Golf mk3 1.8 GT! Nie działa cylinder

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krisss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn lis 28, 2005 21:32
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: Krisss » pn sty 09, 2006 17:30

1-sprawdzic kompresje
2- jesli kompresja jest w normie....no to mamy rebus ..podobnie jak u mnie w jetce

u mnie nie palil na jeden cylinder bo wydmuchało uszczelke...a raczej silikon ktory ktos tam dal zamiast uszczelki. na 3 cylinder ciągnął lewizne i za cholere nie mozna bylo tego rozkminic o co chodziło. Nawet psikałem sprayem do sprawdzania szczelności i to nic nie wykazało bo lewizne brał z dołu.


JEEDAY przyspiesza 0-150-0 => http://www.youtube.com/watch?v=uDs0SicGJN4

ALARMY, CENTRALNE ZAMKI, BLOKADY, CB RADIA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, MECHANIKA-NAPRAWY ROZNE-pisz na priv

greg

Post autor: greg » pn sty 09, 2006 17:32

a skąd wiesz że nie działa - tj co odpinasz po kolei kable i na tym jednym nie ma róznicy w obrotach? Zakładam że zamian świec miejscami dokonana. Jesli tak i z elektryką okm - podjedź so jakiegoś mechanika i zmierz ciśnienie na tym cylindrze ( u mnie kulał bo były pęknięte na 1 cylindrze pierścienie)



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Re: Golf mk3 1.8 GT! Nie działa cylinder

Post autor: NEMESIS » pn sty 09, 2006 17:32

Mariu pisze:Witam! Mamy problem! w naszym golfie 1.8 GT ( golf 3) nie działa ( nie pali) trzeci cylinder!! Co może być przyczyną??
Dodam że świece, kable, paluch, rozrząd, kopułka i filtry oraz oleje są powymieniane!! Proszę o pomoc! POZDRAWIAM!!
Iskre masz na wszystkich garach ?? Jeżeli tak to zobacz czy nie masz uszkodzonego przewodu podciśnienia do serwa, bo czasami jest tak że ciągnie tamtędy lewe powietrze a że króciec jest na kolektorze miedzy 3 i 4 garem to są czasami takie objawy jakby na jeden nie chodził lub miałem raz taką sytuacje że uszczelka miedzy kolektorem dolotowym a głowicą była uszkodzona właśnie na tym garze który nie dopalał !!! :bajer:



Awatar użytkownika
gibbon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lis 19, 2005 10:57
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: gibbon » pn sty 09, 2006 18:43

Znajomy miał kiedyś podobny przypadek i było to chyba cos nie tak z modułem. Ale reki nie dam sobie uciąc, lecz nie zaszkodzi sprawdzić.


www.luzaki.com

Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » pn sty 09, 2006 20:45

[quote="Mariu"]Iskra jest! sprawdzaliśmy przed momentem!
jutro ciśnienie, jak będzie ok to zobaczymy ten monowtrysk może cuś się tam zapchało. gożej jeżli tego ciśnienia nie będzie...:(

Monowtrysk podaje paliffko jak gaźnik do wspólnego kolektora dlaczego miałby nie podawać na jeden gar ???? Chyba że robiłeś coś wcześniej zasłoniłeś szmatą i ją wciągnęło w trakcie jakiegoś próbnego rozruchu !!!!!!! :grin:



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » pn sty 09, 2006 23:44

Jak ciśnienia bedą OK to sprawdź to o czym mówiłem wcześniej !!! Taki DOOPEREL a potrafi napsuć krwi !! Jakby wyszło że silnik OK to szkoda Twojej roboty !! :bajer:



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » wt sty 10, 2006 10:24

Jak któryś zawór lub gniazdo padło, to nie będzie dobrze palił na tym garze> Jak będziesz mierzył kompresję, pamiętaj o zrobieniu jej raz "na sucho" o raz "na mokro" na tym cylindrze który nie pali (próba olejowa). Jak "na mokro" (kilka cm3 oleju wlane do cylindra przez otwór świecy przed pomiarem) będzie wzrost ciśnienia, to coś jest z tłokie/pierścionkami/cylindrem. Nie wzrośnie - zawór lub gniazdo.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Golf mk3 1.8 GT! Nie działa cylinder

Post autor: czyś » wt sty 10, 2006 17:59

NEMESIS pisze:
Mariu pisze:Witam! Mamy problem! w naszym golfie 1.8 GT ( golf 3) nie działa ( nie pali) trzeci cylinder!! Co może być przyczyną??
Dodam że świece, kable, paluch, rozrząd, kopułka i filtry oraz oleje są powymieniane!! Proszę o pomoc! POZDRAWIAM!!
Może być jeszcze:
1) uszczelka pod kolektorem ssącym
2) ciągnie lewe powietrze przez króciec serwa (albo szwankuje szczelność przewodów, albo serwo padło - ped. hamulca jest wtedy twardy i trzeba mocno dusić żeby hamował, jeżeli przewód kolektor-serwo jest szczelny, to na zgaszonym silniku depnij i trzymaj hamulec, odpal auto. Pedał powinien zdecydowanie ustąpić - pójść do dołu, jak nie - padła membrana serwa i tam ciągnie powietrze)
3) nie są pozamieniane kable zapłonowe? Właściwie podpięte? 1-3-4-2 kolejnośc zapłonów
4) w jakim stanie jest świeca III cyl. po wyjęciu z silnika, który trochę popracował? Sucha, mokra, jak mokra, to czy od paliwa, czy od wody? Bo jak walnęła np. uszcz. pod głowicą to u mnie w cylindrach ciupkę mokro było i zalana glikolem świeca się bocznikuje. Jak mokra od paliwa, a jest kompresja to problem leży w zapłonie. (zmieniałeś trochę gratów? załóż starą koułkę, świecę, przewód i zobacz czy objawy będą te same)
Jak sucha, to szarobrunatna [prawidłowo] czy okopcona na czarno? Jak masz świece 1-elektrodowe, to sprawdź odstęp na elektrodach. Gniazdo świecy i gwint czyste? musi mieć masę.
Zakładam, ze kabel WN jest dobry i nie ma np. pęknięcia rdzenia albo uszkodzonej końcówki? Zamień z "sąsiadem" albo załóż inny na wszelki wypadek. Może przy manipulacjach z wymianą itp. szlag go trafił. Zobacz, czy po zamiane elementów problem dotyczy tego samego cylindra.

Ewentualnie coś się spaprało w układzie zapłonu, iskra jest, ale jest np. za słaba żeby zapalić mieszankę?


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

pduren
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw paź 21, 2004 20:39
Lokalizacja: WGM

Post autor: pduren » wt sty 10, 2006 20:50

ja też stawiam na "lewe" powietrze do tego cylindra. a najlepsze wyjscie to zdjąć kolektor bo z zewnątrz może być ok a jak zdejmiesz będzie delikatne pęknięcie uszczelki.....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości