golf III 1.6 B G nie pali na benzynie, na gazie ok

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
przemo8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 04, 2010 17:06
Lokalizacja: końskie k/kielc

golf III 1.6 B G nie pali na benzynie, na gazie ok

Post autor: przemo8 » wt maja 04, 2010 17:26

Z racji że każdy samochód jest inny, i może mieć te same przyczyny ale inne objawy to opiszę swój problem z autkiem.

Kupiłem w kwietniu br. golfa III 1.6, benzyna +LPG, 1994r.
Samochód był dobry, po kilku dniach zgasł, ale uznałem że to pewnie moja wina.
Po kolejnych dniach zgasł, nie chciał zapalić, jeździłem na gazie.
Ostatnio już tragedia nie odpada wogóle, rozrusznik kręci.
Dzisiaj był u elektryka, podłączył się pod kompa, zresetował błędy, wymienił dwa zawory, skrócił czas przejścia od zapalenia do lpg do kilku sekund, przeczyścił filtr powietrza, zmniejszył obroty silnika.
Aktualnie samochód nie pali na benzynie, dusi się, zapali się go i jak się nie podgazuje to albo się bardzo dusi albo od razu gaśnie.
Po przejściu na LPG nie ma najmniejszych problemów.

To co wiem co zrobił poprzedni właściciel to:
wymienił instalację elektryczną i kopułkę.

poziom oleju w silniku jest ok, paliwo jest, bo nawet dzisiaj zatankowałem.
czujnik temp oleju wymieniłem bo stary nie działał, i czujnik temp paliwa.
Pompka paliwowa jest dobra.

chcę na gazie jeździć, ale jak czasem zabraknie gazu to co zrobić jak nie będzie chodził na benzynie.

Co proponujecie żebym jeszcze zrobił?

Czy należałoby zwiększyć obroty silnika, ale wtedy będzie więcej palił gazu. teraz ma obroty 1000 na gazie, wcześniej miał trochę więcej.
u elektryka odpalał na benzynie i było ok.
Ostatnio zmieniony wt maja 04, 2010 17:39 przez przemo8, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt maja 04, 2010 18:53

przed uruchomieniem zimnego silnika zdejmij wtyczkę z czujnika temperatury płynu (z prawej strony głowicy w króćcu wodnym), jak odpali od pierwszego razu to masz uwalony czujnik temp. On odpowiada za dawkowanie paliwa w zależności od temp. silnika.

Daj info o jak odpalił, wtedy będziemy radzić dalej, no i podaj 3-literowe oznaczenie silnika

tu masz podpowiedź:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=182296&start=0


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
przemo8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 04, 2010 17:06
Lokalizacja: końskie k/kielc

moje zdjęcia samochodu

Post autor: przemo8 » śr maja 05, 2010 07:54

nie ma żadnych oznaczeń, nie wiem jakie 3 litery chcesz

http://images47.fotosik.pl/290/ad3c445bf3532452.jpg

http://images35.fotosik.pl/145/03385967967a7921.jpg

http://images43.fotosik.pl/290/c22e1b2eda80c763.jpg



filmik z mojego samochodu jak odpalałem dziś rano
http://w615.wrzuta.pl/film/5C3nRJzYp56/mvi_0021

nie sprawdzałem jeszcze go, tego czujnika potem sprawdzę.

[ Dodano: 05 Maj 2010 21:21 ]
i co myślicie, co to może być?

po południu nie mogłem odpalić, żeby na gaz przeszedł musi być kilka sek na benzynie, a z benzyną lipa.
jak już przejdzie na lpg nie ma problemów, nie gaśnie, ma moc.
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 08:03 przez przemo8, łącznie zmieniany 2 razy.



peterps
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Krk

Post autor: peterps » śr maja 05, 2010 22:53

mam identyczny problem i mój golf identycznie się zachowuje jak Twój na filmiku.

odpalam go jedynie "zakrapiając" gaźnik -> zapalenie na benzynie -> >2k obrotów -> przechodzi na gaz i jest ok.

dodam że wymieniłem pompe paliwa i filtr paliwa wczoraj. co to może być innego?



Awatar użytkownika
Rafgol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 03, 2010 18:46
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rafgol » śr maja 05, 2010 23:00

Przemo8 najprawdopodobniej to padnięta pompa paliwa w zbiorniku, często się zdarza że pompa słychać jak pracuje ale nie ma odpowiedniego ciśnienia, ja miałem podobne objawy zazwyczaj nie palił na benzynie czasami odpalił ale za chwilę zgasł wymontowałem wkład pompy ze zbiornika paliwa sprawdziłem na krótko wyjętą pompę w wodzie działała ale miała bardzo małe ciśnienie i wydatek kupiłem nową i teraz jest ok. Koszt wkładu pompy to koszt od 50 zł do 200 zł. na allegro.


...::: STRAŻAK:::...Nasza praca zaczyna się tam gdzie kończy się wasza odwaga , tam gdzie zaczyna się wasz strach tam my jesteśmy w pracy.

