[Mk3] Przypalone sprzęgło

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: miś fazi, Qto, italiano_83, edzio, VIP

Postprzez Gawior » Pt lip 30, 2010 12:39

Witam. Wczoraj późnym wieczorem musiałem wycofać i gdy auto toczyło się do tyłu wrzuciłem 1 i ruszyłem szybciej.
Pociągło mi na sprzęgle i poszedł smród spawania ( na szczęście nie ślizga się po tym ). 2 dni wcześniej tez to poczułem, ale nie odczułem tego na aucie i myślałem że z zewnątrz coś tak zaśmierdziało.

Zapach wskazuje że przypaliłem sprzęgło. Wcześniej nie było z tym problemów, nie zauważyłem ślizgania się sprzęgła i teraz też tego nie ma. Jedynie co do sprzęgła można było się przyczepić to to że trochę wysoko bierze ( w porównaniu do drugiego auta z nowym sprzęgłem ), ale wcześniej zwalałem to w większości na linkę z samo regulatorem.
Od czego mogło się tak stać ? ( sprzęgło się kończy - niby coś w tym jest, ale objawów wcześniej żadnych ). Co będzie następstwem takiej sytuacji i w jakim czasie :jezor:
Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
JVC KD-SH1000->Genesis Q100X->DLS UR36S (UR2,5 i UR1), Soundstream Rubicon 502->Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz
Gawior
Forum Master
Forum Master

Online: 37d 18h 26m
Auto: Mk3 GTi Edition
Silnik: 2E

Postprzez rysiektr » Pt lip 30, 2010 13:04

Sprzęgło się kończy po trochu... u mnie było podobnie jednak było to uzależnione od pogody (nie wiem dlaczego) ale jak było wilgotno to miałem wrażenie, jakby czasem było delikatny uślizg przy gwałtownym ruszaniu i też ten zapach.... W końcu padł mi docisk w taki specyficzny sposób że nie dało sie go wcisnąć (wcisnać sprzęgła) :kac: po rozebraniu tarcza okazała się być już zjechana, natomiast kiedy się zepsuje trudno powiedziec, może jutro moze za rok ale na pewno już się kończy
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy

Online: 47d 23h 3m
Auto: GTI Edition
Silnik: ADY

Postprzez Gawior » Pt lip 30, 2010 13:51

Czyli trzeba zacząć odkładać :/ , a jeszcze zawias z przodu :( i to musi iść na pierwszy ogień bo za nie ak długo przegląd się zbliża.
Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
JVC KD-SH1000->Genesis Q100X->DLS UR36S (UR2,5 i UR1), Soundstream Rubicon 502->Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz
Gawior
Forum Master
Forum Master

Online: 37d 18h 26m
Auto: Mk3 GTi Edition
Silnik: 2E

Powrót do Techniczne (archiwum)