[Mk2] Zamek tylnej klapy zaciął się

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

[Mk2] Zamek tylnej klapy zaciął się

Post autor: jusci » śr lut 01, 2006 21:34

Nie znalazłem niestety podobnego tematu.
Chodzi o to że zamek czsami się zacinał tzn gdy chciałem zamknąć bagażnik kluczykiem nie mogłem go przekręcić. Przeważnie po kilku próbach się odblokowywał ale dzisiaj nie dałem rady. Przy otwieraniu nie ma problemów. Ogólnie wydaje mi się że to nie jest problem z brudem i zapadkami bo przy otwieraniu i gdy się nie blokował przy zamykanie kluczyk lekko się przekręcał.
Wie ktoś co z tym zrobić? :hmm:


pozdro!

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » śr lut 01, 2006 21:43

Wie ktoś co z tym zrobić? hmm
silownik elektryczny centralnego zamka dwuprzewodowy pare metrow przewodu ladny przycisk typu reset troche cierpliwosci i klapa otwierana na przycisk z kabiny. mam tak zrobione i w mrozy nie mam problemow z otwieranien klapy a i duzo szybciej i wygodniej-moja propozycja



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » śr lut 01, 2006 22:33

Może jak bedzie cieplej to pomyśle nad tym.
Teraz wolałbym się jakoś uporać z tym zamkiem.
A można jakoś zamknąć (zablokować) zamek od środka? Trochę lipa tak zostawiać samochód z otwartym bagażnikiem (związałem od środka sznurkiem).


pozdro!

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » śr lut 01, 2006 22:42

Jedyne roziwazanie to wyejcie wkaldki i zobaczenie co z nia nie tak moze sie polamal jeden maly wkaldzik jakie tam wystepuja i blokuje przekrecenie nic skomplikowanego tam nie ma wiec do dziela

[ Dodano: Sro Lut 01, 2006 21:42 ]
Jedyne roziwazanie to wyjecie wkaldki i zobaczenie co z nia nie tak moze sie polamal jeden maly wkaldzik jakie tam wystepuja i blokuje przekrecenie nic skomplikowanego tam nie ma wiec do dziela



berna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 31, 2006 22:25
Lokalizacja: Whitestok

ah te zamki

Post autor: berna » czw lut 02, 2006 01:01

mam podobny problem u siebie w golfie np. jak musialem wyjac akumulator(to niestety bagaznik był otwarty) bo tak to mi z centralnego zamyka, ale czasami by sie przydalo zeby ten zamek jednak działał:) poza tym ze wycieraczki tylne sie zawieszaja i czasem nie działają i że jak ktos nie umie to czasemi jest problem z otwarciem drzwi to poza tym wsztstko w GOLFACH jest ok :grin: !!!



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw lut 02, 2006 01:26

berna wycieraczka Ci się zawiesza bo masz połamaną instalację w miejscu przejścia z klapy do nadwoziaw lewym górnym rogu nadwozia. Co do jusci to rozkręć wszystko a jest proste jak budowa cepa i dobrze wymyj zamek, przesmaruj lekko w miejscach współpracujących no i rozbierz wkładkę zamka i też wyczyśc i przesmaruj smarem to nawet przy -40 Ci się otworzy klapa z tyłu.Pozdrawiam



berna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 31, 2006 22:25
Lokalizacja: Whitestok

Post autor: berna » czw lut 02, 2006 22:11

dzieki za info
pozdrawiam 3majcie sie



Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » czw lut 02, 2006 22:32

Mialem kiedys podobny przypadek.Wykrecilem zamek i wrzucilem calosc do benzyny ekstrakcyjnej na 2 godziny po czym troszke potrzasalem zamkiem w tej benzynce a reszte pedzelkiem. Nastepnie czesci zewnetrzne(ruchome) zamka polalem olejem(bez przesady) i kapnalem troche do srodka(wkladki).Zanurzylem tez kluczyk w oleju i wsadzilem do srodka.Pokrecilem kilka razy lewo prawo i teraz zamek jak reka odjal.
Bylo to przed poprzednia zima i do dzisiaj zadnego problemu.Zrobilem to samo z zamkami i klamkami w drzwiach i nawet najwiekszy mroz i zamki chodza jak nowe.
Pozdrawiam


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
mustang7
DestructionDriver
DestructionDriver
Posty: 270
Rejestracja: wt sie 31, 2004 19:14
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: mustang7 » czw lut 02, 2006 23:09

mysle ze moze wystarczy wlaś tam troche wd40


Moje VW:
Golf mk2 -> USA
19% - sprzedany, dużo rzeczy na sprzedaż z niego :D
Golf mk4 -> US. ...
2...% (aktualizacja 2012-08) - zobacz ... 2014-07-25 SPRZEDANY
T4 Caravelle
Lupo 3L

Awatar użytkownika
bulekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 17:06
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: bulekk » czw lut 02, 2006 23:23

Mam ten sam problem, niestety :( ale może po zimie przejdzie ;] bo wcześniej problemów nie było.
Heh, marzenia :] prawda jest taka że jednak trzeba się będzie pobawić z zamkiem jak będzie cieplej..


KW



Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » czw lut 02, 2006 23:28

Ja wzialem to do domu.WD 40 jest dobre na szybko tez kiedys probowalem ale efekt jest krotkotrwaly.Wolalem zrobic to do porzadku i miec spokoj na kilka lat.


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
bulekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 17:06
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: bulekk » czw lut 02, 2006 23:30

No tak, ale teraz zostawic autko na kilka h bez zamkow to tak troche głupio :) chyba że ma się garaż. Ja ze swojego nie skorzystam bo father tam Audice parkuje, a jej na dwór np. na noc zostawic nie da :)))



Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » czw lut 02, 2006 23:45

ale czemu na noc? Zostaw auto na 2 godz na widoku zebys go umial wylookac z okna.Ja tak samo robilem bo rowniez garazy nie mam.W 2 godz spokojnie doprowadzisz zamek do stanu uzywalnosci


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
bulekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 17:06
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: bulekk » pt lut 03, 2006 00:05

No tak, tak, dla Ciebie to takie proste :) ale ja nigdy nie miałem do czynienia z mechaniką i pewnie do tak błachej rzeczy potrzebowałbym całego dnia :)))
Nie montowałem nawet samemu centralnego, nie robię żadnych napraw samemu.. jeszcze, bo nawet jeśli teorie mam opanowaną, w praktyce jest inaczej :)

No ale jeśli znajdę kilka dni wolnego to spróbuję się pobawić :p



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości