[mk3]czujnik HALLA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
v.a.gmania
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 23:06
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

[mk3]czujnik HALLA

Post autor: v.a.gmania » czw lut 02, 2006 23:20

WITAM
MAM PYTANIE ZA CO ODPOWIADA CZUJNIK HALLA?PODLACZALEM GOLFA 3 DO KOMPA POKAZAŁO USZKODZENIE TEGO CZUJNIKA.POZNIEJ ROBIŁEM ANALIZE SPALIN AUTO ZADUZO SPALA PALIWA ZA MAŁO DOSTAJE POWIETRZA CZY TO MOZE BYC PRZEZ TEN CZUJNIK HALLA.
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2006 23:37 przez v.a.gmania, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » czw lut 02, 2006 23:38

Czujnik Halla daje Ci sygnał o położeni wału i posrednio steruje momentem zapłonu (dzialanie ma scisly zwiazek z magnetyzmem solenoid itp.) ;)czyli przy jego uszkodzeniu moze Ci szwankowac zaplon potocznie mowiac.
Co do paliwa i powietrza to z tego co mi wiadomo steruje tym komputer za posrednictwem lambdy.



Awatar użytkownika
v.a.gmania
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 23:06
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: v.a.gmania » pt lut 03, 2006 00:07

a jesli lambda jest ok to co to moze byc ze nie dostaje powietrza



mazja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 17:57
Lokalizacja: Węgorzewo

Post autor: mazja » pt lut 03, 2006 00:21

Szalejący zapłon może powodować, że nie zostanie spalona cała mieszanka i przez co sonda podaje, że silnik dostał za mało paliwa i komp zwiększa dawkę lub zmniejsza ilość powietrza. Najpierw trzeba chyba zrobić ten czujnik i wtedy zobaczyć.


Co z tego, że złom.
Już nie złom ale "oooo" czyli inna marka ale koncern ten sam :-)

Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » pt lut 03, 2006 00:27

hm...Jak sprawdziles na kompie i jest lambda ok masz ta pewnosc ze tak jest.
Ale najczesciej wlasnie lambda jest przyczyna ona steruje mieszanka w jakich proporcjach co ma podac.Na to co napisales to raczej sonda.
Moze spadl jakis przewod podcisnienia?Albo zasysa gdzies lewe powietrze.Sprawdz dobrze.
Pozniej trzeba by wykluczyc najbardziej proste rzeczy moze to byc np.wina filtra powietrza (jak dawno nie byl zmieniany).

pozdro



Awatar użytkownika
v.a.gmania
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 23:06
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: v.a.gmania » pt lut 03, 2006 00:51

3 moiesiace temu zmienialem filtr moje spalanie wynosi dokładnia 20 l/100km
juz nie wiem co mam robic?

[ Dodano: Czw Lut 02, 2006 23:53 ]
3 moiesiace temu zmienialem filtr moje spalanie wynosi dokładnia 20 l/100km
juz nie wiem co mam robic?alto pali mi dobrze bez problemów



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » pt lut 03, 2006 00:59

to napewno szukac trzeba przyczyny i to szybko....bo watpie zebys mial az tak ciezka noge...hehe :D
sprobuj z tym hallem moze jak nie wykazalo innych bledow przychylam sie do zdaniamazja, to dobre wytlumaczenie



Brzechwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 12, 2006 23:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Brzechwa » pt lut 03, 2006 09:34

w moim aucie też pokazuje uszkodzenie czujnika halla jak sprawdzam przez obd na włączonym zapłonie a na zapalonym silniku usterka znika i program nie wykrywa żadnego błędu czy to tak powinno być ??? Tak więc sprubuj przetestować czujnik na zapalonym silniku i zobacz co ci program wtedy powie pozdro


Brzechwa

Awatar użytkownika
v.a.gmania
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 23:06
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: v.a.gmania » sob lut 04, 2006 00:01

WITAM
PODPINAŁEM DRUGI RAZ ZECZYWIŚCIE BŁĄD ZNIKA PO ODPALENIU AUTA, ROBIŁET TEZ ANALIZE DALEJ CHU........JOWA NA NISKICH OBR. OK NA WYSOKICH LIPA. JUZ SAM NIE WIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Brzechwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 12, 2006 23:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Brzechwa » sob lut 04, 2006 00:17

powiedz co testowałeś dalej jakie analizy robiłeś??


Brzechwa

truckdriver75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 30, 2005 17:02
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: truckdriver75 » sob lut 04, 2006 00:59

Nie obraźcie się, ale dziwi mnie że bierzecie się za komputer w samochodzie nie majac o tym wystarczającej wiedzy. To normalne, że przy wyłączonym silniku komputer pokazuje usterkę czujnika Halla, bo on zaczyna wysyłać sygnały do komputera dopiero po odpaleniu. Swego czasu odstawiłem samochód do mechanika na wymianę pompy paliwowej, a że miał on interfejs do mojej instalacji gazowej, to bez mojej wiedzy tak ją ,,stuningował" że o mało nie urwałem paska rozrządu. Bo okazało się że interfejs to on miał ale pojęcie o ustawieniach to nie bardzo.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » sob lut 04, 2006 01:20

bo takie wlasnie pojecie ma wiekszosc mechanikow ja od momentu zrobienia(czytaj spierdo..nia) glowicy w mk1 nie zostawiam samochodu siedze i czekam az zrobi i patrze mechanikom na rece zwlaszcza w krakowie



Brzechwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 12, 2006 23:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Brzechwa » sob lut 04, 2006 22:17

ja używam interfejsu po to aby odczytać jedynie usterki a żeby modyfikować komputer to trzeba się na tym znać i trzeba mieć nie pokolei w głowie żeby przestawiać co się da bez najmniejszej wiedzy, a o ile dobrze mi sie kojaży to trzeba znać chyba hasełko do komputerka samochodu żeby w nim coś zmieni tak mi coś świta.


Brzechwa

golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » ndz lut 05, 2006 01:27

czujnik halla czyta obroty silnika i podaje impulsy do komputera aby wtrysk wiedział co ma robic



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości