[b3]Problem z silnikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
robert83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 13, 2006 00:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[b3]Problem z silnikiem

Post autor: robert83 » pn lut 13, 2006 00:51

Mam passata 1,8 z 89 roku z silnikiem PF zagazowany i mam problem. Silnik zle chodzi na benzynie na jałowym biegu. Po dodaniu i odpuszczeniu gazu obroty spadają tak, że silnik prawie staje i dopiero po chwili wracają do góry. Jak juz przestaną falowac to są za wysokie jak na bieg jałowy (na słuch bo obrotomierza nie ma). Wina zapewne tkwi w regulacji. czy w związku z tym ktoś wie może jak należy ustawic śruby regulacyjne na przepustnicy i tę na filtrze powietrza aby wszystko grało jak należy, bo regulacje w warsztatach niewiele pomogły. Może są gdzieś w sieci dane o fabrycznych ustawieniach tych śrubek. Jak tak ,to byłbym bardzo wdzięczny za linka.PZDR4all
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 13:25 przez robert83, łącznie zmieniany 1 raz.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lut 13, 2006 05:06

Silnik PF jest na wtrysku elektronicznym, wina może leżeć po stronie silniczka krokowego który odpowiada za wolne obroty, sprawdż czy jest sprawny, skoro regulacje nie pomogły



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn lut 13, 2006 09:45

Silniczek może być zabrydzony brudnym olejem co w konsekwencji spowoduje jego gorsze działanie. Kup benzynę extrakcyjną i mały pędzelek. Wyczyść w środku silniczek i kilka razy przepłukaj go benzyną. Odłóż aż benzyna odparuje i zakładaj. ?Powinno pomóc.



Awatar użytkownika
robert83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 13, 2006 00:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: robert83 » pn lut 13, 2006 10:42

To nie to. Juz sprwawdzałem i czyściłem. A po włączeniu silnika słychac że działa. Ale dzienks za podpowiedzi.


PASSAT B3 1.8 PF - już sprzedany. Mondeo TD pod nogą

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 103 gości