Rozrząd , pompa wody i rolka paska wielorowkowego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Rozrząd , pompa wody i rolka paska wielorowkowego

Post autor: koperson » sob lip 17, 2010 11:58

Witam :)

Posiadam golfa 3 rocznik 1994 , 1.9 TDI ze wspomaganiem

Jak wyzej w temacie mam do wymiany rolke paska wielorowkowego oraz pompe wody :) poniewaz te rzeczy zaczynają mi sie psuc (rolka delikatnie lata / buja sie na boki) natomiast pompa wody jest chyba na wykończeniu , tak bynajmniej zdiagnozował pewien mechanik .

Co do rozrządu to wogole plenuje go wymienic poniewaz kupiłem golfa z pol roku temu , zrobiłem z 15tys. km , ale poprzedni właściciel jak pytałem - nie pamieta kiedy wymienał rozrząd . Tak wiec chce sie za to zabrac zeby byc spokojnym :)

Moje pytanie brzmi : czy do tych wszystkich elementow bedzie mi potrzebny kanał lub podnośnik ? Czy da rade to wymienić tylko od góry ?

Poniewaz mam pewnego znajomego ktory jest swietnym specjalistą od golfów (lecz nie jest mechanikiem co jest rownoznacze z brakiem dostepu do kanału lub podnośnika . A nie jestem bardzo bogaty zeby płacić wieksze pieniadze u mechanika skoro ten znajomy ma pojęcie i moze to zrobic taniej :)

Z tego co mowił to on robi sobie wszystko sam w golfie , nawet zaiweszenie . Stawia na lewarku i robi :) .

Prosze o jakies rady :)

[ Dodano: 17 Lip 2010 12:12 ]
Acha i zauważyłem ze wiatrak od chłodnicy sie nie włącza nawet przy temperaturze dochodzącej do 110 stopni :( mechanik mi mowił ze to własnie moze byc od tej pompy wody.

A jakie jest wasze zdanie ?



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » sob lip 17, 2010 14:07

Da rade to zrobić z podnosnika,tylko trzeba wyżej podniesc auto.Aj jak Ci rolka lata już na boki to nawet na tym nie jeździj.Potrafi przeciąć pasek i wtedy :butthead:


Jacek

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: koperson » sob lip 17, 2010 14:15

Tak tak , nie zamierzam jezdzic :) czekam cierpliwie na części i nie ruszam auta

Wszystko da rade zrobic z podnosnika ? :)



gufi96vp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 19:02
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Rozrząd , pompa wody i rolka paska wielorowkowego

Post autor: gufi96vp » pt lip 30, 2010 17:14

ja rok temu wymieniałem rozrząd pompe i paski z podnośnika... nie było problemu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 97 gości