Dolna osłona progów.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
The_Marcinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 22:11
Lokalizacja: Rumia

Dolna osłona progów.

Post autor: The_Marcinek » pt kwie 30, 2010 22:25

Witam. Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem golfa 3 z 95r. Z racji tego że jest od dość niski to zauważyłem że po stronie kierowcy pod progiem jest coś w rodzaju osłony przed uszkodzeniem progu przez krawężniki czy śpiących policjantów. Kupując auto myślałem że to jakaś szpanerska listewka ale jednak spełnia swoja ochronną role. Teraz zamierzam taką samą osłonę dać po stronie pasażera ale nie wiem jak tego szukać i jaka jest tego profesjonalna nazwa :/ "Macając" tą osłonę to jest to coś na zasadzie chromowanego grubego pręta zaspawanego do progu ( nie widzę by był on przykręcany)


Fotka Golfika z owa osłoną.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony pt kwie 30, 2010 22:27 przez The_Marcinek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pt kwie 30, 2010 23:24

To jest szpanerskie "cos" vw nie montowal takich cudakow seryjnie. Oczywiscie sa orginalne oslony progow ale wygladaja zupelnie inaczej.



Awatar użytkownika
The_Marcinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 22:11
Lokalizacja: Rumia

Post autor: The_Marcinek » pt kwie 30, 2010 23:27

A jak te oryginalne wyglądają ?? Albo jak to się dokładnie nazywa ?? Bo nie mogę nic podobnego znaleźć :/
Ostatnio zmieniony pt kwie 30, 2010 23:27 przez The_Marcinek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » sob maja 01, 2010 00:48

To jakos kiepsko szukales;)

http://www.allegro.pl/item1004766945_tu ... ti_gt.html



Awatar użytkownika
The_Marcinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 22:11
Lokalizacja: Rumia

Post autor: The_Marcinek » sob maja 01, 2010 09:03

To teraz żeby " tego czegoś " pozbyć to będę musiał działać szlifierką bo śrub tam nie ma. Nie chce uszkodzić zbyt mocno progu to chyba lepszym posunięciem będzie dodanie takiego samego "ochraniacza" po stronie pasażera.



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » sob maja 01, 2010 09:13

Po prostu listwa progowa lub nakladka pod próg.
Znajdziesz tego trochę lecz są wymieszane z wewnętrznymi.. wiec trzeba poszukac :)


To teraz żeby " tego czegoś " pozbyć to będę musiał działać szlifierką bo śrub tam nie ma. Nie chce uszkodzić zbyt mocno progu to chyba lepszym posunięciem będzie dodanie takiego samego "ochraniacza" po stronie pasażera.

Raczej tak. Ponieważ nie wiadomo co to jest (firma itd), wątpie zebys znalazł taką samą, a w dodatku 1 sztukę
Ostatnio zmieniony sob maja 01, 2010 09:16 przez Progresywny, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 104 gości