Golf IV spryskiwacze lamp.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

depo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 20:24
Lokalizacja: Wrocław

Golf IV spryskiwacze lamp.

Post autor: depo » wt cze 22, 2010 20:57

Witam na forum. Wczoraj kupiłem VW Golfa rok XX.12.99 z fabrycznymi xenonami a co za tym idzie posiada spryskiwacze lamp. Jednak mam problem z ich uruchomieniem. Przy spryskiwaniu szyb ( długim ) nie działają. Nie wiem jak je odpalić. Jest duży zbiornik 5,5 l Są wężyki i instalacja. Może ktoś z oblatachych kolegów coś podpowie. Jak to dalej sprawdzać , czy VAG coś pokarze ? Z góry dzieki za pomoc i wyrozumiałość dla świerzaka.

Acha nie działa jeszcze kontrolka otwarcia klapy i tylna lampka oświetlenia ( górna ) w bagażniku bo to kombi i kontrolka tempomatu.
Ostatnio zmieniony śr cze 23, 2010 14:10 przez depo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
KoMaR245
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 17:26
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: KoMaR245 » wt cze 22, 2010 22:06

co do spryskow musisz miec wlaczone swiatla i spryskac dluzej szybe wtedy sie wlaczaja spryski reflektorow



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: Salwinek91 » śr cze 23, 2010 10:33

kolego depo też miałem problem z oświetleniem bagażnika kiedyś. problem tkwił w zamku bo tam jest czujnik który powinien zapalac światło podczas otwierania bagażnika. u mnie się troche styki chyba przetarły i już nie łączyło tam. ale udało się to zrobic jakoś. bo samego tego czujnika podobno nie można kupic
Ostatnio zmieniony śr cze 23, 2010 10:34 przez Salwinek91, łącznie zmieniany 1 raz.



depo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 20:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: depo » śr cze 23, 2010 13:52

Dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Re: Golf IV spryskiwacze lamp.

Post autor: Jaaro » śr cze 23, 2010 14:38

depo pisze:Acha nie działa jeszcze kontrolka otwarcia klapy
To coś takiego jest w Golfach? Ja mam highline i nie widziałem u mnie takiej kontrolki (może też jest spalona) w którym miejscu powinna się znajdować??


WKS Śląsk Wrocław

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr cze 23, 2010 15:31

Jaaro, nie we wszystkich był taki bajer...
depo, co do kontrolki o oświetlenia bagażnika do uszkodzony/zabrudzony mikrostyk w zamku. Brudzi się często od płynu do spryskiwacza który cieknie z tylnej wycieraczki a to z kolei spowodowane jest zatarciem się wycieraczki. Jest też opcja przetartych przewodów w gumowej przelotce między klapą a budą.

Jakby co to tu masz o wycieraczce http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314
O zamku znajdziesz, jest sporo tematów.



depo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 20:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: depo » czw cze 24, 2010 15:17

Dziękuję za pomoc. panowie pociągnę jeszcze temat spryków xenonów. Zrobiłem tak jak podpowiadał kolega wyżej ywaliłem prawie cały zbiornik 5,5 l płynu i nic. Można jakoś zdiagnozować usterkę w VAG-u a może ktoś maił podobny problem.
Proszę pomóżcie.



Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: Jaaro » czw cze 24, 2010 16:37

depo, musisz ściągnąć zderzak i zobaczyć co się dzieje. U mnie też nie działają ale nie mam kiedy tego sprawdzić.

Tu masz temat z demontażem zderzaka --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=155975

Może w niedzielę rozbiorę u siebie to napiszę co tam siedzi ;)


WKS Śląsk Wrocław

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » czw cze 24, 2010 16:42

depo pisze:Można jakoś zdiagnozować usterkę w VAG-u a może ktoś maił podobny problem
vagiem raczej nie, przyczyna jest najczęściej mechaniczna padnięta pompka, jeżeli bezpiezpieczniki są ok to odłącz pompkę we wtyczkę podłącz małą żaróweczkę i zobacz czy się zaświeci na włączonych światłach przytrzymaj dłużej spryskiwanie szyby, jeżeli sie pojawi to dobrze, jak nie to trzeba szukać dalej, pompkę dla pewności możesz zapiąć na krótko po akumulator i hej, jak sie odezwie to spryski się wysuną jak nie to do wymiany



depo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 20:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: depo » czw cze 24, 2010 20:50

Dzięki . Tylko jeszcze jedno. Gdzie jest umiejscowiona ta pompka ?



greg

Post autor: greg » czw cze 24, 2010 21:12

na zbiorniczku od strony lampy



Awatar użytkownika
OLGRAN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr paź 28, 2009 17:11
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: OLGRAN » czw cze 24, 2010 21:56

depo pisze:Przy spryskiwaniu szyb ( długim ) nie działają. Nie wiem jak je odpalić.
U mnie w mk 5 spryski działały co 5 mycie szyby( przy włączonych światłach)


Golf IV Variant 1.9 TDI PD 2003 r Special
BYŁ- GOLF PLUS 1.9 TDI COMFORTLINE 2006 r

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » czw cze 24, 2010 23:32

depo pisze:Dziękuję za pomoc. panowie pociągnę jeszcze temat spryków xenonów. Zrobiłem tak jak podpowiadał kolega wyżej ywaliłem prawie cały zbiornik 5,5 l płynu i nic. Można jakoś zdiagnozować usterkę w VAG-u a może ktoś maił podobny problem.
Proszę pomóżcie.
W zimie kiedy szyba przymarza i często korzysta sie z płynu a te spryskiwacze potrafia na 300km odcinku wyżłopać te 5,5l płynu -znajomy elektromechanik powiedział mi że może je odłączyć (mechanicznie-niezgłebiałem tematu) ale znalazłem na to sposób w dzień gasze mijania i wtedy spryskuje szybe :grin: - więc może w tym problem że ktoś je odłączył. zruć zderzak i looknij


...zawsze coś

depo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 20:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: depo » pt cze 25, 2010 13:56

Tak zrobię w weekend. zdejmę zderzak O wynikach poinformuję. A co do kontrolki otwarcia klapy kolega miał rację uwalił się wyłącznik w zamku - zostaje wymiana.

A tak nawiasem w zegarach podświetlenie jest na diodach czy żaróweczkach bo co kogo spytam to każdy inaczej twierdzi. mam takie ciemne podświetlenie w dzień prawie nie widać a wieczorem to dwa pola z km i zegarkiem różnią się bardzo od reszty.

I jeszcze raz dzięki za wyrozumiałość i pomoc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości