadziwiająca jest mentalność właścicieli VW , zwłaszcza w temacie kontrolki ciśnienia oleju , zresztą co by sie nie wys.... to będzie to czujnik lub brak styku .

zajeździłem i ABS-a , i AAM- a i jakoś w tych mexykańskich badziewiach czujniki miały się bardzo dobrze , gorzej z panewkami :mlotek: , z piszczeniem licznika poradziłem sobie wbijając w piezopiszczyk śrubokręt bo można zwariować - za to wytrzymałości nie można im odmówić - z rok tak jeździłem i dawał rade :grin:


Kleić , Taśmić , Trytytkować ...

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw mar 02, 2006 14:12

syncro2 pisze:Zadziwiająca jest mentalność właścicieli VW , zwłaszcza w temacie kontrolki ciśnienia oleju , zresztą co by sie nie wys.... to będzie to czujnik lub brak styku .
Dokładnie :rotfl: Niestety sporo mechaników również prezentuje takie podejście do problemu. Wpierw jest zwalanie winy na czujniki i elektryke. Potem na filtr oleju, na sam olej itp. :helm: A prawda jest taka że wadliwy czujnik zachowuje się inaczej niż zjechane panewki czy pompa oleju. Filtry Filtrona są używane w tysiącach Golfów i działają więc jeśli wszystko będzie OK to w każdym golfie powinny działać. Ja mam filtrona u siebie i działa dobrze więc w każdym innym mkII też musi działać o ile ciśnienie oleju będzie prawidłowe. Czy olej jest rozcieńczony benzyną można sprawdzić w ciągu minuty przy pomocy własnego nosa i oczów :)


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 95 gości