Odłączenie kostki od napinacza pasów kierowcy Golf V

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fenol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob maja 05, 2007 14:27
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fenol » pt cze 04, 2010 23:44

Nie jeżdżę z niezapiętymi pasami, a jedynie drążę temat bo na co dzień samochodem tym jeżdzi żona - stąd te obawy. Gdybym to ja użytkował ten samochód to po odpięciu kostki przez mechanika już dawno bym o tym zapomniał i nie zawracał głowy, ale... żona to co innego - muszę być 100-procentowo pewny. Teraz już jestem. Zostawię kostkę odpiętą, chyba że znajdę kogoś z VAG-iem w okolicy. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

[ Dodano: 04 Cze 2010 23:49 ]
Aha jeszcze jedno: czy to prawda, że po odłączeniu tej kostki przy niezapiętych pasach poduszka wystrzeliłaby w razie wypadku? Jeśli tak to jednak jakieś powiązanie ten czujnik z poduszką ma.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob cze 05, 2010 19:58

fenol pisze:
Aha jeszcze jedno: czy to prawda, że po odłączeniu tej kostki przy niezapiętych pasach poduszka wystrzeliłaby w razie wypadku? Jeśli tak to jednak jakieś powiązanie ten czujnik z poduszką ma.
nie ma to związku, jak już napisałem wyżej pomimo dezaktywowania kontrolki niezapiętych pasów poduchy w blokakach pomiarowych są nadal aktywne, jeżeli byłoby inaczej to jednocześnie musiałaby się zapalić kontrolka air-bag, analogicza sytuacja z odpięciem kostki - kontrolka air-bag musiałaby dawać po oczach - a nie daje :wink:

ps. kiedyś też myślałem że poducha nie odpali :wink:
Ostatnio zmieniony sob cze 05, 2010 20:01 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 113 gości