Awatar użytkownika
przemo8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 04, 2010 17:06
Lokalizacja: końskie k/kielc

Post autor: przemo8 » pt maja 07, 2010 21:56

Rafgol pisze:Przemo8 najprawdopodobniej to padnięta pompa paliwa w zbiorniku, często się zdarza że pompa słychać jak pracuje ale nie ma odpowiedniego ciśnienia, ja miałem podobne objawy zazwyczaj nie palił na benzynie czasami odpalił ale za chwilę zgasł wymontowałem wkład pompy ze zbiornika paliwa sprawdziłem na krótko wyjętą pompę w wodzie działała ale miała bardzo małe ciśnienie i wydatek kupiłem nową i teraz jest ok. Koszt wkładu pompy to koszt od 50 zł do 200 zł. na allegro.
Nie.
Benzyna dochodzi do silnika poprawnie, mechanik chciał zmienić nawet pompkę paliwową, ale po sprawdzeniu stwierdził że dobrze podaje paliwo do silnika.
To coś innego.

Zostawiłem na kilka dni u mechanika elektryka z rodziny. Zobaczymy jak będzie. napiszę jeśli naprawi, jest dobry to pewnie da radę.



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » pt maja 07, 2010 22:07

czyli twoje auto zapali na benzynie tylko musisz dodac gazu i jak trztmasz ten gaz to silnik sie nie dusi czy jak ( auto caly czas na PB bez przelaczenia na paliwo gazowe)



Awatar użytkownika
przemo8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 04, 2010 17:06
Lokalizacja: końskie k/kielc

Post autor: przemo8 » pt maja 07, 2010 22:14

FIRERS pisze:czyli twoje auto zapali na benzynie tylko musisz dodac gazu i jak trztmasz ten gaz to silnik sie nie dusi czy jak ( auto caly czas na PB bez przelaczenia na paliwo gazowe)
zapali na benzynie ale od razu gaśnie mimo iż dociskam pedał gazu na fula, zamiast wysokich obrotów one maleją i gaśnie, gdy przechodzi na gaz obroty szybko wzrastają.
tak jakbym odpalał na wodzie a nie na benzynie.
nawet nagrzany silnik nie robi różnicy.
mam z tym wielki problem.
Jak kiedyś zabraknie lpg na trasie to laweta zostanie, bo na benzynie sobie nie pojeżdżę.


golf III 1.6 B G ABU 75KM 1994r. czarny

Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » pt maja 07, 2010 22:22

pisales o bledach pod kompem wiesz co to bylo. jesli cisnienie paliwa jest ok mierzone przy dolocie monowtrysku, to zostaje wtryskiwacz. a filtr paliwa byl wymieniany.



Awatar użytkownika
przem_uc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: przem_uc » pt maja 07, 2010 22:51

U mnie było podobnie - na benie kłopoty a na gazie luz. Więc szukaliśmy w benzynie. A problem był w gazie. Pomogła emulacja sondy u gazownika - do dziś śmiga bez zająknięcia. Pozdro



Awatar użytkownika
przemo8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 04, 2010 17:06
Lokalizacja: końskie k/kielc

Post autor: przemo8 » pn maja 17, 2010 16:47

daje sobie chyba spokój. będę na gazie jeździł, jak zacznie sie zima to pomyślę jak sprzedać samochód albo go naprawić.


golf III 1.6 B G ABU 75KM 1994r. czarny

KOSA1987
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:47
Lokalizacja: Miastko
Kontakt:

Post autor: KOSA1987 » pn maja 17, 2010 17:01

zaciśnij przewód na powrocie od benzyny wytworzysz wówczas większe ciśnienie w układzie i sprawdz wtedy czy chodzi na benzynie, jeśli jest ok lub lepiej to znaczy ze pompka paliwa jest juz mało wydajna i należy ją wymienic



Awatar użytkownika
przemo8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 04, 2010 17:06
Lokalizacja: końskie k/kielc

Post autor: przemo8 » ndz maja 23, 2010 20:47

KOSA1987 pisze:zaciśnij przewód na powrocie od benzyny wytworzysz wówczas większe ciśnienie w układzie i sprawdz wtedy czy chodzi na benzynie, jeśli jest ok lub lepiej to znaczy ze pompka paliwa jest juz mało wydajna i należy ją wymienic
pompka działa poprawnie, była sprawdzana na sucho zarówno jak i przez urządzenie jakieś.

Byłem u gazownika, powiedział że to nie problem gazu i że wszystko jest w porządku z LPG.

Powodów jest tysiąc, tak to jest jak się kupi tanio samochód na gaz.
jestem z końskich, zna ktoś dobrego mechanika który by mógł to zrobić?
Ale takiego co zrobi i mało weźmie, bo większość chce jak najwięcej wymienić, dużo wziąźć i jeszcze nie naprawią a gorzej zepsują.
albo w rejonie Kielc.


golf III 1.6 B G ABU 75KM 1994r. czarny

KOSA1987
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:47
Lokalizacja: Miastko
Kontakt:

Post autor: KOSA1987 » ndz maja 23, 2010 21:12

po obejrzeniu filmu podejrzewam że problem tkwi w immobilizerze. lub któruś z przekażników odłancza pompkę? Posiadasz może alarm?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 136 gości