Sterownik centralnego i luźnik kabel nieznanego pochodzenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Sterownik centralnego i luźnik kabel nieznanego pochodzenia

Post autor: Gawior » pn lip 05, 2010 20:54

Witam. Zakupiłem na allegro uniwersalny sterownik centralnego zamka firmy NOXON http://www.allegro.pl/item1100988391_st ... klapa.html i chcę go podłączyć w moim Mk3 GTi kolory znam ( szary , zielony ) i że sterować ma PLUSEM, więc z podłączeniem nie powinno być większych problemów.
Pierwsze pytanie to jak spojrzałem na oryginalny sterownik centralnego zauważyłem luźny kabel Obrazek i nie wiem od czego on jest.

Drugie to, czy podłączając uniwersalny sterownik centralnego który kupiłem, nie będę miał problemu z tym co już jest ( czy nie będą się "gryzły" jakoś ).
Bo kable wychodzące z drzwi w tej gumowej czarnej izolacji na zdjęciu powyżej są wlutowane w ten sterownik oryginalny i z drugiej strony wychodzą kable o takich samych kolorach ( bez brązowego ), podłączone wtyczką i idą gdzieś dalej Obrazek

Odłączając tą wtyczkę centralny w ogóle nie działa :jezor:

Jeżeli te dwie rzeczy działające razem nie będą się kłóciły, to poza zielonym i szarym ( otwieranie, zamykanie ) co tam są za kable ? Może mógł bym jest wykorzystać podłączając ( np. może któreś z nich to kierunkowskazy, czy stały +12V itp. - miernik mi się zepsuł xD ).

I jeszcze jedno, to z kąd idą kable do diody w drzwiach co mruga po zamknięciu ( koło rygla ) bo raczej nie z tego oryginalnego sterownika.
Ostatnio zmieniony pn lip 05, 2010 20:59 przez Gawior, łącznie zmieniany 1 raz.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » pn lip 05, 2010 21:06

Gawior pisze:i nie wiem od czego on jest.
antenka :grin:

[ Dodano: Pon Lip 05, 2010 21:07 ]
Gawior pisze:i że sterować ma PLUSEM
a masz oryginał pneumatyczny z pompką czy elektryczny dokładany z
Gawior pisze:Odłączając tą wtyczkę centralny w ogóle nie działa
bo coś się tu nie zgadza....

[ Dodano: Pon Lip 05, 2010 21:09 ]
chodzi o kolor zółty wychodzący z modułu??



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pn lip 05, 2010 21:20

Co do tego luźnego brązowego z wtyczką, to antenę mam na dachu, a nie w błotniku (chyba że tak wychodziło uniwersalnie z elektryką z fabryki i jest jakieś zasilanie do anteny której nie ma, tak jak mam kabel do poduszki pasażera, a mam schowek i ogólnie wszędzie jest podane że wyposażony w poduchę kierowcy ).

Nie no wszystko jest raczej oryginalne. Centralny oryginalny z "pompką" w bagażniku i na 4 drzwi i bagażnik.
Nawet ten moduł/sterownik centralnego to Meta System M20/7 i znalazłem, że tan był montowany w Golf III itd.

Jak odłączam wtyczkę z tego modułu to raczej przerywam obwód otwórz, zamknij, zasilanie itd. dla tego nie działa centralny jak przekręcam kluczyk w drzwiach.
Ostatnio zmieniony pn lip 05, 2010 21:22 przez Gawior, łącznie zmieniany 1 raz.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 05, 2010 22:02

Gawior pisze:Meta System M20/7 i znalazłem, że tan był montowany w Golf III itd.
ale to nie jest fabryczne, tylko dokładane gdzieś u dielera, pewnie dedykowane do MK3 i montowane na fabryczne wtyczki bez cięcia kabli itd, ale wywal jak nawala, wtyczkę wpiętą w to wepnij w gniazdo w skrzynce tam gdzie teraz jest wtyczka od żółtego wpięta.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pn lip 05, 2010 23:20

To żółte jest zespolone z kablami co wchodzą w drzwi i nie ma wtyczki, tylko z tego idzie wtyczka i kable gdzieś w auto.
Po 2 wszystko jest niby sprawne, tylko jak kupowałem to bez pilotów dostałem kluczyk bo oby dwa zginęły i dla tego chcę założyć jakiś inny sterownik centralnego z pilotami.
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn lip 05, 2010 23:22 przez Gawior, łącznie zmieniany 1 raz.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 05, 2010 23:27

Gawior, na tej ostatniej fotce: po lewej jest wtyczka tak? To jest oryginalna wtyczka z instalacji samochodu która była wpięta może nie w skrzynkę z tyłu jak wcześniej ci napisałem ale w złącze w słupku kierowcy. Na 99 procent w miejsce tej wtyczki jest teraz wpięta wtyczka kończąca wiązkę wychodzącą z tego żółtego modułu. Sprawdź gdzie te kable idą. Wypnij wtyczkę która jest teraz wpięta do modułu i wepnij ją tam gdzie była oryginalnie , moduł wywal i dobre ci radzę zapomnij o sprawie, po licho ci moduł bez pilotów, skąd je weźmiesz. Kupa szukania, a sterowniki po 5 dych na allegro jakie chesz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » wt lip 06, 2010 12:56

Tak jak pisałem wcześniej, że sterownik z pilotami ( NOXON ) już kupiłem ( link powyżej ).
Pytanie było tylko czy to się nie "pogryzie" itp. i od czego są to kable co wchodzą do tego żółtego modułu.
Ten żółty sterownik Meta System to jest część alarmu, a to na pewno działa i nie wiem czy po jego odłączeniu nie przestanie działać alarm.

Co od wtyczki to kable które wychodzą z tego żółtego modułu idą prosto do tej białej kostki w słupku co łączy kable z słupka z drzwiami itp. i nie wpięte są one tam na wtyczce tylko bezpośrednio do tej białej okrągłej kostki i wchodzą w nią pojedynczo.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 06, 2010 13:39

od włącznika centrala w zamku biało czerwony, zielony i szary (te kable sterują zamkiem), oraz plus po zapłonie, stały i masa brązowa. To sa powtórzone kable co w tej oryginalnej wiązce w którą żółty sterownik został wpięty. Może nie będzie przeszkadzał ale powtarzam ci to jest do wywalenia. Rób jak uważasz
Ostatnio zmieniony wt lip 06, 2010 13:40 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » wt lip 06, 2010 18:54

Który kolor kabla to stały plus ? Albo z kąt go pociągnąć ?

[ Dodano: 07 Lip 2010 20:03 ]
Podłączone ( przy odłączeniu tego żółtego modułu miałem problem z alarmem, więc został i jest OK ), ale mam jeszcze pytanie odnośnie kabli od migaczy.
Po zdjęciu osłony kierownicy, do manetki podłączona jest kostka z kablami i które są od kierunkowskazów/ w które muszę się wpiąć ?


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 84 gości