migajaca kontrolka oleju Golf 3 TD :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomczis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 22:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

migajaca kontrolka oleju Golf 3 TD :(

Post autor: tomczis » czw sty 19, 2006 18:54

Witam. Prosze o pomoc w następującej sprawie: Przy zapalaniu silnika miga mi kontrolka oleju. Mignie 2 lub 3 razy i przestanie. Niezaleznie czy silnik jest zimny czy cieply. Gdy jest cieply i zaraz po zgaszeniu go odpale to niemiga ale gdy odczekam z 10 min to mignie. Przedstawie krutki opis historii, jak do tego doszlo i od kiedy tam mi sie robi. Pewnego dnia kupilem sobie nową linke sprzęgla i zacząlem wymieniac, ale stara linka jakos niefortunnie sie zaciela a ze to by wieczor to niechcialo mi sie jej przecinac i zostawilem ją do rana (zaciela sie tak jakby ktos nacisla caly czas sprzęgło, tak stalo do rana). Rano przecialem starą linke i zalozylem nowa i wszysto wydawalo sie wporządku (na pozór :( ). Przystąpilem do odpalania Golfika. Odpalil, ale kontrolka oleju migala caly czas i niegasła, a auto mialo straszne niskie obroty, wiec go zgasilem. Po odczekaniu kilkudziesięciu minut odpaliłem go znowu, tym razem kontrolka zamigała ok 10 razy i przestała. I właśnie od tego czasu kontrolka oleju miga kilkakrotnir po zapaleniu auta. Co sie mogło popsuć?? Co ma wspólnego sprzęgło z ciśnieniem oleju?? Pomóżcie !!!



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » czw sty 19, 2006 20:28

moze gdzies uszkodziłes przewód od czujnika i zwiera sie co jakis czas z masa? ale to chyba nie to ale wazne jest to ze gasnie a kiedy ostatnio olej wymieniałes??



tomczis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 22:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tomczis » czw sty 19, 2006 21:00

olej wymienialem 2 tysiace temu razem z filtrem oczywiście. Ale to mi sie stalo wlasnie po wymianie tej nieszczęsnej linki :(



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » czw sty 19, 2006 21:25

Stawiam ze masz filtr FILTRONA i kontrolka gasnie po paru mrugnieciach po zapaleniu i juz sie nie zapal jak jest silnik ciepły tylko dopiero po nocy przy odpalaniu. Przy Filtronie po prostu tak jest po jakimns czasie i nic nie zrobisz no chyba ze zmienisz marke filra np na MANN to nie bedzie takich objawów ale to tez kosztuje!
Nie ma sie czym przejmowac, ja tez tak mam i nie tylko ja.
Pozdrawiam!



tomczis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 22:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tomczis » czw sty 19, 2006 21:42

z tym filtronem to trafiles:) dzieki. Sprubuje wymienic filtr. Ale dalej niekapuje dlaczego mi sie to stalo po wymieanie tej linki. Mogl przesunąc sie wal przez to nacisniete sprzeglo przez cała noc??



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » czw sty 19, 2006 22:24

tomczis pisze:z tym filtronem to trafiles:) dzieki. Sprubuje wymienic filtr. Ale dalej niekapuje dlaczego mi sie to stalo po wymieanie tej linki. Mogl przesunąc sie wal przez to nacisniete sprzeglo przez cała noc??

nie no bez przesady nawet nie ma takiej mozliwosci



tomczis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 22:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tomczis » czw sty 19, 2006 22:28

wiec czym to moglo byc spowodowane ze ta kontrolka po odpaleniu niechciala wogule zgasnac??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości