problem z ręcznym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

domino1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob gru 13, 2008 16:55
Lokalizacja: Lubsko

problem z ręcznym

Post autor: domino1992 » sob maja 15, 2010 15:00

witam, mam mianowicie problem z hamulceem ręcznym, w lewym kole go w ogole nie ma w prawym jest bardzo slaby, nawet jak podciagne go w kabinie na maxa w prawym kole bardzo slabo trzyma.

na rysunku postaram sie opisac jak to w miare wyglada:

Obrazek

w razie pytam, moge dopowiedziec co jest potrzebne do diagnozy?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » sob maja 15, 2010 15:12

Linka i zaciski nie sa zapieczone Nacisni pedal hamulca noga a wtedy zaciogni reczny i zobacz czy trzyma



domino1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob gru 13, 2008 16:55
Lokalizacja: Lubsko

Post autor: domino1992 » sob maja 15, 2010 15:42

dobrze podniose go jeszcze dzis i sprwdze co to da, a powiedz mi kolego co to za efekt powinnien wtedy byc?



NiCom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:21
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: NiCom » sob maja 15, 2010 19:18

Pewnie masz zapieczone zaciski. U mnie też ręczny nie trzymał. Mechanik pryskał jakimś WD40 czy innym środkiem penetrującym a ja deptałem raz na pedał hamulca, raz zaciągałem ręczny. Początkowo dzwignia przy zacisku wogóle nie wracał. Musiał ją uderzyć młotkiem. Teraz od 2 tygodnie jest OK. Dodatkowo założył mi na zaciski sprężyny - takie jak są w Golfie V, Audi czy Passacie. Mają za zadanie pomagać w dociskaniu dzwigni przy zaciskach. Cikawe że otwory w zaciskach pasowały na sprężyny ale Golf 4 tych sprężyn fabrycznie nie ma.

Regeneracja zacisku kosztuje 380zł - dzwoniłem i pytałem w firmie Lauber w Słupsku

Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości