Wymiana łożysk w skrzyni biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pio102201
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 14, 2009 20:57
Lokalizacja: piotrków

Wymiana łożysk w skrzyni biegów

Post autor: pio102201 » śr kwie 28, 2010 20:49

Witam
Panowie potrzebuje waszej pomocy mam mały problem z skrzynią od VW Polo silnik 1,3 rok 94 wiem że w którejś wersji golfa też występowała więc mam nadzieje że się nie obrazicie. Dobra po kolei miesiąc temu wyciągnąłem skrzynie biegów w celu jej wymiany ( turkotała na wolnych obrotach, gwizdała na piątym biegu ) i zacząłem poszukiwanie skrzyni i co się okazało że po miesiącu poszukiwać nie znalazłem praktycznie nic tylko dwie ofert za 600 zł lecz między czasie trafił się mechanik który zaoferował naprawy skrzyni po jego ocenie uszkodzone kilka łożysk ( teraz trzeba wymienić wszystkie ) lecz reszta jest ok .Spisałem numery łożysk w necie znalazłem rozmiary i zacząłem poszukiwanie. Wszystkie są dostępne w serwisie lecz cena jest dość wysoka w hurtowni też dostępne prawie wszystkie w dużo niższej cenie lecz jeden z nich miał być o 0,4 ,, węższy" lecz gości ze sklepu powiedzaiła że łożyska w tej skrzy sa reulowane po wymianie specjalnymi podkładkami i ten luz będzie można wyruwnać więc dzwonie do mechaniora mówię co i jak lecz on odpowiada zę w tej skrzynie nie reguluje się luzów po prostu ściąga stare zakłąda nowe no i kopara mi opadła. Spojżałem w instrukcje napraw i żeczywiście wszystko pisze o tej regulacji.
No i nareszcie pytanie do was kto ma racje czy ten mechnik który nie chce wyregulowywać luzów czy regulacja powinna zostać przeprowadzona ?
Z góry dzięki Pozdrawiam



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw kwie 29, 2010 13:24

zakłady które naprawiają skrzynie profesjonalnie wszystko ustawiają jak w nowej skrzyni i luzy się reguluje bo każde łożysko może wyjść minimalnie inne nawet z tej samej maszyny więc książka ma rację


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 72 gości